Kedimi Ayırmalımıyım?

anjelik123

Merhaba. Önceden de başlık açmıştım aslında kedimi ayırmıycaktım ama erkek kedim kızğınlığa girdi. Bir yerde okudum suyuna taze nane koyuyorum ve kedimi sakinleştiriyor koku bırakmasıda geçti ama yavrular olduğunda yinede ayırmalımıyım. Annesine çok bağlı ama kızğınlıktayken bişey yapabilir diye şüphem var sizce napmalıyım. (şuan 8aylık ve kısırlaştırmayı düşünmüyorum 1 yaşından önce)

32 CEVAP

justtfelix

Bu kadar çok korkmanıza gerek yok. KEDİLERİNİZİ KISIRLAŞTIRIN

justtfelix

Bi de suyuna nane koyuyorum demişsiniz ya. Sırf sizin keyfiniz yerinde olsun diye o hayvan doğru düzgün su içmesin mi yani

hayvansever_

aynen öyle ben görmemiştim ama iki haftada bir yaş mama vermek ne. En az haftada 2-3 kere verilmesi mühim

bademthecatt

Sürekli kızgınlık geçirmesindense bir kere stres yapar tüm hayatı boyunca rahat Yaşar. Bizde taktık ilk günler alışamadı sonra alıştı ve bir problem olmadı.

dilaraxx

artık hiçbirşey demiyorum o kadar tartışıldı herkes birbirine girdi bu tehlikeli olay için. Ama fazla bilinçli hayvan sahiplerinin kafa yapısı hala aynı yazık :/

hayvansever_

Vay be siz baya iyi yolunuzu bulmuşsunuz burada duyar kasayım kısırlaştıracam diyeyim. Sonra gidip başka yerde ilan vereyim nasıl olsa görülmez. YA BU NASIL BİR HAYAT YA. AKLIM ALMIYOR SİZ BAYA BAYA TİCARET İNSANI OLMUŞSUNUZ :D İYİ PARA VAR HERHALDE BU İŞTE. YOKSA BU KADAR AŞALIKÇA BİR ŞEY BAŞKA TÜRLÜ YAPILMAZ.
Bu yaptığınız iki yüzlülükte ayrı komik zaten ona girmiyorum bile.

hayvansever_

Yaptığınız yorumu şimdi okudumda. Bu cidden binde bir görülür. garip bir durum ama siz iyi bir vete giderseniz bu sorunu yaşamazsınız. Benim önerim oğlunuzu kızgınlığı biter bitmez kısırlaştırın. Zaten o kadarda küçük değil kaldırabilir.

ZehraBulutt

Hale hanım 3 erkek kediniz varmış maşallah, anlaşabiliyorlar mı merak ettim. Benimkilerin kavgasız günleri yok da.

HaleSebnem

Zehra hanım merhaba,
İki oğlumu (Tarçın ve Efe) 5 ay arayla sahiplenmiştim. 2 yıl çok iyi anlaşıyorlardı ama 3. oğlumu (Duman) sahiplendikten sonra evde ki dengeler bozuldu. Duman sert oynayan ve yakın temastan hoşlanan bir kedi. Tarçın’a ilk zamanlar bu durum cazip geldi ve Duman’a yöneldi. Efe sakin mizaçlı bir çocuk o yüzden Duman’dan hiç haz etmedi. 3 yıldır yanından geçerken bile köpek gibi hırlıyor Duman’a ona dokunmasın diye :) yine de sessizce yaklaşıp yapacağını yapıyor serseri. Kimin sesi çok çıkıyorsa Tarçın ona saldırıyor. Ne yazık sesi çıkan hep Efe oluyor. Duman da sanki hiç bir şey yapmamış gibi dönüp gidiyor. Her gün az veya çok bir vukuat yaşıyoruz ama bakıyorum kafa göz sağlamsa müdahale etmiyorum. Çünkü ben müdahale edince Duman daha çok hırslanıp Efe yi sinir etmek için uğraşıyor.

Linsenpai

Ben artık kendimi yorup da laf anlatmaya çalışmıyorum kimseye. Herkesin niyeti belli.

anjelik123

Hamile kedimi doğumdan sonra kısırlaştırıcam bunu daha öncede belirtmiştim. Erkek kedim için de evet ilan açtım ki bu benim kendi kararım ama artık kızğınlığı geçtiği için onada gerek kalmadı. Kısaca oda baba olmadan kısırlaşıcak annede doğumdan sonra kısırlaşıcak. Ben kedi ticareti falan yapmıyorum öyle olsaydı bir sürü dişi kedi alıp doğurturdum insanları bilmeden yargılamayın. Bu yavrularıda akrabalarıma kısırlaştırma şartıyla sahiplendiricem.

anjelik123

Sokağa atma gibi bi düşünceleri olursa geri alıcağmı söyledim onlara. Hepsinin pencerelerinde sineklik var o yüzden içim rahat. Kısırlaştırmayı hiç istemiyordum ama burda herkes zararlarını yazınca bende kısırlaştırmaya karar verdim. 1 yaşını beklememin sebebide idrar yollarında taş oluşmasın diye tanıdığım kedisini 8aylıkken kısırlaştırdı ve ileriki zamanda yavrucağın idrar yollarında taş oluşmaya başladı ve ne kadar ilaç kullansalarda geçmedi hayvanı kaybettiler bu yüzden de riske girmek istemiyorum. Gerekirse sidik kokusunu çekerim annesinden ayrı tutarım eşleşmesin diye ama yaşına girmeden kısırlaştırmam.

anjelik123

Gayette iyi bi veterinerdi başlarda hiç bir sorun yokmuş kısır mamada kullanıyolardı ama sonradan taş oluşmaya başlamış ilaçlar kullandılar işe yaradı başta sonrasında o bile fayda etmeyip hayvanı kaybettiler ben riske giremem bu yüzden.

anjelik123

İyi veya kötü yorumlarınız için sağolun. İlanları kaldırdım çünkü kedimin kızğınlığı geçti daha da eş aramam bunu belirtiyim. Kedilerim sürekli su içiyorlar su konusunda bir problemimiz yok ama yaş mamayıda haftada 1 veriyorum artık. Kısırlaştırma konusunda da herkesin başına gelicek diye bir durum değil ama o aklımda kaldığı için aynısını yaşayabilirm endişesi var. Kırk yılda olucak bişey gibi anlattınız açıkcası bir yerde de içim rahatladı peki bu durum ne kadar sürüyor kedim veterinerde ne kadar kalıcak ne kadar sürede kendine gelir ve bana küsermi

anjelik123

Canım benim ben bu işin ticaretini falan yapmıyorum parayla evcil hayvan satılmasına bile karşıyım ama bunu anlatamıyorum kimseye yada kimse inanmak istemiyor neyse. Umarım öyle olur. Yalatmamaya çalışırm artık helebi randevuyu alıyım başlık takılıyo bişdiğim kadarıyla ama oda stres yapar hayvanda