Biraz Uzun :)

Fatmakrkmz

Ayyy ben buraya çok soru sorar oldum :D. Kedim gelecek ve çok heyecanlıyımmm. Heyecanıma verin lütfenn :). Kediyi o kadar çok aeviyorum ki artık rüyalarıma giriyordu ama bir türlü annemi ikna edemedim. Ben birazcık dağınık birisi olduğum için çok sıcak bakmıyordu. Neredeyse abartısız her gün kedi için ağladım. Sonra kendimi düzelttim. Daha düzenli olmaya karar verdim. Ama hala izin alamamıştımm. Karantina dönemine girdik ve bi baktım bize sürpriz için 2 tane muhabbet kulu almışlar. Allahımmm ben kafaları yiyorum ama nasıll :) ben kedi istiyordum siz bana kuş getiriyorsunuz vs diye. Ayy ama şimdi kuşlarla aramız o kadar iyi ki :D Aaa ben her gün ağladığım için annem en sonunda dayanamadı ve kabul etti kediyi :). Çok zor buralara geldiğim için şimdi bir kedi annesi olacağım beni çok heyecanlandırıyor o yüzden bu kadar çok soru soruyorum. Ona çok çok çok iyi bakmak istediğim için :)
Yeni bir Soruma geçmek istiyorum ki 1.kuş ile kediyi acebaa nasıl alıştırabilirim ?
2. Olarak şampuan çok kullanılmıyor diye duydum. Zaten kediler kendilerini temizledikleri için yıkanmaya ihtiyaç duymuyorlar. Şampuan almalı mıyım ? Ya da toz şampuanlar duydum ama onların sağlıklı olabileceğini pek düşünmüyorum.
3. Onu benimle uyumaya alıştırmak istiyorum. Bunun için ne yapabilirim ? (Oysaki 2 tane de yatak aldım :) inşallah onlara da yatar. )
Ayy vallahi çok çok çok heyecanlıyım. Buraya kadar okuduysanız bile çok teşekkür ediyorum :) yorumlarsanız sevinirim ♥️

30 CEVAP

ZehraBulutt

Kuş hakkında bilgim yok.

Şampuan almanıza gerek yok, lütfen kedinizi gerçekten cok gerekli olmadıkça yıkamayın. O kendini temizliyor.

Kedi nerde isterse orda yatar, o konuda da bir şey yapmak gereksiz. Keşke 1 yatak alsaydınız, inşallah yatar yataklarında, çoğu kedi yatmıyor. Size alışınca zaten yanınızda yatmak isteyecektir, hele ki yavrular anne sıcaklığı arar zaten, sokulurlar insana.

gizemaslan

Kediniz kendini temizleyemeyeceği bir duruma gelirse sadece yıkamanızı tavsie ediyorum onun haricinde yıkamayın, ben ne şampuan aldım ne kedimi yıkadım mis gibi kokuyor koklaya koklaya öpüyorum, yavru olacağı için zaten sıcaklık isteyecek korkuyorlar birde minik oldukları için siz istemeseniz bile sizinle yatmak ister. Gece uyuyacağınız zaman yanınıza alabilirsiniz zaten yavruyken çok uyuyorlar, şimdiden hayırlı olsun :)

ZehraBulutt

Belli olmaz sevebilir de. Ama genelde siz nerdeyseniz onlar da orda dururlar, o yüzden yataklarını sizin de oturduğunuz mekanlara koyun, fazla durmadığınız yere koymayın.

