Mama Konusunda Gerçekten Yardıma İhtiyacım Var

poughkeepsie

Mama değişmeyi düşünüyorum. Profine kitten kullanıyorum ama yerken eski iştahı yok gibi geliyor. N&D, acana gibi üst kalite mama alma imkanım yok. Fiyatı profine civarı (kilosu 40-50 arası) mamalara gücüm yetiyor.

Brit care ve brit premium kitten mamalarını araştırdım. Çok anlamadım herkes farklı bi yorum yapmış, sitede de aradım gerçekten tecrübeler çok farklı.

Purina one araştırdım genelde çok beğenilmemiş ama içeriği güzel duruyo öte yandan.

Matisse beni bi tık zorlayacak bi mama ama bilgim almaktan zarar gelmez diye sormak istedim.

Bunlar dışında aynı fiyat bandındaki önerilere açığım. Gerçekten sitede filtrelerle baktım hep ama üç mama için de benzer yorumlar gördüm kafam karıştı. Tüy dökümü, kakası, kokusu, ağız kokusu bakımından falan da önemli aslında. Tecrübelerinizi yazarsanız çok sevinirim.

Ek olarak, numune nerden talep edebilirim bilginiz var mı?

43 CEVAP

Kuzucansu44

Nd marka mamayı 10 kg filan alınca kilosu 40 tlye geliyor. Ben Nd kullanıyorum ve tavsiye ederim

poughkeepsie

5 kg yine bi şekilde hallederim ama 10 kg mamayı nasıl saklıyorsunuz? Bayatlamıyor mu?

frknyrkc

Ben Jungle Kullanıyorum uzun süredir ( 32% protein 16% yağ )

Siyammm

Bence golosi kullanın içeriğe göre gayet iyi bir mama. Proplanın içinde bağımlılık edici madde fln yazanlar oldu o yüzden kullanmayı düşünmüyorum . Yine matisse içeriğine göre fiyatı uygun

Anonymus552223

10 kiloluk mama nasil 6 ay gider ya bizde mi bir sorun var? Gunluk 50 gr falan veriyorsunuz sanirin aşiri az degil mi

bmcat

Brit ve Profine aynı firmanın fiyat-içerik olarak iyi mamalar. Ben Brit Care numune istemiştim ama stok yokmuş şu an. "%10 eksiğine kadar orijinal ambalajında olan tüm ürünlerde değişim ve iade hakkına sahipsiniz." dediler.

Bunun dışında Matisse, Sanabelle, Bozita olabilir.

Kedimiriltisi

@mertadyman evet ya öyle

poughkeepsie

@epiglottis düşününce 6 ay kadar gidiyor, benim kedim 1 ayda 1.5 kilo mama yiyor. Çünkü yaş mama da veriyorum, iki günde bir peynir yumurta yoğurt vs de verdiğim için tok tutuyor yediği mama diye düşünüyorum. 50 gram diyince az gibi geliyor da bi 50-60 gram da yaş mama tüketiyor

bbeyzvv

tek kedi varsa gerçekten 10-15 kiloluk almayın benim 3 kedim olduğu halde saklamada sıkıntı yaşadım güvendiğiniz petshop varsa açık mama alın onlar 10-15 kiloluk alıp fiyatı çok arttırmadan kilo işi satıyorlar internette de böyle yerler var açık mama diye bakın ben de çok mama araştırdım ve matissede karar kıldım sipariş edeceğim içeriği fiyatına göre gayet iyi birkaç yerli firma var yükselmekte olan arkadaşım petshop o onlardan numuna alacak içeriği iyiyse kediye yararsa yazarım onları deneyebilirsiniz yerliler çok daha uygun

Zeke

Ev kedim yok henüz, bahçede toplu baktığım için mama önerim olmayacak ama saklama için öneriler yapabilirim.

5 kglık yoğurt kapları var, 2-3 tane alıp mamaları onda saklayabilirsin. Ucuz diye biliyorum onları.
Ama ondan da kolayı 5 litrelik su şişelerinin iyice kuruduğundan emin olduktan sonra onlarda da saklayabilirsin.

Hangisi olursa olsun kapağı kapatmadan önce şişenin ağzına streç sarıp kapağını öyle kapatırsan asla hava almıyor.
Sıvıyı da sızdırmıyor bu yöntem.
Örnek olarak: ben yolculuk yaparken parfümlerimin ağızlarını böyle kapatıyorum, şimdiye kadar 1 damla dökülmedi :)

poughkeepsie

Ay çok teşekkür ederim hepinize. Sanırım matisse almaya karar verdim. 1.5 kilo alıp deneyeceğim memnun kalırsam önerdiğiniz saklama şekillerini deneyerek 10 kilo alabilirim. Söylediğiniz mamalara bakarken bonacibo gördüm ona biraz gözüm kaydı ama genel olarak çok beğenilmediğini okudum. Sizce nasıl? Son seçenek onu da bi sorgulayayım ona göre sipariş vericem :)

suleren

Ben de biriktirdiğimiz kavanozlara buz dolabı poşeti koyup mamayı ona döküyorum. Poşetin ağzını bağlayıp, kavanozun kapağını da kapatıyorum. Kedime oradan veriyorum. Kalan mamayı da poşetliyorum 4-5 poşetle. Sıkıntı yaşamadım ben.

LadyAndCat

Direkt yetişkin kullanabilirsin:)
Siz kaç aylık biliyordun kedini??
Yetişkin mamaya gelmek için iyi zamanlama...

poughkeepsie

Peki ne kadar gidiyor 10 kilo? Kedim 9 aylık falan, yaşını doldurduktan sonra da kitten mama kullanmak sorun olur mu? Kilosu normalin altında

Kuzucansu44

Ben kedimi kısırlaştırdıktan sonra kitten mama vermedim. Kısır olan mamalardan kullandım yine Nd 'nin. Kedinizi yaşı dolmadan kısırlaştırmayı düşünüyorsanız direkt kısır mamaya geçin derim