Mama Konusunda Gerçekten Yardıma İhtiyacım Var

poughkeepsie

Mama değişmeyi düşünüyorum. Profine kitten kullanıyorum ama yerken eski iştahı yok gibi geliyor. N&D, acana gibi üst kalite mama alma imkanım yok. Fiyatı profine civarı (kilosu 40-50 arası) mamalara gücüm yetiyor.

Brit care ve brit premium kitten mamalarını araştırdım. Çok anlamadım herkes farklı bi yorum yapmış, sitede de aradım gerçekten tecrübeler çok farklı.

Purina one araştırdım genelde çok beğenilmemiş ama içeriği güzel duruyo öte yandan.

Matisse beni bi tık zorlayacak bi mama ama bilgim almaktan zarar gelmez diye sormak istedim.

Bunlar dışında aynı fiyat bandındaki önerilere açığım. Gerçekten sitede filtrelerle baktım hep ama üç mama için de benzer yorumlar gördüm kafam karıştı. Tüy dökümü, kakası, kokusu, ağız kokusu bakımından falan da önemli aslında. Tecrübelerinizi yazarsanız çok sevinirim.

Ek olarak, numune nerden talep edebilirim bilginiz var mı?

43 CEVAP

Kuzucansu44

Siyammm
Zaten 3 kedime de Nd kullanıyorum fakat diğer yavru kedim mama konusunda çok seçici olduğu için yemedi. O yüzden Matisse kullanıyorum

Ertasfunda

Merhaba,
Eğer 1 kediniz varsa kesınlıkle 10 kg mama almamanızı öneriyorum,bende o hatayı yaptım, ve mamanın 2 kg sunu çöpe attık,cunku cok fazla bayatladi,Proplan almiştim,kapatsanız bile ağzı bir sekılde hava alıyor, sonra ekonomık kriz va. Den dolayı daha uygun bır mamaya geçmek istdim,*********.com'dan bonachiboya geçtik,kendisi yerli üretim, ve gayette güzel mamalar yapiyorlar,ama benım kedimin dişleri çok kucuk oldugu ıcın tanecikleri i biraz zor yiyor, durum bu hâldeyken devam edemeyiceğimizi anladım,nd nin 5 kgluk mamasından sipariş ettim gelmesını beklıyoruz,

mertadyman

@Kedimiriltisi protein oranın yüksek olmasından dolayı mı çekiniyorsunuz ?

Kuzucansu44

Benim 3 kedim var. 3 'ününde maması farklı. Hepsinin mamasını 10 kg' lik alıyorum. Saklama hiç sıkıntı yaşamadım, bugüne kadar.

LadyAndCat

Epiglottis ;
10 kg mama normal şartlarda bizde 5-6 ay kadar gidiyor. Bu yüzden 6 ay kadar dedim. 5 ayda da bitebilir.
Benim kedilerim de yaş mama , yumurta gibi ek gıdalar tüketiyorlar. Ev yapımı mama da yapıyorum...
Normal yani :)

LadyAndCat

Tek kedi için hesaplayarak söyledim bu arada. Yanlış anlaşılmasın.

bbeyzvv

bu arada numuneleri markanın instagram hesabına yazarak temin edebilirsiniz ama çoğu göndermiyor

bbeyzvv

bu arada saklama için 10-20 lütrelik turşu bidonları var çok ucuz ve hava almasını engelliyor onu kullanın

poughkeepsie

Ay bu arada inanmayacaksınız ama çok ilginç bi şekilde kedimin aslında 11 aylık olduğunu öğrendim :D Arkadaşımdan sahiplendiğim için tam bilmiyordum. Her neyse bu durumda yetişkin mama kullanmam sıkıntı yaratır mı? Yeni başlık açmak istemedim.
Gerçi muhtemelen şu an kullandığım mama bizi bi 2 hafta daha idare eder. Tam 1 yaşına girdiği dönemde geçeriz yetişkin mamaya. Eğer sıkıntı olmaz derseniz ND alacağım

poughkeepsie

Kesin bi bilgim yoktu ama 8 aylık diye tahmin ediyordum belki 9. Yazın doğdu demişti arkadaşım :)

LadyAndCat

Büyümüştür çocuk büyüyeceği kadar..10-12 aylık arası yetişkin mamaya geçebilirsin rahatlıkla...
Doğum gününü de öğrenirsen kutlayabilirsin ;) ona o gün ödüller verip.

Gkocg

Ben en son nd düşük tahıllı kuzulu mama 5 kg 220 tlye aldım. 44 liraya geldi kilosu. 1.5 kg'sini 80'e alıp denemiştim indirimde. Beğenince aldım büyük.
Bir de ben mama nasıl saklanırı araştırırken hillsin sitesindeki yazıya denk geldim. Plastik paketlere koymayın, plastiğin kokusu mamanın aromasını bozarmış. Ya mama kendi paketinde dursun ya da plastik hariç kaplarda saklayın yazıyordu. Ben 1 litrelik cam kavanoza döküyorum mamayı bitene kadar ordan kullanıyorum. Kalan mama kabında havası almış şekilde duruyor, kilitli ağzı zaten

poughkeepsie

Doğum gününü bana geldiği gün kutlamayı düşünüyorum açıkçası çünkü tam gününü bilmiyor arkadaşım da :( Teşekkür ederimm