Mama Seçmem Lazım Önemli Bir Konu

mercanslmz

Vetim krax die bir mama önerdi içeriği nasıl içerik okumayı bilmiyorum almalı mıyım bonacibo nd bir çok tür mama denedim ama kedilerim iştahla yemedi reflex hariç onuda almak istemiyorum..
Sizce bunu alayım mı
Veterinerim bı sıkıntı olursa getir bana 1 yıl ücretsiz gelip gidersin dedi
Bu kadar emin olunca bakmak istiyorum sizce napayim

32 CEVAP

Anonymus552223

Kediye birsey olduktan sonra bedava baksa ne olur bakmasa ne olur nasil bir mantik bu ya...

VetGamze

Kesinlikle eğer alma imkanın varsa N&D öneririm biz proplan kullanıyorduk ama N&D gerçekten çok daha iyi 10kg lıklardan alırsan daha uygun fiyata geliyor

mercanslmz

Nd yemiyor bu yavrum o yüzden proplan sipariş ettim LadyAndCat güzel seçim gerçekten

bmcat

Evet misir verilmemeli zaten ama kuru mamalarda kullanildiginda yüksek sıcaklık ve basınç ile işlemden geçtiklerinden sindirilebilir oluyor o zaman mısır pirinç bezelye patates pek fark etmiyor.

Carathras

Aradaki farkı önce anlayalım patetes ile mısır arasında dünya fark var evet ikiside karbonhidrad ama biri tahıl biri karbonhidrad kaynağı olan sebze....
Az tahıllı veya tahılsız mama da tabiki belirli bir oranı kediler için HİÇBİR gerekliliği olmayan karbonhidrad kaynakları ile dolduracaklar, zaten bu oranı en iyi mama bile anca %20-%25 bandında tutuyor.

@bmcat ben Hermos'un Aro veya diğer markalarında %30 KUZU ETİ içerdiğini hiçbir yerde görmedim buradan yanlış bilgiler vermeyelim.
Siz Farmina veya Champion Pet Food'un mamalarına koyduklarını iddia ettikleri eti gözünüzle gördünüz mü ? Yapabileceğiniz tek yorum oraya yazılanın doğru olduğunu düşünmek ya da imkanınız varsa gidip analiz etmek saha denetimi yapmaktır !
Sizin yorumunuza göre farmina %30 et yazınca doğru, yerli herhangi bir markamız yazınca doğru olduğuna inanmıyorum, açıkçası böyle bir objektiklif kabul edilemez.
Soruyu soran arkadaşa doğru bilgileri vermeliyiz, taraflı önerileri değil.
Niye Krax mama kötü ? Niye mısır kötü ? Niye hidrolize et, kurutulmuş et ya da et yerine işlenmiş protein, tavuk unu gibi tabirler kötü ? Niye içeriğinde en ön sırada mısır, mısır gluteni , pirinç yazıyor ve niye kötü ?

Sizin mantığınızla bakınca o zaman Farmina Matisse de et türevi kullanıyor, N&D serisinde yazdıkları yalan orda da kandırıp protein tozu kullanıyor değil mi ?

Bugün Hermos bu atılımı yaptı umarım Lider Pet, Atlas Pet, inancım yok ama Çağatay hepsi yapar da şu içeriklerle insanları kazıklama zihniyetini bırakırlar !!!

freepixel

Sn. @Carathras, evet normal bir döngüde karbonhidratın hiçbir gerekliliği yok ama yukarıda belirttiğim gibi, sindirim sorunları vb. özel durumlarda tahıl ve lif alımı gerekli oluyor. Öyle olunca da haliyle karbonhidrat kaçınılmaz oluyor. Gerçekten iyi bir "az tahıllı mama" da %15'in üstüne kolay kolay çıkmıyor zaten.

mercanslmz

Her kediye farklı mama veriyor arkadaşıma nd vermiş abime bonacio vermiş denemekten zarar gelir mi

mercanslmz

Nd yi kuzenimden almıştık onu denedik 1 gün aç kaldı yine yemedi

bmcat

Kullandığınız mamayla karıştırıp kademeli olarak yeni mama miktarını arttırarak en az bir haftada geçiş yapın öyle alışır muhtemelen. Benim kedim de mamasını değiştirince ilk önce yemedi kademeli geçiş yapınca yemeye başladı. ND olmazsa farklı marka denersiniz isterseniz önerdiklerime bakabilirsiniz.

mercanslmz

Onlara bakacağım ztn eski mama ve yeni mamayı veriyorum ama ikisini de yemiyor

bmcat

Reflex yemiş miydi küçük paket reflex alıp karıştırarak geçiş yapabilirsiniz. Ya da seviyorsa yaş mama veya tavuk haşlayıp mamasıyla birlikte vermeyi deneyin. bazıları çok seçici oluyor gerçekten.

bmcat

Mısırın özel bir zararı mı var? Ha pirinç ha mısır ikisi de karbonhidrat. Mystic gibi ne olduğu belirsiz bir mamayı kullanacağıma RC Pro Plan kullanırım Hermos ucuz ve kalitesi de ona göre olan mamalar üreten bir firma aynı firmanın ürünü olan PawPaw'ın tavuk eti içerdiğine ya da ARO'nun %30 kuzu eti içerdiğine inanıyorsanız Hermos ürünlerini kullanabilirsiniz Bonacibo reflex seviyesinde bir mama hatta BonaCibo alırım daha iyi en azından içerik aldatmacası yok.

ki ben de en son tercih olarak önerdim farkındaysanız.

bmcat

RC Pro Plan, Hill's orta segment mamalardır içerik olarak detaylara girmiyorum şu an ama aynı fiyatlarda daha iyi mamalar da var bu nedenle kimseye de direkt tavsiye etmem zaten. Ancak seçenekler arasından duruma göre gayet tercih edilebilir ayrıca kıyaslama yaptığınız mamaya göre bana fazla güven veriyor. Ben genelde sevildiğini duyduğum için de eğer diğerlerini yemezse diye en azından diyerek önerdim yanlış anlaşılma olmasın.

mercanslmz

Çok teşekkür ederim hepsini deneyeceğim

LadyAndCat

Mercan Hnm;
İştahsız kediler için Pro Plan’ı öneririm. İştah açıcı bir mama , maddi gücünüz yeterliyse bir deneyin derim.