Günün Fırsatları Barınaklara Bağış Veteriner Klinikleri Soru Cevap Blog Fotoğraf Yarışması

Çiğ Et Ürünleri Mi Yaş Mama Mı

bbeyzvv
bbeyzvv

120939 Puan

Anket

yaş mama
(21 oy)
çiğ et ürünleri
(7 oy)
Toplam (28 oy)

siz hangisini tercih ediyorsunuz
ben internetten çok sık alışveriş yapamadığım için ve çevremde kaliteli yaş mama satan yer olmadığından yaş mamayı evde hazırlıyorum ama bu da çok uğraştırıcı olduğundan sık yapamıyorum direkt yaş mama yapmadan çiğ beslenme yapsam nasıl olur (kuru mamaya ek olarak) (kedilerim baya su içiyor günde 3-4 defa yeniliyorum sularını)


47 CEVAP

lwb
lwb

119813

çiğ beslenme ve kuru mama bir arada kullanılamaz, tek bir diyet seçmelisiniz.
mide asitleri yenilen besine göre şekillenir, iki tarafı da kullanırsanız hayvanın sindirim sistemini alt üst edersiniz.


lwb
lwb

119813

ballibadem


yanlış yönlendirme yapmayın lütfen. kedi vücudundaki depolardan kullanır ama uzun sürede takviyesizlik ciddi sorunlar yaratır ve dengesiz bir beslenme kuru mamadan bile kötüdür, denge çok önemli.
ayrıca gram hesabı kedi vücudunun ihtiyacı açısından hesaplanır, keyfi değil.


lwb
lwb

119813

ballibadem


bu platformda yine bu cümlelerinizle siz ve sizin gibi düşünenler de geç kalmayacaktır:) iyi geceler petlebi ailesi.


lwb
lwb

119813

full proteinden oluşan bir diyete ben protein tozu ekleyin demiyorum, dediğim takviyeler hayati önem taşıyan takviyeler yani eksikliğinde problem oluşur. dondurup çözdürme işleminde de et bazı değerlerini kaybeder mesela taurin gibi. bu yüzden ne olur ne olmaz diye eser miktarda da saydıklarımdan ekleme yapılır, bir kere alınıp aylarca hatta bazılarının 1-2 yıl bile gitmesi de kanıtı. bolca eklenmediği için vücutta birikme yapmaz, bazıları da idrar yoluyla atılır.


lwb
lwb

119813

gerçekten akıllanmaz insanlarla akıllanmaz ben.


her girdiğimde şaşırtmıyorsun petlebi.


lwb
lwb

119813

demek istediğim hazır gıdalar kullanıyorsanız etlerinizi haşlayarak kullanmanız.


çiğ beslenme atıştırmalık değildir, beslenme çeşitidir. ayrıntılı bir iş, kilo hesabından öğünleri ayarlıyorsunuz yani kedi doyuyor.


BalliBadem
BalliBadem

121963

Ben çiğ besleme yapıyorum öneririm fakat sağlam bi araştırma gerekli kesinlikle doyuyor hayvan şöyle düşünün et yeseniz mi doyarsınız ekmek mi? Ben %3 yok 5 gr vs yada şu şu saatlerde yiyecek gibi hesaplar yapmıyorum acıkınca göz kararı veriyorum robot değil bunlar neticede çiğ beslenmede isteğe bağlı vitamin takviyesi hariç ek birşey gerekli değil ve düşünüldüğü kadar pahalıda değil sorunuz olursa mesaj atarsanız bakarım


Cansumuezza
Cansumuezza

19714

@lwb bataklıklar içinde ki gül gibisin arkadaşım :D


lwb
lwb

119813

kilosunun %3,%4ü hesaplanılarak yapılıyor,tek çeşit et kullanılmadığını düşünürsek öğünleri zengin ve doyurucu oluyor. çiğ etin bir özelliği de doyurucu olmasıdır zaten


lwb
lwb

119813

doğada da vücudunun ihtiyacı olan avlara yönelirler içgüdüsel, kendileri avlamadıkları için bu dengeyi ve ihtiyaçları biz oluştururuz


Soruya cevap yazabilmek için üye girişi yapmalısınız.

Üye Ol Giriş Yap

  • 682 Görüntüleme
  • 47 Cevap
  • 0 Pati

SORUNUZ MU VAR?

Uzmanlardan ve diğer üyelerden faydalı cevaplar almak için:

Yeni Soru Sor
HAYTAP & PETLEBI
BARINAKLARA BAĞIŞ
BUGÜNE KADAR 24544 KG MAMA BAĞIŞLANDI

BENZER SORULAR