Acillllll

Cathorn

hamsterimi kafesinde çok halsiz buldum buz gibi kalbi atıyor yere koyunca sürünüyor hiç bişi yemiyor hareket etmiyor gözleri kapalı her şey normaldi sadece çok su içerdi tuvaleti falan iyi bütün hastalıkları biliyorum 9 10 aylık fala yardım edin ne yapabilirim ölüyor mu

21 CEVAP

bbeyzvv

7/24 açık veteriner bulup götürün veya arayıp anlatın durumu burda hamsterdan anlayan az

Cathorn

yemi vardı yemiş ama midesi boş gözüküyor yada bana öyle geliyor bilmiyorum yardım edin nolur kurtarabilirsem kurtarayım

Cathorn

lütfenn bişi yazın lütfenn

Zeke

Ben bile panik oldum, inşallah anlayan birileri çıkar hemen :(((

GlsmKrpk

8 tane hamster beslemiştim vakti zamanında .
Kanserinden, şeker hastalığına kadar türlü türlü hastalıklarıyla uğraştım.
Çok uzun süre su içiyorsa şeker hastası olabilir. Ömürleri kısa zaten bu tür hastalıklar ömürlerini daha da kısaltır.
Yazdığınız durum iyi bir durum değil. Buradan yardımcı olamayız maalesef.Umarım iyileşir

Cathorn

son zamanlarda çok su içmeye başlamıştı bir gün yarısı kadar içiyordu

Cathorn

yani şu an yapabileceğim bir şey yok öyle mi

GlsmKrpk

Şeker hastasıdır. Benim hamsterımda şeker hastasıydı.
Çok yaşamadı .
İçiniz rahat etmesi için veterinere gitmenizi tavsiye ederim . Çoğu anlamıyor ama . Kemirgenlere bakan bir veteriner araştırın

Cathorn

şuan imkanım yok imkan hazırlamaya çalışıyorum teşekkür ederim

Cathorn

gözleri kapalıydı gözleri açıldı bu iyi bir şey mi

Cathorn

birde kafeste bulduğumda baş aşağı olmaya çalışıyordu kafasını yatırmıştı bu ölme pozisyonu mu

GlsmKrpk

Yem yedi mi su içebiliyor mu ve hala sürünüyor mu ?

Cathorn

yem su içemiyor, hala hareket ediyor küçük küçük

GlsmKrpk

Çok zor bir durum ve bu durumu çok yaşadım .
Dediğim gibi şeker hastasıysa ki çok büyük ihtimalle öyle( Hamster 1 günde suluğunun yarısı kadar su içemez, şeker hastası değilse tabi ) ne yaparsanız yapın mutlak son değişmiyor. Ömürleri 3 ya da 4 yıl en fazla. Kanser ya da şeker hastalığına yakalanırsa bu süre çok kısalıyor. Benim hamsterlarım iyi bakmama rağmen 1.5 yıl yaşayabildiler en fazla. Yemleri zaten genetiği oynanmış ürünler..
Yine de isterseniz anlayan bir veterinere danışın gitmeniz şart değil durumu anlatın içinizi rahatlatmak adına.

Cathorn

Öldü. Bedeninde hiç hareketlilik kalmadı. Nefes alıp almadığını anlayamıyorum. Kalbini hissedemiyorum. Sadece gözleri açık.