Yeni Muhabbet Kuşum Çok Korkuyor

bbeyzas

Merhabalar. Bugün öğlen babam bir muhabbet kuşu getirdi. Kuş 3-4 aylık dişi. Bulunduğu ortamdan yeni ayrıldığı için korkması normaldir biliyorum ama çok hızlı nefes alıp veriyor ve korkudan sürekli bir titreme halinde. Titrediği için çok korkuyorum. Yanında durup onunla konuşmam onu daha çok korkutur mu?
Kafesinin yanına gidiyoruz biraz konuşuyoruz, çok korkutmak da istemiyoruz. Zamanla alışır mı diye merak ediyorum. Tecrübesi olan biri yardımcı olabilir mi? Teşekkürler :)

4 CEVAP

bbeyzvv

elinizi bikaç hafta temizlik ve su yem değiştirme dışında kafese sokmayın titremeler 2-3 gün devam ederse sıkıntı vardır bi bekleyin konuşmak korkutmaz sakinleştirir ama alçak bi sesle konuşmanız lazım kuşlar yüksek seslerden çok korkar ona şarkı açabilirsiniz sevebilir

bbeyzas

teşekkür ederim bekleyeyim o zaman biraz :)

bbeyzvv

arada parmaklarınızı kafese sokun korkutmadan ilgisini çekin 1 hafta eve alışınca elinizi yavaşça ona uzatın ama zorla dokunmayın izin verirse dokunun öyle öyle alışacak zaten elinize yem alıp uzatabilirsiniz

bbeyzas

deneyeyim bunu kesinlikle :)