Kuzucansu44

Benim 2 kedimin toplam 9-10 yatağı var ama ikiside çok nadiren yatıyor. Sadece çadırlarını seviyorlar. Bir sayfadan çadır yaptırmıştım. Ona bayılıyorlar ama diğer yataklara haftada 1 kere filan yatıyorlar. Demem o ki yatak almak pişmanlıktır:(
Ama insan ilk gelişlerinde heves edip herşeyi alıyor. Bazı kediler yatağı çok seviyor yani belli olmaz belki yatar sizinki

gizemaslan

evet huy meselesi benim kedimin ruh hali çok değişken bazen bana bayılıyor bazen yanım hiç gelmeyip lavaboda uyuyor bazen de taşıma kutusunda polar var onda uyuyor açıkçası uyumaz diye yatak almadım ben

gizemaslan

ne demek, kediniz bebek olacağı için her şeyle oynamak isteyecek bence beraber büyüdükleri her canlıya alışıyor hayvanlar sadece tedbiri elden almayın çok atikler :D avlanma içgüdüleri var sonuçta

tuanatuti

aynı benim yaşadıklarımı yaşamışsın sokaktan kedi topluyor eve getiriyordum annem çok titiz olduğu için asla izin vermiyordu şimdi iki minnoşum var
yavru olarak sana gelicekse kuşla sıkıntı çıkarmazlar diye düşünüyorum
kedi sana geldiğinde temiz olacaktır zaten yıkamana gerek yok ama illa yıkayacağım diyorsan veteriner hekimine tanışıp şampuan önerisi alabilirsin
o isterse seninle uyur fakat büyük ihtimalle yavru olduğu için anne sıcaklığı arayacaktır seninle uyumaya çalışır yatakta yatmayabilir nereye isterlerse oraya yatıyorlar :)

Fatmakrkmz

Biri kapalı çadır şeklinde diğer açık minder şeklinde yatakları. Doğru söylüyorsunuz. Kendi keyifleri ama işte bende bir hevesle ilk yavrucağım olacağı için aldım kendimi tutamadım valla. İnşallah alışır. Önerileriniz için teşekkür ederim. @ZehraBulutt

gizemaslan

ohoo şu yaşıma kadar ne kadar çok ağladım kedi köpek için bir bilseniz :D kendi evin olunca annecim diyordu çünkü çok korkuyordu eve çıktığım gibi sahiplendim, şimdi corona döneminden dolayı 2 aydır aile evindeyim aynı odada bile korkudan duramayan annem mıncık mıncık güzel kızım annem diye beni değil mırmırı seviyor :D Bizi İstanbul'a yollamaz diye korkuyorum

Fatmakrkmz

@gizemaslan evet evet çok dikkatli olacağım o konuda. Çok teşekkür ederim :D. Umarım bir gün ben de kedimle fotoğrafımı profile koyarım :)

Fatmakrkmz

@psabrk öznele yazıp bilgilendirdiğiniz için teşekkür ederim. Güzel dileklerinizi aynen size iletiyorum. Hayırlı günler :)

Fatmakrkmz

@kuzucansu evet yaa ben de öyle hevesle çok hoş bulup aldım vallahi. Şimdiden her şeyini hazır ettim. Kumu ve maması kaldı bir tek. Onları da araştırma aşamasındayım. Her şeyin çok güzel olmasını istiyorum :). Umarım yatakları konusunda pişman olmam :)

gizemaslan

sizin bu hevesinizi görünce Mırmır'ın ilk zamanlarını çok özledim en rahat sevilen zamanları sonra karakterleri oturuyor isteseniz bile rahat rahat sevemediğiniz oluyor ben bebekken çok bıktırdım herhalde :D

Fatmakrkmz

@gizemaslan :D Galiba ben de bıktıracağım. Siz böyle diyince içim kötü oldu :)) her zaman kedim olmasını istedim ve hayalim gerçek oluyor. Ona en güzel imkanları sunmak istiyorum :). Bu arada Mırmır o kadar tatlı ki Maşşallaahh ♥️ Ben daha kedimin nasıl bir şey olduğunu bile bilmiyorum :) Sürprizzzz :D

gizemaslan

teşekkür ederizz :) tam sürpriz sizinki :D umarım sağlıklı, güzel bir ömrü olur