Yavru Kedimi Kuru Mamaya Nasıl Alıştırabilirim?

burcuadali

40 günlük bir yavru kedim var bi hafta önce yaş mama vermeye başladım süt tozu vermeyi kesip veteriner tavsiyesiyle. Veteriner kuru mama vermeye başlayabileceğimi söyledi fakat her şekilde vermeyi denememe rağmen yemedi. (ıslatıp verdim, yaş mamaya karıştırıp verdim, blenderdan geçirip iyice küçük parçalar haline getirip verdim) kuru mama olarak pro plan satın almıştım yavru kediler için olanını, bu mamayı sevmediğini düşünüp royal canin sipariş ettim. umarım kuru mamaya alıştırma konusunda başarılı olabilirim. sizin verebileceğiniz tavsiyeler nelerdir, siz nasıl alıştırdınız pisiciklerinizi?

9 CEVAP

Yaş mamayla karistirip denemeye devam edin bence. Yaş mama vermezseniz eninde sonunda acıkıp yiyecektir. Proplan ve Royal Canin kaliteli markalar degil bu fiyatlarin cok az yujarisinda olan ND alabilirsiniz farkli aromalar deneyin. Hills, Royal Canin ve Proplan almayin kedinize hem icerikleri kotu hemde hayvan deneyi yapan markalar

hayvansever_

Yaş mamayla karıştırıp verin diyecektim zaten denemişsiniz.
Ben size royal canın bitince markayı değiştirmenizi öneririm. Alta bırakacağım yazıda en önemli sebebi lütfen okuyun. Eminim sizin gibi bir hayvan sever bu konuya duyarlı davranır.
https://sosyal.petlebi.com/soru-cevap/39271-okuyun

hayvansever_

Ayrıca içerik bakımındanda bu iki mamayı önermem eğer onun nedenini merak ederseniz sorun o zaman yazabilirim.

burcuadali

anneleri sokak kedisiymiş bir hanımefendinin evine yavrulamış 4 kardeşlermiş :( hanımefendi zor durumda olduğunu ve kedileri sahiplendiremezse sokağa bırakması gerektiğini söylüyordu. bende dayanadım birini evlat edindim. kedi bakımı konusunda pek tecrübeli değilim. veteriner hekimimize danışarak ilerlemeye çalışıyorum. buradaki hayvanseverlerin tecrübelerine güveniyorum, destek almak istedim. çocuğa nd alacağım sanırım onun için en sağlıklısı o alacak

burcuadali

@hayvansever_ attığınız linke göz gezdirdim, yazılı markaların hiç birinden herhangi bir ürün satın almayacağım, çok yazık

Zeke

Yavaş yavaş yer ama daha çok küçük. Dişleri kırmıyordur daha..
Annesine ne oldu?:/
Annesiyle kalan bebekler emiyorlar çünkü hala bu dönemde.
Ama illa ki kuru mamaya geçecek, 10 gün sonra falan yediğini görürsünüz bence.

Bu arada mamasını değiştirin derim.
Birazdan iki mamanın da kötü olduğuna dair tepkiler gelecek:)
Benim ev kedim olsa ND alırdım. Araştırdığım kadarıyla size de bu mamayı tavsiye ediyorum.

Zeke

Ben yazarken kötü tepkiler gelmiş bile :D

Anonymus552223

Yazık olmus, bu kadar erken vermemeliydi, iyilik mi yapti şimdi o kadin.. anneyi de sokaga salar salmaz yine hamile kalacak.. sizin sorunuza gelince 2 aylik olunca yer, yemezse yas mama vermezsiniz alışır acikinca

burcuadali

anneleri sokak kedisiymiş bir hanımefendinin evine yavrulamış 4 kardeşlermiş :( hanımefendi zor durumda olduğunu ve kedileri sahiplendiremezse sokağa bırakması gerektiğini söylüyordu. bende dayanadım birini evlat edindim. kedi bakımı konusunda pek tecrübeli değilim. veteriner hekimimize danışarak ilerlemeye çalışıyorum. buradaki hayvanseverlerin tecrübelerine güveniyorum, destek almak istedim. çocuğa nd alacağım sanırım onun için en sağlıklısı o alacak