Başlık Bulamadım Bakar Mısınız :D

bademthecatt

Matisse somonlu kısırlaştırılmış mama kullanıyoruz 10 kg almıştım 1 kilo civarı kaldı son bir aydır kulak önlerinde kahverengi gibi lekeler oluştu sanırım mamadan kaynaklı biraz kaşıntısı var ve tüy dökümü epey arttı böyle bir problem yaşamış olan var mı ne önerirsiniz kulak önleri zaten seyrek herhangi bir döküntü yok mamayı değiştiricem brit care sunny hipoalerjenik mama düşünüyorum missy alıcaktım ama tavuklu daha kötü yapabilir diye düşündüm ama sunny olandada %20 yağ var kedimin vücudu yağlanmaya çok müsait yağlı göbeği sizce bir ay alıp kullansam çok fazla yağlanma olur mu? Çekilişten kazandım o yüzden brit care ürünü almak istiyorum boşuna gitmemesi için biraz uzun oldu buraya kadar okuyanlara teşekkür ederim sunny kullanan varsa yazarsanız iyi olur :)

34 CEVAP

ZehraBulutt

Evet ucuz olduğu için basıyorlar mısırı. Mısır aynı zamanda gdo, pirinçte de arsenik olma ihtimali yüksekmiş. Ayrıca bunlar kompleks tahıl olduğu için kedilerin sindirimini çok zorluyor. Nd'dekiler ilkel tahıl mesela buğday ve yulaf var bunlar uygun kedilere ama tabi diyetlerinde %5 civarı olması gerekirken kuru mamada %20 civarı bu tahıllar.

TATA4242

Benimkindede böyle oldu,Ndye geçince düzelmişti.Şimdi gine matisse kullanıyorum.Tüyleri keçe gibi oldu ama bu şekilde alerji olmadı.Şuan bitsin diye veriyorum.Daha önce seninki gibi birşey olduğunda,ben lavanta çayı ile pansuman yaptım.1-2 hafta sonunda,düzenli kullanınca geçmişti,ama ginede tüyleri kötü etkilemeye devam etti.Yani evet mama ile alakalı bir durum ve değiştirince bu etkiler ortadan kalkıyor.

bademthecatt

İnşallah düzelir o zaman çok teşekkür ederim hep burda kal bizi bilgilendir :D

ZehraBulutt

Puu Allah kahretmesin hala düzeltmemişler siteyi, ben gidiyorum Maltepe'ye şimdi, İstanbul'dan kimler gelir geçerken alayım sizi

bademthecatt

Düzelmedi valla 2 dkdır yazdığın şeyi aradım Zehra :D

ZehraBulutt

Yok ki gitmiş, ay bu ne ya sinir oldum

bademthecatt

Bende çok sinir oldum valla ya

ZehraBulutt

Bunu bilinçli yapmış olma ihtimalleri var mı ya, ne istediniz len bizden iki güldük eğlendik çok mu gördünüz

ZehraBulutt

Ahaha badem saat 10 da yazdığın mesajı yeni görüyorum, ay çıldıriciğim

bademthecatt

Bilerek yaptıysanız hiç komik değil düzeltin şunu beee kafayı yicez burda kaç saattir aynı neden böyle olur ki bir site :D

TATA4242

@ZehraBulutt yok ya malt zaten vitamin gibi gerekli birşey değil.Tam mama ile beslendiğinde vitamin nasıl gereksiz ise(düşün hergün portakal yiyon ama C vitaminide ekstra alıyorsun,çok kötü birşey,hem sağlık açısından hemde aşırı gereksiz)maltda böyle satış stratejisi,yani malt vermek normal kedide birşey değiştirmeyeceği gibi,vitamin vermekde normal sağlıklı bir kedide esktra birşey göstermez.Aksine zarar verir.Maltda tam olarak böyle içeriği gerçekden muamma olan bir ürün.Emülgatörden tutunda parafine kadar,yazan veya yazmayan kim bilir ne tatlandırıcılar içeriyor.Kuru mamadan bile daha riskli diyebilirim.Bu sebeple kedilerinizi taradığınız ve tüy birikmesinin işareti olan(kedilerde midede tüy birikmesi yani tüy atamama çok nadir gözükür)
kabızlık
tüy belirtileri gösteren sert dışkı
özellikle mamasını yedikten sonra öğürme ya da öksürme ve
beslenme isteği kaybı,olmadığı sürece endişe etmeyin.

ZehraBulutt

Ay ne biliyim burda birkaç kişinin kedisinde tüy birikmesi olmuştu, yazmışlardı bayağı ciddiydi durumları. Çim ekiyim bari bundan sonra.

gizemaslan

konuya geç katıldım ama Mırmır 9 aylık oldu ve ben hala malt alamadım tatanın yazdıkları da kafamı karıştırdı

bademthecatt

Kulaklarında koku ve akıntı yok kulak uyuzu olduğunu düşünmüyorum hayır veterinere gitmedim ben mama kaynaklı olduğunu düşünüyorum brit evet iyi bir marka ama yağ konusunda biraz tereddüt ettim sunny çeşidi için

bademthecatt

Güncel