Bir Sorun Mu Var Yoksa Sadece Psikopat Mı?

mervegck06

Ya bir benim kedim mi eti sevmiyor? Şapşik E tüm et çeşitleri sakatat dahil denedim sadece tavuk ciğerini yedi. Mis gibi löp et kuzu haşladım burun çevirip gitti. Dana eti dana ciğer dana böbrek tavuk ve balık(hamsi, somon, levrek, uskumru, alabalık) da denedim yok yemiyor hasbam. Birde tavrı var ki komedi.
Ama gel gör ki evde bir patates hala mutfağın kapısında ağlamaya başlıyor patatesi yiyene kadar. Heleki brokoli kokusu alsın adam pıçaklar manyak.
Allahtan kuru mama var. Çok mutlu olmasa da yiyor. Birde mutamin organic başladık ki sadece hayatta kalma adına mama yiyor. (Şimdilik unique mama kullanıyoruz. Ama acana grasslands a geçmeyi planlıyorum.)
Sizce bu durum normal mi?

27 CEVAP

ZehraBulutt

Bence kediniz vegan olmak istiyor.

Sebzeli yaş mama yapmayi deneyin belki sebzeyle karisinca yer. Normal yemiyorsa valla yapacak birsey yok kediniz cidden vegan. Kediyse tabii. Hazir yas mama alin onu yiyormu? Yemiyorsa bile yedirmeniz lazim 2 gunde 1 yas mama yemesi lazim bobrek hastaliklari olusabilir yoksa.

Schesir yemeyen kedi mi olur yaw. Bu kedi cok garip gercekten. Bence sevinin kediniz özel bir kedi ben boylesini gormedim hazir yas mama sevmeyen keid mi olur :DD

TATA4242

Vegan olmasın? @ZehraBulutt bu iyiydi.

ZehraBulutt

Yok yok işkembeyi haşlayıp sade olarak veriyoruz ona daha çorba haline getirmeden. Onu da şöyle keşfettik bir gün annem işkembe pişirmiş bizimki gitti deli gibi ellerini kokluyo yalıyo falan o şekilde, yoksa şuna işkembe vereyim bakayım demedim. Ben ağzıma sürmem normalde ama oğlum seviyor diye katlanıyorum bir de her yeri batırıyor yerken :)

mervegck06

Sanırım türünü tek örneği. Bu sıpayı denediğim yaş mama ve et türü sayesinde sokak kedilerim bayram ediyor

Yediği tek et türü olan tavuk ciğeri ile evde mama yapmayı deneyeceğim. Ama çok fazla tavuk ciğeri tüketmesinin de zararlı olduğunu okudum. O yüzden kafam da deli sorular.

Minikmuezza

Benim kedimde hicbir yas mamayi yemiyor bende cok mizdaribim kuru mamada az yiyor zaten zayif.whiskas felix matisse gourmet vitacraftmi ne bu yas mamalari denedim ama sadece suyu varsa suyunu iciyor :( ezme denedim onuda yemedi soslulaein sutunu iciyor sadece

ZehraBulutt

Şaka bir yana böyle et yemeyen kediler de var maalesef, patates, ekmek falan karbonhidratlı şeyleri hepsi yiyor da brokoli sevmesi ilginçmiş gerçekten.

mervegck06

Veterinerimiz yapacak birşey yok kuru mama ile devam ek birşey vermene gerek yok dedi. Ama ben rahat edemiyorum. Yaban mersini bile yiyor et yemiyor

ZehraBulutt

Allah Allah kedi olduğuna eminiz di mi, başka bir şey olmasın bu hayvan. Yaş mama yiyordur inşallah en azından, hep kuru olmaz ya, böbreklere zarar.

ZehraBulutt

Size bir şey söyleyim de gülün, benim kedim işkembe çorbasına bayılıyor, çıldırıyor, kendinden geçiyor. Bu kadar varoş bir kedi olamaz.

mervegck06

Annesi babası bayağı kedi yani (gayet de etçil) ama bizim sıpa biraz kutup ayısı tarzında

ZehraBulutt

Ya da haşlayın brokoliyi suyuyla verin yesin napalım, içi kuruyacak zavallının yoksa.

mervegck06

Ya çok iyi sarımsaklı mı içiyor?

Su pınarımız olmasa da su tüketimimiz iyi su kabını sabah akşam dolduruyorum tamamen bitirmiş oluyor. Günlük ortalama 1, 5 su bardağı su tüketiyor

sekerfare21

Benimki de kirmizi et yemiyor. Bence biraz da damak tadiyla alakali olabilir.