Kedili Ev Temizliği

bademthecatt

Merhaba hem soru hem biraz sohbet amaçlı bir başlık açmak istedim temizlik konusunda çok takıntılıyım ve temizlik yapmayı çok seviyorum kedili evdede önemli birşey bence yerleri genelde beyaz sirke arap sabunu veta beyaz sabunla temizliyorum çok ağır kimyasallar kullanmıyorum siz neler kullanıyorsunuz biraz sohbet etmek istiyorum merak ettim güzel doğal içerikli ürünler varsa alıp denemek isterim :) buarada çamaşır suyunu sadece wc temizlemede kullanıyoruz kedili bir evde çok kullanmamak gerekiyor kedimin tuvaleti banyoda olmadığı için rahatlıkla kullanıyorum biraz sohbet edelim :)

33 CEVAP

Anonymus552223

Bu arada benim yer silme şeyinin adi just greenmis, vegan ve ecocert sertifikali. Migrostan almistik galiba.

poughkeepsie

Keşke annemle yaşasam da temizliği ona kitlesem... Bi yerden sonra mecburen kendiniz yapıyonuz şimdi beraber yapıp ona yardım etmekle yetinin bence :D

poughkeepsie

Aspirin+yüzey temizleyicili suyla önce bi tur siliyorum sonra beyaz sirkeli suyla üstünden geçiyorum. Yerleri kokluyo kokluyo yalamıyo o zaman, diğerleri olunca dur bi tadına bakiim moduna giriyo :D
Çamaşır suyunu lavabo ve tuvalet harici hiçbi yüzeyde kullanmıyorum, banyoyu bulaşık deterjanı ile yıkıyorum.

Hazır temizlik konusu açılmışken bişey sorayım, sizinkiler de sildiğiniz noktaya basıyo mu :( Viledadan korkuyo ama sürekli peşinde, sildikten sonra da mutlaka ıslak yerlerde geziyo manyak pati izi bırakmasa olmuyo :D

bademthecatt

Beyaz sirkenin kokusu diğer sirkelere göre daha hafif ve temizlik sirkesi zaten içine beyaz sabun felan koyunca hiç kokusu gelmiyor ve çok hijyenik oluyor yerlerde hiç iz olmuyor :)

hayvansever_

esra hanım ben bunu yapmayan ev hanımına ev hanımı demem ahahahaha :D Biz de öyleyiz haftada bir kere net elle silinir yoksa olmuyormuş gibi geliyor bana.

bademthecatt

Domol markasını bende çok beğeniyorum ev içinde kimyasal pek kullanmıyorum kedimin girmediği mutfak ve banyoda kullanıyorum henüz 19 yaşındayım evde annemin yaptığı iş içime sinmiyor bazen kalkıp kendim yapıyorum :D viledayla yapılan temizlikte içime sinmiyor sürekli elimle siliyorum :)

bademthecatt

Annem arada çok takıntılısın diyo demekki tek takıntılı ben değilim anlamış oldum mutluyum :D Sevgi mükemmel bir aktivite gerçekten :D çağla hanım sizin dediğiniz ürünede bakıcam yasak kalktığı zaman malum çıkamıyorum yaş yüzünden merak ettim :)

Kedimiriltisi

Her gun fix supururum ve silerim, camasir suyunu fazla kullanmamaya daha fazla elma sirkesi kullanmaya gayret ediyorum. Kumunu da gunde bir kere 2 haftada bir yenileyerek temizliyorum. Koltuklari da haftada bir siliyorum bu aralar cunku malum tuy dokme mevsimi

Anonymus552223

Hemen hemen hergun supuruyom, haftada 1 siliyom yer silme deterjaniyla, organik falan oldugunu iddia ediyor, sanirim biraz pasakli kaldim sizin yaninizda

bademthecatt

Bende hergün süpürge yapıyorum yada gün aşırı silme ve toz almada aynı şekilde buarada Viking premium markası var A101 lerde hem vegan hemde doğal içerikli ve uygun fiyatlı ürünleri bulaşık deterjanı felanda var bilginiz olsun :)

ZehraBulutt

Buse ruh ikizim olabilirsin :) Benim gibi temizlik manyağı biri daha bulduğuma sevindim. Temizlik konusunda aynı senin yaptıklarını yapıyorum. Yerleri de elle silen numuneliklerdeniz :) Peki sen de benim gibi arada temizlik malzemelerinin durduğu dolabı açıp hayranlıkla bakıyor musun?

ZehraBulutt

Ben bir de rossmanda satılan domol markasını çok beğeniyorum. Fırın temizleyicisi bir efsane özellikle. Klozet temizleyici köpüğü ve leke çıkarıcı spreyi de çok başaralı. İtiraf etmeliyim ki ben sadece kedilerin temas edecekleri yerlerde doğal ürünler kullanıyorum, onun haricinde yine kimyasaldan vazgeçemiyorum, doğal malzemelerin temizleme etkisi çok zayıf bence.

bademthecatt

Aynı ben bende bazen dolabı açıp beyaz sabunu bile kokluyorum aşırı seviyorum çok hoşuma gidiyor sırayla diziyorum malzemeleri banyoya girdikçe açıp açıp bakıyorum çok mutlu oldum kendim gibi birini bulduğum için :D belki sağlıksız yada delilik ama korona ortaya çıkmadan önce özdileğe felan gezmeye gittiğimizde bütün temizlik reyonlarının bakıyorum bazı yumuşatıcıları kokluyorum :))

Anonymus552223

Kimyasallar ikiye ayrilir: zararli kimyasallar ve zararsız kimyasallar.. sonuçta sirke de kimyasal bir maddedir belli bir formulu bile var. Fakat cok zayif bir asit o yuzden ben de bir kapak falan kullanildiginda işe yarayacagini, tüm kirleri uzaklastiracagini/öldurecegini sanmiyorum. Duzgun üretilmis kaliteli markalar kullanildigi ve 2 3 ürün birbirine karistirilmadigi surece birsey olmaz. Bi de mesela mutfak tezgahini silerken su içine koyup deterjani oyle silmek lazim. Direk yuzeye sıkılirsa artimasi zor olur. Hem de fazla su israfi olur. O yapilan suyla sonrasinda bulasiklarin da kirini fircalayip makineye dizebilirsiniz

hayvansever_

ay buse bu resmen ben bende 17 yaşındayım bazen annemle dalga geçiyorum bırak sen yapamıyorsun diye. En sevdiğim aktivite yumuşatıcı koklamak jajfjfjfjfojsfjsfjsjf