Kedili Ev Temizliği

bademthecatt

Merhaba hem soru hem biraz sohbet amaçlı bir başlık açmak istedim temizlik konusunda çok takıntılıyım ve temizlik yapmayı çok seviyorum kedili evdede önemli birşey bence yerleri genelde beyaz sirke arap sabunu veta beyaz sabunla temizliyorum çok ağır kimyasallar kullanmıyorum siz neler kullanıyorsunuz biraz sohbet etmek istiyorum merak ettim güzel doğal içerikli ürünler varsa alıp denemek isterim :) buarada çamaşır suyunu sadece wc temizlemede kullanıyoruz kedili bir evde çok kullanmamak gerekiyor kedimin tuvaleti banyoda olmadığı için rahatlıkla kullanıyorum biraz sohbet edelim :)

33 CEVAP

mercanslmz

Bende her gün ilk yüzey temizleyici sonra beyaz temizlik sirkesi ile siliyorum gayet temiz oluyor kedilerimi silmedigim odaya koyuyorum iyice havalandiriyorum sonra yavrularımi o odalara koyuyorum ve silmedigim odaya koyuyorum

bbeyzvv

ben bizim kediler dışarda gezerken çamaşır suyu+yüzey temizleyici suyla siliyorum onlar gelene kadar zaten zararlı madde uçmuş oluyo dışarda olmasalar bile elektirik süpürgesi sesinden rahatsız olup gidiyorlar sirkeyle temizleme olayına bi ben ısınamadım galiba

bademthecatt

Ben genelde temizlik yaparken odayı kapatıyorum iyice havaalanınca açıyorum arada bir kaçamak yapıyo yerleri elimle siliyorum oyun sanıp beze vurup duruyor :D

Anonymus552223

Çamasir suyu aynen lavabo ve tuvalette arasira da mutfak tezgahinda kullaniyom

hayvansever_

Çocuklara ve petlere zarar vermeyen zararlı madde bulundurmayan bir yüzey temizliyicim var onu kullanıyorum. Artı olarak 2 haftada bir sirke + arap sabunu.
Genel olarak hep viking kullanıyoruz. Çok sağlıklı bir ürün. Kimyasal vs içermiyor.
Zaten haftada 2-3 gün silme toz alma yapılıyor. Her günde malum kedili çocuklu ev (gerçi ben de bu evin çocuğuyum hala ama en büyük olmak işte) sürekli süpürmek gerekiyor.

bademthecatt

Evet koltuklar çok önemli düzenli süpürüp silmek gerekiyor ben kumunu kedim tuvaletini yaptıkça temizliyorum hiç koku olmuyor evde olduğunuz süreçte vaktiniz olursa böyle yapabilirsiniz

Anonymus552223

Bugün bimden sır marka mutfak sprey temizleyici aldım. Vegan, cozulebilir ambalaj, hayvanlar ustunde test edilmemis, paraban bilmemne icermez bitkisel icerik. Bir de görme engelliler için noktalar koymuslar okuyabilsinler diye. Çok ahlakli bir firma. Hatta başka urunleri de vardi banyo icin falan

bademthecatt

Evet bende gördüm birde sır markasının beyaz sabunlu yüzey temizleyicisini kullanıyorum çok güzel tavsiye ederim sır markasını çok beğeniyorum

bademthecatt

Güncelll

Anonymus552223

Vikingi kullaniyorum, bir kac ürunu var bulasik deterjani falan.

bademthecatt

Evet çok güzel memnunum ben

mercanslmz

Benim veterinerim veterinere aşıya gelmeden çamaşır suyu ile sil ondan sonra beyaz sirkeyele sil diyor

Cansumuezza

Ben yerlerdede çamaşır suyu kullanıyorum mutlaka

Sudeckmkc

Çamaşır suyuyla silmezsem asla rahat etmiyorum yani biliyorum sirke vs de temizliyor ama ben rahat edemiyorum. Kedileri odalarına koyum silip havalandırdıktan sonra onları dışarı çıkarıp odalarıno siliyorum aynı şekilde

gulsstoft

Camasid suyu uzun vadede sadece kedilere degil size de cok zarar verir, suyu doktugunuzde de cevreye ve dogaya, topraklarimiza... ben de sirke asla kullanamiyorum kokusu ucsa da o an temizlerken sevmiyorum. Icine ucucu yag koyulursa belki ise yarayabilir. Onun disinda fermente mutfagim diye bir site kesfettim dun. Orda dogal temizleyiciler var. alip denemek lazim. Herkesin ve her seyin sagligi icin.