Hayvan Deneyleri

ylmhasan

merhaba arkadaşlar bir kaç gündür bu sitedeyim. Üstten üstten soruları yorumları falan okuyorum. Bir tayfa var bazı ünlü markaların hayvan deneyleri yaptığını söylüyorlar. Buna yalan demiyorum tabikide yanlış anlaşılmasın. Benim merak ettiğim bu deneyler ne gibi deneyler. Sonuçta sadece ürünü hayvan üstünde denemekse o kadarda abartılacak bir şey değil. Ama bu deneyler nasıl hayvanları öldüre bilecek boyutta onu anlayamıyorum.

5 CEVAP

bbeyzvv

bazı kimyasal bileşenler hazırlayıp hayvanlara bunları yüklüyorlar (enjekte ederek sürerek vs) ve hayvanda bunun nasıl sonuç vereceğine bakıyorlar benim bildiğim

hayvansever_

ayrıca ''Örneğin bu deneylerde canlılar zehirlilik, deri ve göz tahrişleri, deri alerjilerine yol açma, kalıtsal bozukluğa ve kansere neden olan özellikleri bakımından test ediliyor.'' buda benim yaptığım bir çeviri. Aklınızda bulunsun bunlar iğrenç gerçekler.

Bulutcemre

"Sadece ürünü hayvan üzerinde denemekse o kadar da abartılacak bir şey değil "derken????
Yani ciddi misiniz

blue_hpood

buradaki markaların ne yaptığından emin değilim, sadece okuduklarım. ancak kozmetik ürünlerinde hepimiz biliyoruz ki hayvanlar denek olarak kullanılıyor

srplzngl

google görseller kısmına “animal testing” yazmanız yeterli.