Kedilerimin İlişkisi

Phoibos

Burada sıklıkla kedilerimin ilişkisiyle ilgili sorular soruyorum. Küçük kedim bize geleli 2 hafta oldu artık. Gün içinde birkaç defa dışında onları bir araya getirmiyordum bugün yine bir araya getirdim. İlk defa büyük olan üstüne atlayıp sarmak yerine küçük olan ona pati atmaya çalışırken geri çekildi. Acaba alışmaya başladılar diyebilir miyiz? Hoş küçük olan kovalamayı uzatınca gene üstüne çıktı orası ayrı.

23 CEVAP

Phoibos

https://streamable.com/tsrfsg Yaptım. :O Linkten bakabilirsiniz bu kısa bir hali tabii burda sarmış hali yok bu ilk anlar. :D

ZehraBulutt

Benim büyük çok kötü saldırıyordu, ayırmak için kullandığım yöntemleri de yazayım belki faydası olur. Kedi kavgasını sakın elinizle ayırmayın size de saldırırlar. Yakınlarına (üzerlerine değil) yastık fırlatmak, korkutacak bir ses çıkarmak teneke kutu içinde metal para şangırtısı gibi, ben bir kavanoza nohut koymuştum onu sallıyordum. Sınıfa kızmış öğretmen gibi masaya, sehpaya vurup şşşt yapmak, sertçe el çırpmak, tısladığım bile oldu (en etkili yöntemlerden biri) Bu seslere bir süre sonra alıştıklari için yeni sesler bulmak gerekiyordu sürekli :) Şu anda kavga ettiklerinde şşşt yapınca , ya da kızarak adlarını söyleyince ayrılıyorlar genelde, bazen ayağa kalkıp yanlarına gitmem bile yetiyor.

poughkeepsie

Bi avuç kedinin pati atarak kendini savunduğunu düşününce bayılcak gibi oluyorum ben :D

Phoibos

https://streamable.com/o9dco9 Yine mesela bir video büyük ihtimalle oyun olduğu yorumu gelecek ama işte benim içim titriyor diğeri altta kalınca.

ederin38

Kedileriniz bildiğimiz anlamda oynașıyorlar. Müdahale etmenize gerek olduğunu düşünmüyorum. Kavga görmek isterseniz bir ara benimkilerin videosunu çekip atarım.

Aysenmstura

https://hizliresim.com/pPt3on
Bizde de durumlar böyle minik cadoloz benim oğlanı emmeye çalışıyo :D ben de ay ısırdı ısıracak diye panik yapmaktan yan yana tutamıyorum oğlan oynamaya yelteniyo hemen de kızın bi ısırımlık canı var :D ayırınca da kız oğlanın arkasından koşuyo ördek yavrusu gibi :D

Aysenmstura

https://hizliresim.com/3X8wY8
Bu kız da tam yemelik oldu :))

ZehraBulutt

Ama onlar bile böyle olabildiler :)

https://streamable.com/49f8oq

Zeke

Sizin evde sürekli bir kavga var anlaşılan:D
Zamanla alışırlar hiç merak etmeyin. Bir arada duruyorlar sonuçta.
Pis bi bakış yakaladığınız an ortalarına bi ip atın, top atın vs vs dikkatlerini dağıtın :))
Aynı odada 1 saat bile duruyorlarsa anlaşırlar er ya da geç

ZehraBulutt

Oyuncak, yiyecek falan hiçbir şekilde dikkatini dağıtmıyordu benim kedimin sadece bir tane sıvı ödül maması vardı, onu yerken kavga etmeden durabiliyorlardı, bitince anında saldırıya geçiyordu yine.

Phoibos

Valla gerçekten kavga bitmiyor ama buna kavga demeli miyim hala emin olamıyorum. Mesela ben bu zamana kadar hep elimle ayırdım bir kez olsun bana ikisinin de bir tepkileri olmadı. Belki de gerçekten sadece sert oyun oynuyorlar ve ben bunu kabullenemiyorum. :D

Zeke

Hahshshdjd yaa çokkkk güzellerrrr♥︎

Ama merak etmeyin burada bir sorun yok çünkü tırnak yok, hırlama tıslama yok, sadece hardcore oyun oynuyorlar:D
O küçük olanı az değilmiş ama cidden çomak sokan o hahaha

ZehraBulutt

Lütfen sesini açarak izleyiniz.

https://streamable.com/7xwujy

Bundan çok daha kötü oluyordu ama o zamanlar video cekmek yerine ayırmaya çalışıyordum tahmin edersiniz.

ZehraBulutt

Evet yavaş yavaş alışıyorlar küçük olan da kendini savunmaya başlamış. Bizde de böyle oldu. Bir süre bir araya getirdiğimde sürekli birbirlerini kovaladılar nefes nefese kalana kadar. Daha sonra normal durmaya da basladılar.

Phoibos

Zaten o anların hep videolarını çekiyorum burada paylaşılsa paylaşırdım. :/