Çiğ Et Ürünleri Mi Yaş Mama Mı

bbeyzvv

Anket

yaş mama
(23 oy)
çiğ et ürünleri
(9 oy)
Toplam (32 oy)

siz hangisini tercih ediyorsunuz
ben internetten çok sık alışveriş yapamadığım için ve çevremde kaliteli yaş mama satan yer olmadığından yaş mamayı evde hazırlıyorum ama bu da çok uğraştırıcı olduğundan sık yapamıyorum direkt yaş mama yapmadan çiğ beslenme yapsam nasıl olur (kuru mamaya ek olarak) (kedilerim baya su içiyor günde 3-4 defa yeniliyorum sularını)

47 CEVAP

dilaraxx

Aynen hava da öyle soğuk sayılmaz risk alma.

BalliBadem

Lwb,
"çiğ beslenmede isteğe bağlı vitamin takviyesi hariç ek birşey gerekli değil "
Ben çeşitli vitamin takviyeleri veriyorum ve saydıklarınızın hepsini kullanmıyorum hangi besinde ne var araştırılınca gerek duymadım ve kararıma saygı duymanızı bekliyorum
Yapay suplimentlerin vücutta nasıl işlendiği bilinmiyor ve doğalı kadar faydalı olmadığı kesin çiğ beslenme keskin bıçak değil benim gibi düşünende çok sevgilerrr

bbeyzvv

geçmeyi çok istiyorum ama dediğim gibi bikaç gün verilmeden olmaz ki kapta da durmaz 1 kilo koysam önlerine anında biter gözleri çok aç doysalar bile istiyolar her şeyi

BalliBadem

Ayrıca taurin işeyerek fazlası atıldığı ve önemli olduğu için veriyorum aaa ama ne verdiğimi siz daha iyi bilirsiniz(!)

Anonymus552223

Yas mama yerine kullanacaksan brnce de haşlayarak ver. Bazı degerler kayboluyor ama hepsi de degil tamamen posadan ibaret kalmiyor sonucta et haşlaninca. Zaten kuru mamada da vitamin ve taurin eklemesi oluyor

Anonymus552223

Dilayisiyla hicbirseyi isaretlemiyorum, pisirilmis et diyorum 3. Şık

bbeyzvv

epiglottis haşlanmış et yaş mamadan daha mı iyi diyosun

bbeyzvv

kedilerimin kesinlikle çiğ etle kolay kolay doyacağını düşünmüyorum gerçekten çok oburlar

bbeyzvv

dediğinizi anladım ama sadece çiğ etle beslesem normal kediden daha çok yerler teşekkürler cevabınız için

Merhaba sevgili dost, çiğ et ürünleri kedilerde iç parazit sorunlarına neden olabilmekte. Bir de eğer devamlı ciğer ile beslemeyi düşünürsen seni uyarmak isterim, A vitamini zehirlenmesi yaşıyorlar

bbeyzvv

ben devamlı ciğer diye bir şey demedim ki o ne alaka

bbeyzvv

peki sizce bu çiğ beslenme olayına kadar diyorum her gün dönüşümlü olarak kuru mamaya ek şunları versem yeterli olur mu: ciğer yumurta tavuk göğsü kırmızı et (hepsi haşlama)

bbeyzvv

3 kedi olduğundan segment biraz düşük matisse ama fitmine geçicem bazıları her gün her gün yaş mama diyor ama öyle olmamalı diye biliyorum sizce her gün verilmeli mi böyle

Busemischa

Eti çiğ vermeyin hem parazit yapar hemde vahşileştirir

BalliBadem

Busemischa,
Haha umarım troldur
Benim kedim valla kuzu kuzu biley içi dışı tertemiz böyle asılsız saçmalıkla inanmayın araştırın