Mama Seçmem Lazım Önemli Bir Konu

mercanslmz

Vetim krax die bir mama önerdi içeriği nasıl içerik okumayı bilmiyorum almalı mıyım bonacibo nd bir çok tür mama denedim ama kedilerim iştahla yemedi reflex hariç onuda almak istemiyorum..
Sizce bunu alayım mı
Veterinerim bı sıkıntı olursa getir bana 1 yıl ücretsiz gelip gidersin dedi
Bu kadar emin olunca bakmak istiyorum sizce napayim

32 CEVAP

Zeynepalex

Benim bildiğim krax sokak kedilerine veriliyor daha çok. Mama olarak tavsiye edeceğim Nd ve Hills, ayrica Purina one etli kullandık, biz dönüşümlü yiyoruz mamaları.
Mystic de denemek istiyorum ama henüz denemedim,bonaciboda kullandık, britcare de kedim uzun süre aynı mama yiyemiyor, biz sık sık değiştiriyoruz

bmcat

@Carathras

https://store.donanimhaber.com/72/9d/4c/729d4cc11c89ecc644ffaf04d8a42cd5.jpeg

Hicbir mamaya tamamen güvenmiyorum zaten. Ama şimdi sadece içeriğe bakarsak ARO'da da %30 kurutulmuş kuzu eti yazıyor.

Kurutulmuş kuzu tavuk/eti/proteini/unu bunlar hepsi aynı ya da temel olarak benzer anlama gelebiliyor bence. Tam olarak iceriklerini bilemiyoruz neye gore yazdiklari da belli degil yerli ithal fark etmez firmalar tuketiciyi kandirmak icin her yolu deneyebilir.

Et unu tanima gore kıl toynak boynuz gaga tuy baş ayak vb. haric karkastan veya tum parcalarinin kurutulup ogutulmesiyle elde edilir. Kemikli et ve/veya sakatat yani. Kurutulmuş et de bu şekilde ama kalitelisi var kalitesizi vardir. Ucuz mamalarda daha dusuk kalite genelde kesimden sonra kalan artiklardir.

Zaten bir Champion icerigi en acik belirten firmalardan bildigim. Taze et, kurutulmus et, hangi sakatat oldugu, un diye yaziyorlar digerleri tavuk falan diyip gecebiliyor.

En pahali mamalarda bile etin yaninda un/kurutulmus et kullanilir cunku konsantre bir protein kaynagi. Işte önemli olan hammaddesi. bazilari daha iyi bazilari daha kotudur. Taze etin de dusundugumuz gibi etin en iyi yerleri degil daha ucuz kisimlari kullaniliyordur tabii yine mamanin kalitesine gore degisecektir.

Iceriklerini tam olarak bilemiyorsak burada markaya kalitesine hangisine daha fazla güveniyorsak onu seçebiliriz.Burasi biraz tercih meselesi ben fikrimi soyledim siz güveniyorsaniz kullanabilirsiniz.