Mama Ölçmek

poughkeepsie

Terazim yok, ölçü kabım yok ve edinme şansım da şuanlık yok malesef

Mamayı nasıl ölçebilirim? 1 su bardağı mama kaç gramdır veya 1 çay bardağı? Mama tanesi fark ediyorsa nd mama kullanıyoruz.

Bir de 250 mllik bi kaba kaç gram mama sığar?

18 CEVAP

Mkorcul

Bence ölçülü her şeyi kullanın

hayvansever_

Bizim su bardağı bir tık büyük standarttan ama tam 200 gr un alıyor öyle söyliyim. bu bardak 120 gr nd mama aldı. Çay bardağıda 55 gr aldı. :)

bademthecatt

:((( bizdeki çay bardağı da 45-50 gram Alıyor aşağı yukarı aynı çay bardakları. En fazla 55 gram alır herhalde ona göre ayarlayabilirsin :)

justtfelix

Terazisi olan bir yerden rica edin diyecektim ama evden çıkamıyormışsunuz. 1 lira 10gr yapıyor :) evde bir kaç tane varsa karşılaştırarak ya da basit bi terazi yaparak ölçebilirsiniz

Burcuklc88

Markette ölçtürdüm ben de N&D mamayı. 1 çay bardağı 55 60 gram arası geliyor

blue_hpood

yeni mama kabı siparişi verdim ama o gelmeden şimdilik peynir kutusunda yiyor bizimki:D 250 gramlık bir kutu ben de göz kararı koyuyorum

dtaylan03

Mamayı ayarlı vermek için hassas mutfak tartısı almıştım. ND yavru mama kullanıyorum hala. Kağıt çay bardakları oluyor ya hani (7 oz'luk) o bardağı 1 parmak eksik doldurduğumda 65 gram ediyor

hayvansever_

bizim kabımız 230 ml 85 gr mama sığıyor öyle diyim. Bizde nd kullanıyoruz dur hemen bir bardağa ölçüp geleyim sana :D

bademthecatt

Bir marketten yardım alabilirsiniz iki buzdolabı poşetine mama koyun yemesi gereken miktar neyse kolaylıkla halledebilirsiniz

hayvansever_

siz bu ölçüye göre aşa yukarı anlamışsınızdır büyük ihtimal. bu ölçü işi bizim bıdığa yaradı ölçmek için koyduğum mamaları bardaktan bir bir çalıyor şuan hahahhaha :D

poughkeepsie

Hahahahaha yarasınn :D çok teşekkür ederim uğraştırmış oldum sizi

poughkeepsie

@bademthecat teşekkür ederim ama yaşım 20 sokağa çıkamıyom :(

hayvansever_

ne demek her zaman canım:)

poughkeepsie

Ay çok sevinirim

65 gram kaç kaşık ediyor ya da kaç bardak evde mama terazisi yok