Bebek Bir Kedinin Bakılış Tarzından Endişeliyim

Ozlemsss

İyi akşamlar herkese öncelikle. Yaklaşık bir yarım saat önce dışarıda yavru bir kedinin miyavlama sesini duydum baya bir arandım ardından kendi oturduğum dairenin 1. Katında balkondan geldiğini farkettirm sesin. Ardından hemen kapılarına gittim . İşte sordum evde kedi mi besliyorsunuz diye çocuk evet dedi bende kedi şuan balkon da niye balkona bıraktınız bu hava da üşütür hasta olur en önemlisi düşebilir dedim oda işte telefonla konuşuyordum farketmemişim dışarı çıkmış dedi balkonun kapısı kapalıydı nasıl dışarı çıkabildi ? Hadi diyelim çıktı o miyavlamayı hiç mi duymadı. Bir kadından almış annesiyle birlikte annesi kaçmış 2 gün önce hiç inandırıcı gelmedi bana yavrusunu alabilmek için saldı büyük ihtimalle anneyi ayrıca evde ne kum kabı nede mama kabı vardı. Yavruyu içeri aldırdım yavru yaklaşık 2 aylık ve sürekli bağırıyor benim düşüncem üşümüş ve açtı. Uyarılarımı verdikten sonra dikkat etmesini söyleyip gittim ama aklım hala kedi de daha önce böyle bişey yaşamadım ne yapacağımı bilmiyorum lütfen fikir verir misiniz ?

18 CEVAP

LadyAndCat

Hanfendi ne diyeyim? Çocuk oyuncak diye bi kedi almış kendine onu da istediği yere kapamış , istediği muameleyi yapıyor. Çocukta öyle yetişkin de öyle. Bir şey desen “kedi bizim” derler. İnsan denen varlığın elinde hayvanlar oyuncak oluyor olan bu. Kimi sokaktan bir canı alıp canından öte bakıyor ona , kimi de burda sizin tarif ettiğiniz gibi bakıyor ASLINDA baktığını sanıyor. O yavru biraz büyüdüğünde o balkondan düşecek veya kaçacak. Ben kedi olsam öyle bi evde durmak istemem...

Ozlemsss

Bende bir kaç gün gözlemliycem çünkü böyle insanlar hevesi bitesiye kadar hayvan sever oluyor genelde bebeği de büyüdüğünde bırakmıycanın garantisi yok maalesef:,(

dilaraxx

Bakmasını bilmeyen afedersiniz de gerizekalılar bakmasın ya dışarıya bırakıp miyavlatmak nedir ya?

Ozlemsss

Dediğiniz gibi gerekirse sık sık kapısına gidip kedinin durumunu kontrol edeceğim bazı arkadaşlarımla da görüştüm onlarda gözlemle bir iki gün aksi bir durumda gerekirse el koyarız dedi. Bu yavrucağızın böyle bi evde kalmasındansa ben evlat edinirim

dilaraxx

En iyisi .İyi ki sizin gibi duyarlı insanlar var.

Anonymus552223

Off off ihmal edilen evcil hayvanlar sokak hayvanlarından daha cok uzuyor beni artik

Aysenmstura

Dün bende balkonda oturuyorum karşı evin cam balkonu var küçük kız balkona çıktı kucağında kediyle kediyi balkona bıraktı kapıyı kapatıp içeri girdi. O kadar sinir oldum ki. Şu balkonda hayvan bakanlara gerçekten deli oluyorum. Çocuklarına oyuncak diye alıyorlar. Çocuk oynuyo oynuyo odasında sonra balkona bırakıyo. Gerçekten acıyorum şu hayvanlara ya.

Ozlemsss

Ben bi süre takipte kalıp gereken müdahaleyi yapıcam yemin ederim aklım hala kedişte

dilaraxx

Gerekirse bu defa normal değil de biraz tepki göstererek uyarın.Kavga edecek derecede değil de umurlarında değil zaten belli ki,bir zarar vermesinler en azından

Bulutcemre

Gözlemleyin bakalım. Bakamayacaklarsa sahiplendirme yapmalarını da söyleyebilirsiniz. Eğer durumunuz müsaitse belli ki hayvanları seviyorsunuz siz evlatlık edinin

Ozlemsss

Benim de ilk defa başıma böyle bir şey geldi ne yapıcağımı bilemedim

dilaraxx

Burada bilgi verirsiniz farklı birşey olursa yazık hayvancağıza:(

dilaraxx

biz burada gördüklerimizi konuşuyoruz bunlardan daha çok var.

2 aylik kedi usuturse ve bunun gibi akilsiz sahiplerin eline kalirsa ölme riski yüksek. Aç falansa zaten 2 gün en fazla dayanir. Siz en iyisi gidin konusun birsey yapin oyle kedi bakilmaz hayvan hasta olur bisey olur.

blue_hpood

gözlemleyin. baktınız ki olmuyor sert bir dille konuşun, bakamıyorlarsa sahiplenebileceğinizi (sanıyorum sahiplenebilirsiniz) söyleyin.. olmadı şehrinizdeki hayvan koruma derneğine..