Muhabbet Kuşu İshal Ve Bazen Kusuyor

Merhaba, erkek muhabbet kuşum 5-6 gün hasta. Baştan dışkı poposuna yapışıyordu, Biraz katı dışkı vardı.,onu ıslak pamukla temizledik. Şimdi ishal devam ediyor, ve bazen yem kusuyor, yedikten sonra. Tüyleri kabartıp ve uyuyor kafa sokuyor sırtına. Yem olarak dal darı devamlı veriyoruz, başka yem sevmiyor. Biraz yaşlı kuşum. Ne yapmak gerekir? Nesi var? Doktora gitmeye şansım yok maalesef, yollar kapalı. İnternette ne olarak alabilirim tedavi için? Avidiare mi alsak yada ne tavsiye verirseniz?

1 CEVAP

aslbdz

13 senedir kuş bakıyorum besliyorum tedavi uyguluyorum İç parazit olmuş. İmkanın varsa şu içe biliyorsa bir küçük pet şişeye suyu doldur. İçine 1 2 diş sarımsağı ortadan kesip köy 15 dk sonra suyu sulana koy iscin ayriten mama takviyesi de bulun. Yumurta haslat rendele. Havuc az bir şekilde rendele yeminden az karıştır ver. 1 gün sarımsaklı su 1 gün sade su şeklinde devam et 5 gün bu şekilde devam ettir. Her sarımsaklı su koyduğunda pet şişeye yeni su ekle