Kedim Erkekmi Dişimi ?

Gamsem

Merhabalar kedim dişimi erkekmi anlamadım memeleride var gibi anlamadım ben çok tüylü birde kedideki ayrımı bilmiyorum yardımcı olursanız sevinirim

17 CEVAP

ZehraBulutt

Dişi de olsa erkek de olsa kısırlaştırmadan olmaz, kızgınlığa girdiğinde gece gündüz bagıracak o zaman daha çok üzüleceksiniz. Ayrıca kısırlaştırılmayan dişilerde rahim iltihabı görülme riski var, hayati tehlikesi olan bir hastalık.

Zeke

Evet erkek kedilerin o dönemleri geldiğinde cidden çok yorucu oluyorlar haklısınız. Kesinlikle kısırlaşması gerekiyor en kısa zamanda...

Ancak kızınız için de bu geçerli, çünkü kısırlaştırmadığınız takdirde bir sürü hastalığa davetiye açmış oluyorsunuz. Hafif hastalıklardan da bahsetmiyorum... Hatta yanlış bilmiyorsam ölümcül hastalığa sebebiyet verebiliyor.
Ayrıca kızgınlık döneminde girdiği aşırı stres ve mutsuzluk da cabası..Ciddi acı çekiyorlar kendi gözlerimle gördüm..
Geceleri uyumayacak sizi de uyutmayacak, uzun uzun ağlar şekilde miyavlayacak sesli bir şekilde, yemeden içmeden kesilecek, mutsuz bir şekilde hareketsiz yatıp kalacak kızgınlığa girdiği her dönemde...Bunların hepsi dişi kedilerin yaşadıkları..

Bunun devamında hastalık konusunda ise çok daha bilgili arkadaşlar varken ben yorum yapmayayım onlar görüp mutlaka daha doğru bilgilendirir sizi.

Ancak düşünceniz doğru değil Gamze hanım.
Sonuçta ömürleri boyu 1 kere kızgınlığa girmiyorlar ki..Her seferinde şiddetlenerek artıyor..

Yavrunuz için bu konuyu önce detaylı araştırmanızı, sonra birden fazla kişi ile görüşmenizi(buradaki kişiler yeterince tecrübeli), sonra da bu konu üzerine ciddi ciddi düşünmenizi tavsiye ediyorum...

Ne demek istediğimi araştırmalarınız sonucunda anlayacağınıza eminim...

suleren

2 nokta varsa dişi, 3 nokta varsa erkek oluyor diye biliyorum. Fotoğraflardan anlayamadım ben ama sanki dişi gibi. Memeler erkeklerde de oluyor maalesef ayırt edici bi özellik değil.

bbeyzvv

erkek kedilerin de memesi olur ama dişi gibi görünüyor çok belli değil

Anonymus552223

Dışı

Siyammm

Bana erkek gibi geldi ama tüylerden pek belli olmuyor kediniz çook tatlıymış :)

ZehraBulutt

Kediniz dişi ama erkek kedilerin de memesi olur insanlarda da olduğu gibi :)

Gamsem

Zehrabulut teşekkür ederim inş dişidir

Gamsem

Zehrabulutt çok teşekkür ederim:)

Anonymus552223

Kısirlastirmamak eziyet. Ama bunu bir kac kez ustuste kizginliga girip yemeden icmeden kesilince, zayiflayinca goreceksiniz zaten simdilik bisey demiyorum, o zaman gekin anlatiriz detayli:)

Gamsem

Ya dimi bende tam anlayamadım tüyleride çok var kapatıyor orayı

Cagglaa

Bence dişi :)

Gamsem

Siyam teşekkür ederim banada dişi geliyorda int baktığım kadarıyla çözemedim aşırı tüylü pofidik sizler daha iyi anlarsınız diye buraya sordum

Zeke

Bence de dişi. Yeni öğrenmeye başladım ben de cinsiyetleri:)

Niye inş dişidir dediniz bu arada :)

ZehraBulutt

Yok yok eminim ben dişi olduğundan.