Sanırım Mutlu Olmalıyım:)

Zeke

Bir kısmınızın bildiği gibi bahçemizdeki kedi doğum yaptı 2 hafta önce.
Annemiz 16-17 aylık falan tahminimce.
Bir de benim yaramaz bir kızım var o da yaklaşık 9 aylık kadar.

Şimdi özet durumumuz şu, mini boy ailemiz balkonumuzda ikamet ediyor, kuytu bi köşede baya güzel bir yer yaptım onlara.
9 aylık eşek kızım ise kıskançlığından resmen çatlamak üzereydi...Kapımızdan inmiyor sürekli tırmalayıp miyavlıyordu uzun ağlamaklı bir sesle.
Ben sürekli ilgileniyorum farkettiğimden beri. Onun yanında diğerlerine pek bakmıyorum, mamasını yerken bekliyorum, oyun oynuyorum,oynamasak da yanında duruyorum, dün kucağımda uyuttum hatta 2 kere.
Ama o kıskançlık hiç geçmedi...

İlk 1 hafta -koku değişiminden sanırım- anneye tıslıyordu.(normal hali sevecendir)
Son günlerde anneye ara ara tıslayıp çoğunlukla seslenmiyodu.
Dün yoğun bir şekilde 3 bebemizin yanına gidip tıslayıp aşağı iniyordu :D

Neyse bugüne geldik. Bir de baktım ki anaları yokken sen tut kutularının içine gir bebeklerin yanına yat :D
Sonra anne emzirirken birkaç yeltendi girmek için.
Sonra o çıkınca yine girdi. Çıktı dediğim de kutunun yanında yerde yatıyor. Yani gayet gözünün önündeler.
Şuan ise bizim kız bebeklere sarılmış uyuyor :D
Ya bana baya anormal ve uzak geliyordu bu durum ama resmen yaşadım.
Bir sakıncası vs olmaz değil mi??

60 CEVAP

zzeu

Bence yinede koca dananın çok emmesine izin vermeyin süt biter fln skskalaka

Bulutcemre

Video açılmıyor ama ben gelişmeleri takipteyim:)

Bulutcemre

Annelik içgüdüsüymüş demek.Şimdi bir sürü yavru ve iki anne kolay gelsin şimdiden. Yavrucaklara da uzun ömürler. Anneleri de bu süreçten sonra kısırlaştırdınız mı süper olur

Fatmaduven

Kedileriniz sağlıklı büyüsün inşallah .yerim onları.

nejadekoldas

Hahahahhh ayyyy yorumlara bak yarıldım müthiş bişeymiş bu gri çok fena cilveli:D

ZehraBulutt

Ay zeke gülmekten öldüm ya :)) olaylar zaten komik, senin anlatışın ayrı bir komik. Neyse hayırlı olsun yeni bebikler, onları da at bir ara.

Zeke

Allahım anne demeye dilim varmıyor da tazecik annemiz çok halsiz yatıyor :(
Bebekler 2de kaldı, emiyorlar kendi çaplarında..Ama kızım aşırı halsiz ya moralim bozuk bakıyorum ona :(
Mama yedi, su içti, ödül mamasını vitaminlerini de verdim hiçbirini geri çevirmedi. Ama öylece yatıyor sanki uykusuz kalmış, üşüyor...
Üzerini örttüm ama sanırım ben odama kaçırıcam bunları uyuyamam böyle :(

Zeke

Ya evet ama çocuklara biraz ilgisiz gibi. Yine kutu değişimi yapma operasyonu düzenledim.
Bebeklerin birini aldım yeni kutuya orda ciyakladı ama kızım hiç oralı olmadı :(
Onları yalayıp temizlemek yerine uyuyor..Bebekler resmen kendi çabalarıyla meme emiyor:(

Öteki kız böyle değildi, o tam cefakar anadolu kadını mübarek

Zeynepulku

10/10 olay gerçekten ourkan hayal edio ne kadar tatlı olduklarını düşünüp durdum :)

Zeke

Valla 11/10 olay bile olabilir :D

Olay da, bebikler de, en önemlisi herrr şeye rağmen annemiz de çok güzel:)))
Güzel dileklere tekrar teşekkür ediyoruz ♥︎

Anonymus552223

Aa kedi civciv dogurmus ikisi de ayni erkekler mi?

Zeke

Diğer yeni doğanlarımızdan daha büyük doğdu bunlar. Sesleri de daha gür maşallah...
Tüyleri de uzun boyları da.
Ben bu kızıma ayrı bi düşkündüm, 2 aydır falan vitaminler verdim düzenli. İlgisi olmuş mudur acep

Zeke

Yok emiyolar bi de cin gibiler anne yardım etmiyo bilmiyo diye.
Kendileri buluyo maşallah :D
Cuk cuk emiyolar da. Kızım yanlarından kalktığı saniye ciyaklıyolar

Anonymus552223

2tane yavru daha az oldugu icin bence. Bi de muhtemelen erkektirler. Erkekler daha buyuk doguyo gibi geldi bana

Zeke

Evet olabilir.
Bide anneleri de uzun boylu baya. Çocuklar da ince uzun çıktılar:D
Onun için demek kimse anlamadı hafif kilo almış duruyodu dışardan.
Hani bizi geçtim 20 yıldır kedi bakanlar bile anlamadı :o