Kedili Ev Temizliği

bademthecatt

Merhaba hem soru hem biraz sohbet amaçlı bir başlık açmak istedim temizlik konusunda çok takıntılıyım ve temizlik yapmayı çok seviyorum kedili evdede önemli birşey bence yerleri genelde beyaz sirke arap sabunu veta beyaz sabunla temizliyorum çok ağır kimyasallar kullanmıyorum siz neler kullanıyorsunuz biraz sohbet etmek istiyorum merak ettim güzel doğal içerikli ürünler varsa alıp denemek isterim :) buarada çamaşır suyunu sadece wc temizlemede kullanıyoruz kedili bir evde çok kullanmamak gerekiyor kedimin tuvaleti banyoda olmadığı için rahatlıkla kullanıyorum biraz sohbet edelim :)

33 CEVAP

KosanKelebek

Ben artık bıktım ev temizlemekten yemek yapmaktan falan :) evde on sekiz aylık bir çocuk ve bir de kedi olunca sürekli insanın ayağına bir şeyler yapışıyor günde iki kere dikey süpürgeyle temizliyorum sürekli etrafı topluyorum ama savaşı kaybeden taraf hep ben oluyorum :)

ben yüzey temizleyici ile siliyorum. kedim o sırada kullanılmayan br odada kapalı duruyor. camlar açık oluyor, kuruyunca sirkeli su ile üzerinden geçiyorum 2 tur. o da kuruduktan sonra çıkarıyorum kedimi

GlsmKrpk

Herkesin maşallahı var :)
Beyaz sirke şişelerine yarısına kadar sirke bolca karbonat ( 3 yemek kaşığı en az ) ve 4 5 damla lavanta yağı ( Antibakteriyel ) damlatıp iyice çalkalıyorum. Her yere güvenle kullanıyorum . Silmek için kovaya bütün şişenin çeyreğini döküp üstüne su ilave ediyorum. Lavabo ve klozeti çamaşır suyu ile temizledikten sonra sprey şişelerine koyduğum sirke karbonat lavanta karışımı ile üstünden geçiyorum .