N&D Mi Proplan Mi

Simgebykl

n&d mi yoksa proplanı mı öneriyorsunuz başka önerdiğiniz kedi mama markası var mı

31 CEVAP

Naruto88

@LadyAndCat bu listenizi başka sorularda da gördüm. Fakat anlamadığım nd ile royal canin pro plan vs nasıl aynı kalitede diye yazıyorsunuz? Bütçe fiyat olarak aynı olabilirler fakat kalite olarak fark var

LadyAndCat

Simge Hnm;
Bona Cibo’nun içinde hiç et ve türevleri yok yani organ , sakatat bile yok. Hiçbir şekilde ben önermem. İçinde et veya türevleri yani en azından sakatat ve organ olan mamalardan alın. Mamaların üzerinde ve içeriklerinde yazar bu bilgiler.
Üstte saydığım tüm mamalarda gerçek protein kaynakları bulunmaktadır. İçinde et , organ ve yumurta gibi protein kaynakları olmayan mamalar almayın...

Bulutcemre

Whiskastan iyidir ya

Siyammm

GEÇEN KONUŞULDU bu purina mıdır nedir hayvan deneyleri yapıyor öldürüyor hala gelmiş proplan diyorlar. Nd içeriğiylede fark atar. Şu purina altındaki mamaları kullanmayın artık. RC zaten almayın

LadyAndCat

Maddi gücünüz yetiyorsa pahalıdan ucuza ve kaliteye göre sıralayacağım mamaları:
1)Acana , Orijen , Instinct.
2)Advance , Hill’s , Royal Canin , N&D , Pro Plan.
3)Purina One , Golosi , Profine , Brit Çeşitleri (Premium veya Care gibi) Whiskas , Friskies
Bazı kedilere N&D ağır geliyor.
Alerji , kaşıntı , tüy dökümü yapıyor.
Pro Plan da iştah açan bir mamadır bunu bilerek davranın.
Yine de seçim sizin. Her ikisinden de 1,5 kg alarak deneyebilirsiniz.

LadyAndCat

Cemre Hnm,
EVET.
Acana , instinct , orijen en iyi mamalar olarak bilinirler. Bütçe sıkıntınız yoksa bu mamaları deneyin ve hangisini seviyorsa 2-3 farklı çeşidini alarak dönüşümlü kullanın çünkü kediler uzun süre aynı mamayı yemekten sıkılıyorlar.

Aslannuray

N& güzel bir mama, Tek biraz pahalı o da sizin bütçenize göre, hemde kedinizin kilo almasını istiyorsanız bence n&d

velespityesil

Ben sırasıyla;
1- Hill's tavuklu yavru kedi maması (Tahıllı)
2- Hill's ton balıklı yavru kedi maması (Tahıllı)
3- Acana Pasifica yetişkin kedi maması (Tahılsız)
4- N&D kuzulu ve yaban mersinli yetişkin kedi maması (Düşük tahıllı)
kullandım. Bunlar içerisinde kedimin en burun kıvırdığı mama Acana Pasifica oldu. Ben onu iştahla yer diye almıştım ama çok az yediğini görünce bitmeden N&D aldım ve aynı miktarlarda ayrı kaplara koydum. Ertesi gün N&D tamamen bitmişken Acana neredeyse olduğu gibi duruyordu. Biri balıklı biri kuzulu diye mi diye sorulabilir. Hill's balıklı mamayı da iştahlı bir şekilde yiyor kedim.
Son olarak acaba kediler hiç tahıl olmayan mamaları daha mı az tüketiyorlar diye bilen arkadaşlara ben sonmuş olayım.

Aysenmstura

Nd kullanmadık ama Proplan kullanıyoruz çok memnunuz. Kedim iştahla yiyo. Kilosu da çok güzel.

Proplan RC ve Hills den uzak durdugunuz surece cogu mama alinabilir ARTİK SU 3 UNU ONERMEYİN BURDA DELİRECEGİZ ARKADASLAR :DDD Hayvan deneyine katki saglamis oluyorsunuz bunlari alarak bunlari alanlarin hayvansever oldugunu dusunmuyorum. Orijen, acana, instinct, ND bunlar guzel mamalar

hayvansever_

Naruto88 evet aynı şey benimde dikkatimi çekti. Bu listeyi nereden tutmaya çalışsam olmuyor. Her bir tarafı tuhaf. Rc ve proplan nd ile aynı kalitede bu nasıl olabilir ki.

Bulutcemre

Kesinlikle n&d.Bu arada sormak istediğim bir şey yeri gelmişken sorayım. Bütçe sıkıntımız yok ve n&d kullanıyoruz ( yeni geçtik)ama acana orijen instinct daha mı kaliteli ona mi geçsek diye düşünüyorum

Simgebykl

Cok teşekkürler

bademthecatt

N&D tavsiye ederim bütçeniz yetmiyorsa N&Dnin üreticisi olan farminanın matisse mamasını alabilirsiniz

hayvansever_

nd iyi bir mama. Proplan ve nd karşılaştırılıyorsa TABİKİDE nd. Proplan verdiğiniz paranın karşılığını bulamıyıcağınız ve içeriğinin %80 i tahıl ve şekerden oluşan bir mama. ve ek olarak royal canın mamada böyle bu iki mamaya özellikle sakın bulaşmayın.
Ayrıca proplan, RC, wiskhas, hills, ever clean bunlar hayvan deneyi yapan markalar