N&D Mi Proplan Mi

Simgebykl

n&d mi yoksa proplanı mı öneriyorsunuz başka önerdiğiniz kedi mama markası var mı

31 CEVAP

zzeu

BonaCibo kullanabilirsiniz sıkıntı olmaz ama şura kesinki whiskas ve friakaies ciddi anlamda kaliteli mamalar değiller bunu artık herkes biliyor.Ayrıca hermama her kediye iyi gelmez proplanı nden üstün tutmak aşırı saçma.ha ayrıca şunuda söyleyeyim arkadaşım kedisine prıplan kullandı vetüyleri aşırı döküldü neye geçince düzeldi.her mama her kediye aynı etkiyi göstermez

amillaaa

@Sakz06:
Burada çoğu kişi zaten mama yorumu yaparken her markanın her kediye aynı gelmediğini, bunu deneyerek gözlemlemek gerektiğini söylüyor.
En iyi iki markadan biri derken öbür marka olarak hangisini kastettiğinizi çok merak ettim, paylaşabilirseniz sevinirim.
Köklü her firma kaliteli mi oluyor size göre? Pek çok firma kalitesiz olmasına rağmen sponsorluk ve reklamlarla piyasada yer edinmeyi başarıyor.
Bahsettiğiniz maddeler kedinin ihtiyacı olan şeyler olsa doğada da onlarla beslenirlerdi diye düşünüyorum, pirinç yiyebilecekken neden gidip hayvan avlamakla uğraşsınlar ki?
Kedinizin uzun bir ömrü olmasına sevindim. Fakat bir ürünün bir kediye iyi veya kötü gelmesi onu iyi veya kötü bir marka yapmaz.
Ayrıca Acana ve Orijen’in kurucusu olan Champion Pet Foods’un kuruluş yılı 1984. 38 yıllık firma dünkü çocuk mu oluyor?
Ben genel olarak kuru mamaların hepsinin kötü olduğunu düşünüyorum fakat kendi aralarında daha iyileri ve daha kötüleri var. Bana göre de N&D markası Pro Plan’dan çok daha iyidir. Görüşleri öğrenmek için sorulan bir soruda görüş belirtmeyelim de ne yapalım? Ayrıca karalamayın diyorsunuz ama siz kendiniz Acana ve Orijen tarzı mamaları karalamış oldunuz “Acana Orijen dediğiniz markalar dünkü çocuk hepsini denedim zaman zaman yüzüne bakmıyorlar genelde” diyerek.

Simgebykl

Bonacibo önerir misiniz?

Bulutcemre

Bütçeye bağlı ama olabilir tabi o da kendi kategorisinde kötü değil

Ertasfunda

Eğer durumlar kritikse kullanabılırsınız, bende kullandım,kötü bir mama oldgunu dusunmuyorum, yerli üretim, irtibat kurabileceğiniz birisi var karsınızda,
Ama tabikı daha sonrasinda gücünüz yeterse nd kullanabılıesınız, proplanda kullandık, ama pek memnun kalmadık,

anjelik123

Proplan kullanıyorum gayet memnunum tüy sorununuda azalttı baya ama nd ye geçiş yapıcaz

Nerdeyse bır haftadır arastırıyorum kesınlıkle n&d tahıl be karnonhıdrat oranı daha dusuk ayrıca ıcerıkte yazanlar en coktan aza dogrudur bu konuda ıncelersen nd daha kalıtelıdır ve taze oranı daha yuksektır.

Biz yıllardır proplan kullanıyoruz çok da memnunuz yani hiç n&d denemedik

Sakz06

Yorumları okudum da uzmanı olmadığınız bir konuda kesin hüküm verip bazı markaları kötülemek yanlış.
Örneğin proplan dünyanın en çok satan ve en iyi iki mamasından birirdir. 100 yıla yakın üretim yapan bu firma sayısız bilim insanı ve veteriner çalıştırmakta mama içeriğinde gördüğümüz glutenin pirinç gibi şeyierin kötü olduğunu ne biliyorsun belki iyi geliyor kediye işkembeden donuşmayın ben kedimi proplamla besledim ve 17 yıl yaşadı. Acana Orijen dediğiniz markalar dünkü çocuk hepsini denedim zaman zaman yüzüne bakmıyorlar genelde Proplandan filan şaşmayın demiyorum karalamayın

abyso_os

Proplan ve RC yüksek tahıllı olduğu için kısırlaştırma sonrası benim kedimde kilo artışına neden olmuştu. Şuan diyet yapıyoruz ancak RC yerine acilen ND düşük tahıllıya geçmem lazım. Kedim fazla yemiyor günlük ölçülü vermeme rağmen çok kilo aldı keşke kısırlaştırdıktan sonra rc kullanmsaydım diyorum hep

abyso_os

Birde aslında proplan rc ve nd arasında çok fiyat farkı yok ki. 10 kiloluk alınca nd çok uygun fiyata geliyor. Tabii denemek için 1.5 kg almakta fayda var ancak arada 100 tl falan oynamıyor proplana göre.

mstfclc

N&D bence sahsen bende onu kullaniorum

ben proplan kullanıyordum. Nd ye geçiş yaptık ikisini karışık veriyorum şuan. kedimde bi farklılık yok. 2sinide afiyetle yiyor. ama nd 'nin içeriği çok iyi proplana göre.

KravatliKedi

Sırasıyla
*Acana
*Orijen
*N&D
Bu üç mama harici bir mama önermiyorum

Cennet29

Bende Nd kullanıyorum kedimin şu ana kadarki en sevdiği marka bu oldu. Proplanı bu kdr sevmemişti