Mamaaaaa

Elifozdemrrr

Yaklaşık 7 aylık kedime pro plan yetişkin somonlu kedi maması verebilir miyim vitamin desteği alıyor bağışıklığı düşmüş tavuklu mamaları pek sevmiyor somonlu mamaları çok seviyor yavru kedilerde genelde somonlu yok ne yapayım sizce

34 CEVAP

LadyAndCat

Heh meselâ Acana, Fitmin Purity , Orijen de olabilir. Neden sadece N&D??
“Rc ND kadar populer degil burada cunku kalite arasi ucurum kadar fark var Rc tahilla dolu icinde et yok. ND ise Rc ile ayni fiyatta ve icerik herkesin gozu onunde.“
Ben sizinle %100 aynı görüşte değilim. Her kedi için genelleyerek N&D demek bana doğru gelmiyor.
Bazı kedileri N&D hasta ediyor bunu buradaki birçok kişiden duyup görecek kadar burda uzun süre bulundum...
Bana korkutucu gelmeye başladı?!
Param olsa da N&D almıyorum çünkü kedilerimin Altın’ın durumuna düşmesini ASLA istemem ve bu tehlikeyi göze bile alamam...
Bu nedenle, Pro Plan ve Purina One kullandığım mamalardan ikisi...
Misal N&D Prime Adult
(Tavuklu Narlı) %44 Protein diyor.
Ona bakarsanız minky filler’lardan (donduruculardan) bahsediyor. Eğer bu mamanın %44’ü Proteinse geri kalanı için “filler” kullanılıyor demektir değil mi???
Yanlışsam düzeltin?!
•Pro Plan’da %41 protein.
•Purina One’da da %37 protein var.
•Hill’s weight reduction
Protein %36.9 - %39.05.
•Royal Canin Sterilised 37’de
Protein: 37% - Yağ : 12%.
•Royal Canin Light Weight Care
Protein: %40 - Yağ: %10.
•Advance Adult : Protein %36.
•Advance Kısır : Protein %37.
GÖRDÜĞÜNÜZ GİBİ PROTEİN DEĞERLERİ OLARAK ARADA UÇURUMLAR YOK.
%41 protein değeri olan Pro Plan’ı protein oranı %44 olan N&D’ye tercih ederim.
Üstelik kedilerimin tüy dökme sorunu ve hastalık riski OLMADAN.

LadyAndCat

Minky’nin dediğine göre:
“Rc ND kadar populer degil burada cunku kalite arasi ucurum kadar fark var Rc tahilla dolu icinde et yok. ND ise Rc ile ayni fiyatta ve icerik herkesin gozu onunde.“
FİYAT OLARAK HAKLISIN.
Royal Canin biraz daha pahalı.
•Royal Canin Light Weight
Protein: %40 - Yağ: %10.
10 kg 550 TL.
Kilosu 55 TL.
•N&D Prime Tavuk Nar
Protein: %44.
10 kg 400 TL. bandında
Kilosu 40 TL.

Önemli olan protein kaynagi. Bonacibo da da %38 mi 36 mi ne protein var. Tamam da siz de Nd hasta edebiliyor demissiniz. Her mama hasta edebilir. Bubsadece ND de olan birsey degil. 10 farkli marka onersek birisini secip kullansalar ondan da hasta olabilir sadece nd onersek ve ondan hasta olsa ayni sey yani ihtimal ayni. Nd hasta yapabiliyor diyorsaniz orijen hasta yapabiliyor rc hasta yapabiliyor da diyebilmek gerekir.

Elifozdemrrr

Arkadaşlar ben yetişkin kedi mamasını 7 aylık kedime verebilir miyim derken konu nerelere gelmiş ya :)))