Hapşırık Ve Kusma Şikayeti

melekd1

Merhaba. 2 aylık muhabbet kuşum var. Bize geldiğinden beri düzenli olarak vitaminli suyunu ve yemini veriyorum. Yeterince sıcak odada tutmaya çalışıyorum ama arada sırada art arda birçok kez hapşırıp kusmaya çalışıyor. Endişeleniyorum onun için. Hasta olabilir mi acaba?

5 CEVAP

Mothercat

Merhaba kuşunuz ceryanda kalmiyorsa sorun yoktur bence benim de sultan papağanım var sizin dediğiniz hareketleri benim kuşum da yapıyor toz falan kaçıyor olabilir o hapşurtuyordur eğer kusmuyorsa sorun yok kusuyormuş gibi yaptığı hareket aslında kuşların kursak temizleme hareketi kuşunuz için kuş kumu kullanmıyorsaniz kullanmalısınız onların en büyük ihtiyacıymış bende ilk zamanlar bilmiyordum benim kuşum da çok kusuyor gibi yapıyordu kuş kumunu ya başka bir kaba veya yeminin içine bir miktar katarsanız iyi olur endişelenecek birşey yok bence kuşunuz da ishal var mı veya halsizlik bunları da göz önünde bulundurmak lazım mesela su içiyor mu eskisi gibi veya yem yiyor mu takip edin inşallah birseyi yoktur.

melekd1

Hâlâ aynı şeyleri yapmaya devam ediyor. Bir tanıdığım var aslında bu konuda bilgili ama yasak olduğundan götüremiyorum da. Umarım gerçekten kötü bir şeyi yoktur.

melekd1

(Mothercat) Normalde çok hareketli ve neşeli bir kuştur. Kuş kumu da veriyorum ayrı bir yemlikte azar azar. Yemini yiyor suyunu içiyor maşallah. 10 yıldır kuş besliyoruz ama hâlâ ilk defa besliyor gibi en ufak hareketinde endişeleniyorum. Teşekkür ederim ????

Mothercat

Endişelenmeniz çok normal çünkü onlar bizim çocuklarımız oluyor artık :) sizi anlıyorum en ufak bir anormallikte bende telaş yapıyorum :))) ama maşaAllah dediğinize göre kuşunuz iyi durumda birşeyi yok inşallah ;)