Mamaaaaa

Elifozdemrrr

Yaklaşık 7 aylık kedime pro plan yetişkin somonlu kedi maması verebilir miyim vitamin desteği alıyor bağışıklığı düşmüş tavuklu mamaları pek sevmiyor somonlu mamaları çok seviyor yavru kedilerde genelde somonlu yok ne yapayım sizce

34 CEVAP

sekerfare21

Cins kedisi olup şundna bundan sorun yaşadık diyenleri cins kediniz yoksa çok da ciddiye almayın. O cins kedilerin hayatta kalmaları bile mucize. Çoğunun kalıtsal hastalıkları ve diğer hastalıklara yatkınlıkları var.
Protein fazlaysa yağa çevirir depolar sağlıklı bir kedi. O da sadece kilo yapar.

LadyAndCat

Minky;
Neye göre N&D ,
Hill’s - Advance - Royal Canin aynı yerde olmamalı???
Size göre N&D çok üstün olabilir ama bu saydığım üç markanın her türlü durum ve tedavi için özel mamaları mevcut belki de bu yüzden veterinerde satılıyorlardır ?!?
Size göre varsa yoksa N&D mama olabilir ama herkes için bu durum böyle değil. N&D gibi çok proteinli mamalar sonucu birçok kedi hastalanıyor anlamak istemiyorsunuz siz ısrarla!
Fazla proteinden dolayı:
Alerji, Tüy dökümü, kaşıntı, nefes zorluğu çıkan sorunlar. Haklısınız tüm bunları düşündüğümde N&D gibi kaliteli görünen bir mama sizin beğenmediğiniz ama gerçekten iyi olan markaların yanında olmamalı çünkü KEDİLERİ HASTA ETME ÖZELLİĞİ VAR. O mamanın hasta ettiği kedileri beğenmediğiniz mamaların özel tedaviye yönelik mamaları düzeltiyor :)

Hatice00

Elimdeki mamadan sonra degistirsem mi diyodum bu aralar araştırıyorum tam bir karara varıyorum burdan başka biri başka bişey söylüyor :D mama konusu tartışması bitmeyecek sanırım

LadyAndCat

Elif hanım;
Pro Plan iyi bir mama. Şimdi herkes size N&D der :D başka mama yokmuş gibi...
Pahalıdan ucuza sıralıyorum mamaları:
•Acana , Instinct , Orijen, Fitmin Purity , Bravery.
•N&D ,Hill’s, Advance, Royal Canin.
•Pro Plan, Purina One , Matisse, Whiskas, Friskies, Cat Chow, Golosi, Profine , Brit .
•Yerli Mamalar.

minky

Evettt.Başladık yine ne güzel.Her neyse Sıradaki hataları yazayımN&d mama ile hilss,advance,RC aynı yerde asla olmamalı.Nd,instinct,fitmin purity,bravery,matisse, Golosi,BritCare,brit,profinemolabilir

fazla proteinden sindirim sistemi sorunu yaşadık

LadyAndCat

Arkadaşlar açıkçası bu sitede sadece ve sadece tek bir mama varmış gibi davranışması garip !
Nedense, sadece ve sadece herkese , her yaşta kediye N&D mama deniliyor...
AltininAnnesi de N&D’den dolayı sorun yaşıyor. Öyle ki kedisi alerji oldu artık zavallı hayvan içinde gerçek protein, et olan mama bile yiyemiyor. Yaş mama yiyemiyor...
Ayrıca Minky bildiğim kadarıyla Bona Cibo kullanıyorsun buna rağmen N&D demen de ayrı bir konu. Senin kedine verdiğin mama içinde et ve protein bile yok.

sekerfare21

N&D onerilmesinin nedeni fiyat olarak royal, hill’s ve pro plan’e yakin olmasi. Onlari alacaginiza N&D alin diyor cogu kisi ondan oyle gelmistir. Yoksa fiyat devreye girmese acana, orijen der cogu kisi. Dedigim gibi icerik olarak;
Orijen/Acana: 9/10
N&D: 8/10

Bence bi 10 wylik olmasini bekleseniz daha iyi olur :/ ama olabilir belki. Proplan kaliteli degil bence baska markalara bir bakin.

jamesdeen

Kesinlikle ND
Ayrıca aralarında çok büyük bir fiyat farkı yok. Proplan alabiliyorsanız ND de alabilirsiniz sanırım

Shaco

kedinizin tavuk sevmiyor balık seviyor demeniz için baya bir mama denemiş olmanız gerek bazen bir mamanın tavuklusunu sevmiyor diğerininkini seviyor kaliteli marka mamalar genelde yeniyor nd uygun bir marka fiyatıda uygun kaliteside bana göre ama siz bütçenize göre seçin

Shaco

Her şey kediye bağlı benim kedim orijen yemedi acana yedi sonra acana ishal yaptı sonra ama seviyordu ve iyi ama kediye dokundu ama bende nd alıyorum hep

ya kulaktan dolma bilgi değil kardeşim BİZ YÜKSEK PROTEİNDEN DOLAYI SORUN YAŞADIK siz hala neyi kanıtlamaya çalışıyorsunuz??

diğer kediler yaşamayacak diye de bir şey yok neden kedilerini durduk yerde hasta etsinler???

pardon ne açıklaması yapılmış acaba ??? benim kedim yüksek proteinden hastalandı sonuçta daha ne açıklaması yapılabilir