Kedimi Ayırmalımıyım?

anjelik123

Merhaba. Önceden de başlık açmıştım aslında kedimi ayırmıycaktım ama erkek kedim kızğınlığa girdi. Bir yerde okudum suyuna taze nane koyuyorum ve kedimi sakinleştiriyor koku bırakmasıda geçti ama yavrular olduğunda yinede ayırmalımıyım. Annesine çok bağlı ama kızğınlıktayken bişey yapabilir diye şüphem var sizce napmalıyım. (şuan 8aylık ve kısırlaştırmayı düşünmüyorum 1 yaşından önce)

32 CEVAP

hayvansever_

kediniz size küsmez öncelikle. O bir kaç gün kimseye tirip atacak durumları olmuyor zaten. İlk ameliyat olacağı gün yemek vermiyorsunuz. Ameliyattan sonrada sabaha kadar aç kalıyor. Sonrasında 4-5 gün gibi bir süre boyunluk takıyor. Kedinizi ameliyat günü eve alabilirsiniz orada kalmasına gerek yok. o gün onu rahat ettirmeye çalışın çok aç olacak ve yemek yemek isteyecektir sakın acıyıp yemek vermeyin bu çok tehlikeli olur. Zaten ikinci gün her şey normale döner, o gün boyunlukla yemek yemeye falanda alışır iyice. Zaten boyunluk çıkıncada her şey bitiyor kediniz daha rahat hayatına devam eder. Eğer dikiş estetik dikişse (benim önerim bu) 2-3 güne (boyunluktan sonra) kendi çıkartıyor yalıyarak. Normal dikişse 10 güne çıkartılıyor.

hayvansever_

Bu bu kadar basit bir durum umarım bir daha hiç bir petinizi kızgınlık dönemi bitene kadar çifleştirmek değilde onu rahat rahat evinde atlatmasını sağlayıp sonrasında kısırlaştırırsınız. Ve umarım dişi kedinizide en yakın zamanda kısırlaştırırsınız.