Hangi Mamayı Kullanmalıyım

Gizmoloji

10 mayısta yavru İran kedimiz gelecek , aldığımız yer royal canin ın mother babycat kullanmamızı söyledi , daha önce bir kedi aldık fakat mantar olduğu için hemen geri vermiştik o esnada o kediyi aldığımız kişi nd kitten alın demişti , evde suan nd kitten var ama yeni alacağımız kedi ( cinsi İran kedisi bu arada ) için adam kesinlikle royal canin diyor , nd kitten ı sonra kullanmayım mı bari dedim yok dedi ama burda forumda okuduğum kadarıyla nd de kötü bir mama değil tavsiyelerinizi bekliyorum

39 CEVAP

Bulutcemre

Yaptığınızın savunulacak hiçbir tarafı yok.O yüzden bence biraz düşünün derim söyleyenleri haklılar çünkü .Ve umarım bir daha aynı şeyleri yapmazsınız. Evladınızla mutluluklar. (Hastalıkta sağlıkta )

Valla yüzlerce o sitelerden var yorumlar "fiyati ne" gibi seyler kayniyor. Buldukca sikayet ediyorum hesaplarin kapatilmasini saglamaya calisiyorum ama çok var :)

ZehraBulutt

Epiglottis tabi canım koltukları yeniledikçe kediyi de yenilemek gerek, koltuklarla uyumlu olmalı rengi. Bu sebeple kedisini atan birini okumuştum, saka degil.

Bulutcemre

N&d kesinlikle royal caninden iyi bir markadır. Belki kediniz rc kullanıyorsa n&d ile karıştırarak verip n&d'ye alıştırırsınız.Umarım kuzucuğu sahiplenmişsinizdir. Uzun ömürleri olsun inşallah.

psabrk

Cidden bazen nasıl olurda üste çıkmaya çalışıyor sizin gibi insanlar asla anlamıyorum.
Siz bir kedi sahiplenmiyor ve bir kedi satın alıyorsunuz yani bir canı satın alıyorsunuz bir nefesi.
Burada kimse ne duyar kasıyor nede sizi aşağılıyor buradaki herkes Bir can nasıl sahiplenir onu size anlatmaya çaba sarf ediyor.
Hanımefendi/Beyefendi bakın paylaştığınız o instagram sayfası safkan ırk yetiştiren bir yer orada hastasıda çıkar her türlü hayvan çıkar birinci olarak en azından toplu bir şekilde kediler var ve ne şartlarda doğurulduğunu dahi bilmiyorsunuz.
Onları orada doğuran anne kedinin stresini ve psikolojisini bilmiyorsunuz ve siz onu satan insanların ekmeğine kaymağıda balıda bir güzel sürüp devamının geleceğini düşünmelerine sebeb oluyorsunuz.
Sahiplenmiyorsunuz siz hayvan satın alıyorsunuz ve her sorun çıkıncada unutmayın asla almazlar İade olarak buda aklınızda bulunsun.
Çok yanlış yapıyorsunuz ve üste çıkmaya çalışmanızda cabası.
Bu arada siz kim oluyorsunuz yazmışsınız biz normal hayvansever insanlarız.
Hayırlı Ramazanlar diliyorum ne diyeyim Allah akıl fikir versin size ve siz gibi düşünen insanlara.

Gkocg

Tamam arkadaşlar vurmayın öldü galiba ahsmsmsmd

nsnci

:S .

Gulsahka

umarım bu sefer de isal diye iade etmezsiniz. :)

poughkeepsie

cinsi neydi yeni gelecek kedinin ya 2 kere yazmışsınız da ben yine de anlamadım bidaha söyler misiniz:((
mama ile cinsin hiçbir alakası yyyyoooookkkkkk
nd alın daha iyi

hayvansever_

Bir de siz kendinizi ne saniyorsunuz diyip üste çıkmaya çalışmışsınız. BU YAPTIĞINIZIN BAHANESİ YOK YOK YOK. BİR HAYVAN BU BİR CAN OYUNCAK DEĞİL. SİZ DAHA BİR HAYVAN SAHİPLENMENİN BİR YAVRUYA BAKMANIN NE DEMEK OLDUĞUNU ANLAMAMIŞSINIZ. BİR HAYVANA BAKMAK ONA BAĞLANMAK CİNSLE İLGİLİ DEĞİLDİR İSTER TEKİR OLSUN İSTER VAN İSTER ANKARA İSTER BİLMEM NE. BU HİÇ BİR ŞEYİ DEĞİŞTİRMEZ. AMA SİZİN GİBİLER BUNU ANLAMADIKÇA OLAN BU CANLARA OLUCAK.

gizemaslan

Evde çocuk var tedaviye başlamayalım diye veteriner mi olur????!!! nerenin veterineriymiş söyleyin de herkes öğrensin evinize alacağınız can size muhtaç evlattan hiçbir farkı yok çocuğunuz mantar olsa tedaviye gerek yok yenisini mi yapalım diyeceksiniz? ayrıca zehrabulutun dediği gibi çok hassas bir cins sizin baş edebileceğinizi sanmıyorum. Siz hayvanlara bir iyilik edin ve sahiplenmeyin ciddi bir hastalığı olsa sokağa atmayacağınız ne malum?

Ertasfunda

Royal canin önermiyorum,nd çok daha vitaminli ve besleyici bir mamadir,

bbeyzvv

mantar ölümcül değil tedavisi oldukça basit bir şey ve mantara dokunmazsan bulaşmaz

gizemaslan

Evde çocuk var tedaviye başlamayalım diye veteriner mi olur????!!! nerenin veterineriymiş söyleyin de herkes öğrensin evinize alacağınız can size muhtaç evlattan hiçbir farkı yok çocuğunuz mantar olsa tedaviye gerek yok yenisini mi yapalım diyeceksiniz? ayrıca zehrabulutun dediği gibi çok hassas bir cins sizin baş edebileceğinizi sanmıyorum. Siz hayvanlara bir iyilik edin ve sahiplenmeyin ciddi bir hastalığı olsa sokağa atmayacağınız ne malum?

Alaracatlover

"Siz kendinizi ne sanıyorsunuz? ''
BİZ KENDİMİZE HAYVANSEVER DİYORUZ!! MERHABA!!
BU YAVRULAR TAŞ ÇATLASA DAHA 1.5 AYLIKK!! ANNEYE İHTİYAÇLARI VAR!!
BUNLAR MAL DEĞİL!! VE VETERINERİNİDE BİLGİSİZ KEDİ MANTARI KEDİDEN KEDİYE GEÇER!! ŞEY DESENİZE BUNA
'' Biz bu kediye para verdik birde hastalığıylamı uğraşcaZ''
KISACASI SİZ HAYVAN SAHİPLENMEYİN!