Çiğ Et Ürünleri Mi Yaş Mama Mı

bbeyzvv

Anket

yaş mama
(23 oy)
çiğ et ürünleri
(9 oy)
Toplam (32 oy)

siz hangisini tercih ediyorsunuz
ben internetten çok sık alışveriş yapamadığım için ve çevremde kaliteli yaş mama satan yer olmadığından yaş mamayı evde hazırlıyorum ama bu da çok uğraştırıcı olduğundan sık yapamıyorum direkt yaş mama yapmadan çiğ beslenme yapsam nasıl olur (kuru mamaya ek olarak) (kedilerim baya su içiyor günde 3-4 defa yeniliyorum sularını)

47 CEVAP

BalliBadem

Lwb,
Son yazdığınıza kesinlikle katılıyorum hatta patiledim aylardır girmiyordum Çalı ya ilan açıyım derken girdim girmez olaydım

Anonymus552223

Yaş mama kuru mama, hepsi işlenmis gıda.

dilaraxx

Yaş mama ama çiğ et ürünlerine geçmeyi düşünmüyor değilim herşeyini iyice araştırdıktan sonra

bbeyzvv

ben de geçmek istiyorum aslında çiğ ete yavruları yuvalandırınca deneyeceğim birkaç ay kuru mamalar çok kötü çünkü
çiğ beslenmeye geçince yaş mamaya ihtiyaç kalmıyor dimi veya ek besine

dilaraxx

Kalmıyor dediğin gibi birde hiçbir mamaya güvenmiyorum artık tereddütte kalmaktansa ona geçeceğim

bbeyzvv

ben de ya hiçbir mama iyi gelmiyor gözüme

dilaraxx

Şuan çiğ beslenme sorularının yorumlarını okuyorum bayağı tartışılmış zaten bu konu

lwb

@cansumuezza

çok teşekkür ederim, bu konuyu çok tartıştık zamanında ama pek yol alamadık malesef.. keşke bilinçlensek

bbeyzvv

bu arada burda cevaplarına en güvendiğim kişi olabilirsin lwb

lwb

tabi ki de kedi her gün yaş mama yemeli, diş bakımına özen göstererek*

bununla ilgili çok değerli bir yorum vardı bulabilirsem paylaşıcam sizle.
kuru mama yani tek tip besleme hayvanlarda kronik dehidrasyona sebep olur, hayvanlar su ihtiyaçlarının çoğunu avlarından karşılarlar yani bu bebeklerin su içme alışkanlığı pek yok.

BalliBadem

Lwb,
Zaten takviye vitamin veriyorum ve et çeşitleri/organları kafama göre vermiyorum sadece yok günde 100 gr yicek diye zorlamıyorum doymazsa 120 gr fln da yiyor yada canı istemezse 80 gr kadar yiyor göz kararı Badem in keyfine göre çıkartıyorum eti kendi kedimin takibini yapabiliyorum sağol ;)

lwb

taurin, e vitamini, balık yağı, kelp, b complex kullanılması gerekilen supplementlerdir aylık.
bilginize.

ballibadem.

dilaraxx

Gerçekten @lwb bu konu ile ilgili detaylı bir başlık açıp hepimizi aydınlatsan çok iyi olur gittikçe kafam karışıyor okudukça çünkü bunla ilgili bilgi sahibi olduğun belli

bbeyzvv

ben şu anlık askıya aldım çiğ et diyetini çünkü bazen bikaç gün evde kimse olmadığı oluyor ve kedimizi beslemesini isteyebileceğim biri de yok kuru mamayı doldurunca idare ediyorlar ama çiğ et durmaz kapta