Agresif

venniee

Arkadaşlar british cinsi kedim 3 aylık oldu ve aşırı agresif. Mesela kucağıma asla gelmez az önce kucağıma aldım. İnmesin diyede tuttum biraz bıraktığım anda koluma saldırmaya başladı gerçekten sinirlenip ısırdı. İlk kedim napıcamı bilmiyorum ısırdığında fısfısla su sıksam daha çok sinirlenir diye korkuyorum açıkçası. Asla kucağıma gelmez sevdirmez böyle kendi krallığını ilan etti evde 1 aydıe benimle. Maması, suyu kumu aşısı oyunu evde bi tek ben ilgileniyorum. Şu ısırma huyunu etkili geçirecek bir şey var mı?

18 CEVAP

Anonymus552223

Kendiniz vermissiniz cevabi aslinda. Kucaginiza gelmek istememis zirla tutmussunuz inince de sinirlenip saldirmis. Her kedi kucak sevmiyorm. Mutemelen tutuşunuz da yanlistir. Oyle bebek gibi sirti yere gelecek gobegi ustte olacak sekilde tutmayin savunmasiz hisseder. Istemedikce sevmeyin zaten

Gulsahka

benim kedim de british kırması. genelde kucağıma alınca ellerini hemen omzuma atıyor kaçmak için direk anlayıp bırakıyorum. Onu zorlayarak sıkmak iyi değil ama hanımefendi kendi sevilmek istersen anında kucağımda bitiyor. :) eller omuzlarımda hemen başımı sev moduna giriyor. zorlama hatta sevmek için yaklaşma yüz verme bak kendi gelecek o. :))

luluck

genel cins özellikleri biraz soğuk kediler olmaları benimki fazla sevecen fakat aslında soğuklar. zaten yavru olduğu için ele atlaması tırmalaması falan normal o büyüdükçe ve kısırlaştırınca azalır bayağı ama muhtemelen soğuk kalacaktır. biraz oyun oynatın şu oltalar oluyor ya onunla koşturun yorun size de çok atlamaz kucağınıza gelmek istemiyorsa da zorla almayın stres falan olmasın hayvan :D

luluck

her kedi sırt üstü yatırılmayı sevmez zaten kendini sevdirmeyi sevmiyorsa sırt üstü yatırmayın bebek gibi, bence ensesinden falan da tutmayın annesi öyle tutuyor tutabilirsiniz falan diyorlar ama tercih etmeyin bence.

venniee

lulucuk emin olun nelerle oynattığını bilseniz sabah akşam koridorda bir oraya bir buraya ben önde o arkamda koşmaktan zayıfladım smsmsmsmsm ama yok yani ne yapsam yaranamıyorum ve babam mesela ne oynatır ne bir şey sadece sevmeye gelir kedi babama düşkün... Zaten kızgınlığa girmeden hemen kısırlaştıracağım 9-10 aylıkken hem ben hem o rahatlayacağı için

luluck

bence kızgınlığı bekleyin dişi mi erkek mi bilmiyorum ama ilk kızgınlık geçtikten sonra kısırlaştırmak daha doğru... böyle scottish fold - british shorthair - scottish straight kediler bir de huysuz bebeklerse zaten evde ona kim yanaşmıyorsa kim kendi halinde takılıyorsa onu daha çok seviyorlar :D

yusufsaygin2

Acaba ısırması oyun oynamak için mi diye düşünmüyor değilim. Çıplak elle oynatmıyorsunuzdur umarım. Elinizde bir oyuncak olsun her zaman. Buna rağmen elinize saldırıyorsa 10 dakika boyunca onunla ilgilenmeyin uzaklaşın ondan, mamasını suyunu kaldırın. 10 dakika sonra tekrar gidip başını okşayın. Bu şekilde 2-3 günde çözdüm ben ısırma problemini. Siz de belirtmişsiniz zaten su sıkmak, vurmak, bağırmak onu daha sinirli hale sokar.

yusufsaygin2

Eh, kucağınıza almayın yapacak bir şey yok maalesef. Daha fazla hırçınlaşmasın yavrucak, hem siz de elinizden olmayın. :D Ayrıca kızgınlığa girmeden kısırlaştırmanız çok daha iyi olacaktır.

Anonymus552223

Babaniza duskun olmasinin sebebi sizin gibi kucagina almaya calismamasi ilgilenmemesi, zorla sevmemesi:) cozum bu zaten. Birakin o size gelsin sevdirmeye. Benim buyuk kedim de oyle gunde birkac kez kucagima gelip sevdirir onun disinda gelmez.

luluck

benimki de erkek 11 aylıkken kızgınlığa girdi koku falan bırakmıyor erkek kedi kızgınlıktayken bile kısırlaştırılabiliyor bazı veterinerler öyle söylüyorlar bence bekleyin koku bırakırsa hemen fark edersiniz zaten kısırlaştırırsınız daha çok bırakmadan:D onun da temizleme yöntemleri var

Anonymus552223

Kucaginiza kendi gelip sevdirdiginde tutmaniza gerek kalmaz zaten. Ama nirmalde tasimaniz gerekirse popodan ve gogusten destekleyeceksiniz, dikey pozisyonda olacak, gobek ust tarafta yatar gibi degil

Ares87

Benim kedim de asla kucak sevmez daha bir kere bile kucağa çıkıp kendini sevdirmişliği yoktur bende istiyorum kucağıma gelmesini ama sevmediği için zorlamam ama onun beni sevdiğini biliyorum çünkü evde sadece benim yanıma yatar bana sevdirir kendini o da kendisi ne zaman isterse o zaman asla zorlamam

venniee

eyvahhh nasıl tutmam gerekiyor ki? Gerçi haklısınız benim suçum büyük. Kedimin karakteri kucağı sevmeyen sevdirmeyenlerden ama sahiplenince insan ister istemez onu sevip mıncıklamak istiyor bunu yaptığımdaysa benden kaçıyor geceleri yanıma gelmiyor. Demekki farkında olmadan onu kendimden uzaklaştırmışım. Ama bu aralar yinede hiç bir şey olamdan beni ve ailemi ısırmaya başladı. Mesela sabah annemlerin yanına gidip hem babamı hem annemi ısırmış annemlerde odadan dışarıya koymuşlar onu. Bu zamanlarda ne yapmalıyım bir de kediyi nasıl tutmalıyım?

venniee

eyvahhh nasıl tutmam gerekiyor ki? Gerçi haklısınız benim suçum büyük. Kedimin karakteri kucağı sevmeyen sevdirmeyenlerden ama sahiplenince insan ister istemez onu sevip mıncıklamak istiyor bunu yaptığımdaysa benden kaçıyor geceleri yanıma gelmiyor. Demekki farkında olmadan onu kendimden uzaklaştırmışım. Ama bu aralar yinede hiç bir şey olamdan beni ve ailemi ısırmaya başladı. Mesela sabah annemlerin yanına gidip hem babamı hem annemi ısırmış annemlerde odadan dışarıya koymuşlar onu. Bu zamanlarda ne yapmalıyım bir de kediyi nasıl tutmalıyım?

venniee

ensesinden tutamıyorum ya canı acır diye içim gidiyor sadece kucaklayıp göğsüme yatırıyorum sırt üstü bebek gibi tutuyordum demek ondan nasıl tutmam gerektiğini öğrenmem gerek