Kuşum Tüylerini Yoluyor

miraytas

Merhaba eve iki tane muhabbet kuşu aldım biri 3 aylık birini yeni yeme düştükten sonra aldım. İyi anlaşıyorlar ama yeni yeme düşmüş olan kuşum kendi tüylerini koparıyor. Şuanda uçamıyor. Kanat tüylerini ve kuyruğunu koparttı. Sebebi nedir bilen var mı?

5 CEVAP

LadyAndCat

Yeni yeme düşmek ne demek??
Kuşu olan arkadaşlar belki cevap verebilirler size...
Umarım iyileşir.

lwb

genellikle kuşlar bunu stresten yaparlar ayrıca bitleri var mı diye kontrol edin

lwb

anneden, ortamından ayrılma stresinden yapıyor olabilir

miraytas

Kendi başına yem kırmaya yeni başlamadı demek. Teşekkür ederim umarım biri yardımcı olur.

miraytas

Bit görmedim üzerinde. Nasıl rahatlatabiliriz hayvanı bir fikriniz var mı?