Royal Canin

Cansumuezza

İyi mi kötü mü diye sormuyorum arkadaşlar, yeterli bilgiye sahibim. Sormak istediğim şu; kedisini uzun vadede royal caninle besleyen bir zararını ya da yararını görenler bilgilerini benimle paylaşabilir mi

38 CEVAP

Carathras

Anladım, illa N&D olacak değil ama bence Royal Canin'den başka alternatifler bulabilirsin.
Mystic numune iste, Klicker numune iste, Fitmin + yaş mama ile dene bence bunları önce tecrübe ettir.
Gerçekten içeriğindeki mısır, gluten, ve etsiz ne olduğu belirsiz protein kaynağını görünce Royal Canin alacağına Bonacibo al aynı şey.

minky

Rc de kötü be.Yani bonaciboda bile o kadar tahıl yok.Bence siz bi fitmindeneyin sonra klicker sonra mystic bunlar olmadı bonacibo buda olmadı hills ama rc de pöf mama :))

Carathras

Royal Canin'e güvenmektense bunları dene derim.
Az tahıllı N&D'de mi yemedi ?

bademthecatt

1 yıl royal canin kitten yedi kedim bilgisiz olduğun dönemde asla vazgeçiremedim karaciğer değerleri baya yükseldi yağlanma yaptı aşırı derecede bir iki ay ilaç kullandık matisse de kullandım egzama yaptı tüyleri keçeleştirdi şuan brit caree geçiş yapıyoruz royal canin kullanmayın bence ondansa proplan felan daha iyidir

Carathras

Ben şuan senin yerine koydum kendimi RC ile krizi çözer bu sürede Klicker, Mystic, Fitmin, Tahılsız BritCare, Sanabelle (Alman markası bu) denemelere devam ederdim.

Carathras

N&D Balkabaklı BIldırcınlı kısırlaştırılmış olanı denedin mi peki ?

Cansumuezza

anladım ne zamandır kullanıyorsunuz? Ya etrafında uzun süre kullanan birileri oldu mu?

alina_

Mito michonun uzun vadede sorn yaptığını nerden biliyorsunuz?Ben mito veriyom sokaktakilere.Kendiminkine bncibo.Arkadaşımın teyzesi 5 yıldır falan bonacibo veriyo ve sağlıklı

alina_

merak ettimde

lwb

aslında bu belli bir markaya özel değil, mamalar kedilerin biyolojik yapısına uygun değil, mama kullanan bir çok kedi köpekte kanser, böbrek, mide rahatsızlıkları gibi hastalıklar görülüyor. hiçbiri olmazsa 20 seneye kadar yaşayabilecek hayvan 12-13 sene yaşıyor.
herşeyin başı beslenme.

minky

Savunmamoştım aslında.Sadece tuz otanını yazdım.Sizce tuz oranı kaç olmalı acaba.:)

Ares87

Evde ki mama bitmeye yakın fitmin alayım şimdilik 1.5 kilo deneme amaçlı severlerse sıkıntı olmazsa 10 kilo alırım 1.5 kilosu 100 liraya buldum

Cansumuezza

@carath evet bir bakima sorum öyle. 2 yıldır süren ND mucadeleme son veriyorum artık. Sevmiyor istemiyor çok belli. Royal canin kısır alıp deneyeceğim begenirse onunla devam edeceğim.

minky

Rc mi alıcaksınız ben mi yanlış anladım?

Cansumuezza

Bende kendime şok :) başka seçenek kalmadi orijen ve acanadan başka. Onları da yiyeceği muamma. Yeterince mama israfı oldu. Bu riske suan bi daha giremem. İstediği kadar içerik harika olsun neye yarar ki resmen 3 gun ac duruyor arada bir iki tane yiyor açlıktan ölmesin diye. Ne yapayım böyle mamayı bırakıyorum Nd sevdasını kendi adimiza.