Kuşum Yuvalığindan Çıkmıyor

Samirakpulat

Dişi kuşum yumurtasi olmamasına rağmen çok çok nadir yuvaligindan çıkıyor. Eşiyle de konuşmuyor.Onunla ilgilenmeye çalışıyoruz ama asla dışarı çıkmıyor. Eşi de bu yüzden çok suskun olmaya başladı yardimci olursanız çok sevinirim. Bu arada kumu da sıcak belki işe yarar diye söyledim teşekkürler şimdiden

9 CEVAP

velicankaya

Bir şeyden ürkmüş olabilir

velicankaya

Bulunduğu ortamda fazla ses çıkarmayın

velicankaya

Tmm televizyonun sesini kısık tutmaya çalışın birde mümkün zamanda pencereleri kapatıp salın bir etrafı tanısın

velicankaya

`birde sizden ona zarar gelmeyeceğini ona öğretmeye çalışın örneğin her gün 5 10 dakika elinizi kafesin üstünde tutup kendinizi alıştırın 2 3 hafta sonra aynı işlemi elinizi kafesin içine sokup yapın sonra o size alışacaktır o yuvalığıda sakın almayın orada kalıyorsa kendini orada güvenli hissediyordur

velicankaya

O zaman bir veterineri arayın psikolojik bir sıkıntısı olabilir benimde çok tecrübem yok önceden 6 kuş beslemiştim o kadar Allah korusun hasta olabilir salıncağa asla ters tepki vermez ondan şüpheniz olmasın sirkeli suyu bilmiyorum

Samirakpulat

2-3 aydır bizdeler eşi bizi çok seviyor ama ne bilim heralde o pek alışamadı. Kendimizi alıştırmak için ismiyle sesleniyoruz. 1 hafta öncesine kadar gayet canlıydi. Soğuktan da olabilir aslinda.Teşekkürler

Samirakpulat

Bir de oturma odasındalar ve hepimiz oradayız eğer bilgiliyseniz yardımcı olursanız çok sevinirim

Samirakpulat

Odayı tanıyor bizleri de tanıyor elimize de geliyordu ama bu son 1 2 gündür hiç ses etmiyor eşiyle bile konuşmuyor ben onlara 2-3 yıl önce vefat eden kuşumun salıncağıni koydum hoşuna gitmedigi için ya da alışkın olmadığı için olabilir mi bir de kafeslerini sirkeli suyla temizledim ondan olabilir mi ya da eşi bize karşı çok ilgili diye bilemiyorum belki komik gelebilir ama kuşlar konusunda pek tecrübeli değilim

Samirakpulat

Tamam çok teşekkür ederim çok saolun