Sevgilim Köpeğimizi İstemiyor

golgekaya

merhaba yine ben 10 gun kadar once kopegimle ne kadar sorun yasadigimizi ailemdeki herkesin bana karsi oldugunu anlatmistim 'delircem' basligi adi altinda sevgilimle o zaman konustugumuzda bana 15 gun icinde bu kopegi duzelt yoksa baskasina veririz demisti normalde cok hoslandigim bir sey degil fakat veteriner tavsiyesiyle valerian diye bir ilaca basladik bitkisel oldugunu ve etkisinin dusuk oldugunu soyledi sanirim 1 haftadir kullaniyoruz ve kopegim gozle gorulur sekilde sakinlesti normalde gunde 6 7 kere yatagin carsafini yorganini tamamen assagi indirim yatagi parcaliyordu bu sayi gunde 1 2 ye dustu ben de baya bir kopek psikolojisi okudum ve artik ne olursa olsun bagirmiyorum sadece sabit tutup ona durumlari sakince anlatiyorum evdekileri de daha az isiriyor daha sakinlesti gozle gorulur sekilde ilerleme kaydettik fakat yazin okul acildiginda ve tekrar sevgilimle kaldigimiz evimize dondugumuzde erkek arkadasim onu evde istemedigini soyledi durum su beni cok yordugu icin kopege kin tutuyor ve ona baktigi zaman ondan nefret ettigini soyluyor ancak kopegi duzeltmek icin bu kadar ugrasirken onun hala ters tepki vermesinden cok yoruldum kopegimiz daha 45 gunluk bir fareydi bize geldiginde ve su an 8 aylik bu kadar sure birlikte oldugu kopegi nasil silip atabiliyor anlayamiyorum kabul ettirmek icin ne yapmaliyim

45 CEVAP

Suraemir

Kısır değil mi? Psikolojik tedaviler falan var ya bi sorsanız mı aşırı hareketli bir köpekse

golgekaya

henuz kisirlastirmadik 8 aylik daha yani egitim veren yerlerle konustum ama hani genelde temel egitim ileri egitim tarzinda seyler var kimse ben bu kopegi alir duzeltir veririm gibi bir sey demiyor zaten bu inandirici da olmazdi inanilmaz hareketli degil bence sadece esyalara zarar vermeyi seviyor ben yanindayken genelde yatiyor ya da birlikte oynuyoruz

golgekaya

ben de aynisini dusundum cunku mesela gidip ayni yeri parkeyi kaziyor ve yanlis oldugunu biliyor gozume baka baka kaziyor ya da yataga da aynisini yapiyor bazet sst hayir diyince duruyor ama bazen inada bindiriyor aslinda cok seviyorum hatta bazen fazla sevmekten biktirdigimi dusunuyordum ama yine de daha sık yanina gidip sevsem belki davranisi azaltir bunu deneyecegim tesekkurler

golgekaya

tesekkur ederim konusacagim

Fatmakrkmz

Böyle durumlarda hepimiz karşımızdaki insana çok fazla kızabiliyoruz. İkilemde de kalabiliyoruz. Ama onları ikna etmek bizi çok fazla yıpratıyor. Dik dur ve bu benim canım köpeğim. Sen de bni biraz seviyorsan bu köpeğe birlikte sahip çıkabiliriz gibisinden şeyler söyle. Aynı zamanda ona karşı dik ve kuralcı durmalısın. Yoksa çok yıpranırsın

Ares87

Yani kusura bakma da eğer seni seven seni düşünen biri olsaydı zaten istememe gibi bir durumu olmazdı ne demek istemiyorum at başından gitsin ya dünya da erkek mi kalmadı Allah aşkına siz köpeği eve mahkum ederseniz o da zarar verir tabi şu karantina günlerinde bizler bile evden nefret etme noktasına geldik o hayvancağız ne yapsın bir çok hayvan baktım özellikle köpek şuan da da köyde annemle köpeğim ben onun yoluna ölürüm kimse cürret edip bana ver diyemez evlat verilir mi ya delirmeyin

Bulutcemre

Yaşlarımız birbirine yakın bu yüzden fikrimi belirtmek istedim. Yani yaşca büyük nasihat veren biri değilim. :) Benim sevgilim evladım için ondan nefret ediyorum dese ve birlikte yaşadığımız evde onu istemese kesinlikle ayrılırım. Bu sözü ilk duyduğum an ilişkimi keserim çok net.Yapacağım tek şey bu.Çok sevsem de kapıyı gösteririm. Ayrıca bu senin hayatın kim olursa olsun kararları sen verirsin.Ve boyun eğme sakın.Kibarca ifade etmeye çalıştım kendimi. Ama söz konusu evlat olunca ben kibar olmayabilirdim

suleren

Merhaba, neler yaptınız son durum nedir acaba merak ettim. Hatırladığım kadarıyla köpeğinizi erkek arkadaşınızla beraber sahiplenmiştiniz, köpeğe kin tutmak yerine size destek olup yardımcı olsa siz çok daha güçlğ olabilirsiniz ve yükünüz azalır. O da yspılabilecekleri araştırsa, ilgilense köpeğiniz belki daha da sakinler. Sorumluluk tek sizdeymiş gibi davranması da ayrı üzücü. Umarım halledebilmişsinizdir.

golgekaya

kopegimiz hala bizde vermemeyi de sevgilim iyice kabullendi fakat ailemle hala cok sorun yasiyoruz yine de hala deniyorum ve daha iyiye gidiyoruz sanirim :/

yaprakonur

@golgekaya Daha önceki sorunuz bana köpeğinizin enerji atma sorunundan ziyade yalnızlık kaygısı yaşadığı düşündürüyor. Benim de ilk kızımda bu problem vardı. İlaçla çare aramak yerine kafes eğitimini araştırıp uygulamanızı öneririm.
Isırma konusunda da genel olarak tavsiye edilen yöntem hiç can yakmasa dahi çok canınız yanmış gibi 'ah'lamak ve bunu sürekli tekrarlamak.
Tabii ki tüm bunların yanında çok enerji atmaya ihtiyaç duyduğunu da unutmamak.

golgekaya

yani ben de cok kopek psikolojisi okudum bu donemde daha fazla yuruyusle ve daha kararli bir liderlikle kisa sureli yalniz birakarak durumumuz daha iyiye gidiyor tesekkurler cevabiniz icin :)

JeRim

Hayvana merhameti olmayan insan değildir nefret ediyorum ne demek ya erkek müsveddesini sahiplendirmeniz gerek köpeğe de ot mot ilaç vermeyin veterinerlerden görüş alın o şuan çok üzgündür annesi tarafından terk edilecek daha neler eyvah

BalliBadem

Sizin elinizde bütüttüğünüz köpeği siz bile istemezseniz kimse istemez nolucak sokakta yada barınakta ölüme mi terk edeceksiniz ?
Hayvan sevmiyorsa çıkmanızıda anlamadım

Oske22

hayvana merhamet etmeyen insana da etmez.

Zukoo

Bu başlıktı arkadaşlar..ben idrak edemiyorum.