Kuru Mama Önerisi/ Matisse Kuru Mama

fredda

öncelikle bu sitedeki çoğu kuru mama önerisini okudum fakat kimsenin kesinlikle bu olmalı dediği bir mama yok. ben şu an pro line'in tavuklu yavru kedi mamasını kullanıyorum ve az az ama sık aralıklarla yiyor. yavru olduğu için kabı önünden kaldırmıyorum. belirtmeliyim ki benim hills, acana, orijin tarzında kuru mama alacak bir bütçem yok; royal canin ve pro plan'dan ise uzak duruyorum. elime geçen bilgiler bonacibo ve matisse oldu. bonacibo da türk markası ve ucuz olduğu için pek sıcak bakılmamış. her şeye "aman pro plan alın" yazanlar gelmeden matisse kullanan varsa yorumlarını alabilir miyim? ve yukarıda belirttiğim markaları dışında kaliteli bir mama markası önerir misiniz?

16 CEVAP

felix_cat

Şu mama kedide tüy döker şu mama azlatır diye bi anlayış var.Mesela nd ve matisse tüy döker.Prozplan iyi gelir.Saçma.Benim arkadaşımın kediai proplan kullanıyor ve ev tüyden geçilmiyor.Diğer arkadaşım ne kullanıyor hiç denecek kadar az tüy var.Her mama her kedide aynı etkiyi göstermez.İçeriği iyi olan mamalardan kendimize iyi geleni seçmemiz gerek ama İÇERİĞİ İYİ OLANlardan

bbeyzvv

bonacibıya kötü yorum gelmeidnin nedeni türk malı veya ucuz olması değil içerik bakımından yetersiz olması
kimse kesinlikle bu mama diyemez çünkü her mama her kedide farklı etki gösterir mesela matisse hakkında daha yeni yazı yazdım bakabilirsiniz
matisse fitmin mystic brit care bütçeniz bu civarsa bunları deneyin

Alaracatlover

Size felicia önerebilirim hem yer hemde ******da kampanya var 53,58 mi neydi:)

Kedimiriltisi

Kesinlikle şu denilemez. Mama bir deneme yanılma yöntemidir. Her mama her kediye iyi gelmez. Royal için çok kötü deniliyor ama benim kedime çok iyi geliyor. Brit care kakayı aşırı derecede kokutuyor ve ishal yaptı benimkini. Deneyerek en uygununu bulursunuz.

Anonymus552223

Felicia cok guzel bir mama, gercek et yok ama kurutulmus et var. Sadece icerige bakinca da anlasilmiyor. Denemek gerek, feliciaya iyi dememin sebebi, kedimin tuylerinde yagli kuyruk gibi bir yapiskanlik vardi bir ara ve bunu gecirdi. Siz de butcenize uygun 1 kac mama alip deneyin. Ama ayni icerikte yabanci mamalar genel olarak daha pahali oluyor

Kocalex

Matisse kullanıyorum fakat bitince mystic'e geçeceğim matissenin içerik kalitesi mysticten çok daha düşük seviyede

fredda

brit care'de de etin kendisinin değil ununun kullanımından yakınılıyor.

Iroda

Maddi gucunuz olsaydi nd onerebilirdim, fakat malum su an zor gunlerden geciyoruz.arastirmalarim sonucu golosiyi onerenler coktu. Ben aldim kedilerimden biri pek begenmedi veonu ishal yapti. Otekisinde sorun yok yiyor. Fiyat olarak da uygundu. Benim gittigim veteriner dukkandaki kedileri happy cat ile besliyor ben de yavrusunu aldim fakat yine ayni kedime iyi gelmedi asiri derece ishal yapti. Otekisi iyi severek yiyor. Benim kullandiklarim bu kadar .

bademthecatt

Brit care bazı çeşitleri güzel incelemenizi öneririm missy cocco crayz çeşitleri güzel. Diğerlerinde dediğiniz gibi missy veya cocco kullanabilirsiniz hatta matisseden daha iyi matissede çok tahıl var

felix_cat

Royal Canin in içeriğiniz BonaCibo dan bile kötü olduğu zaten belli.Ama kediye iyi gelebilir.MyS4ic güzel bir mama.Ya da profine.

Kedimiriltisi

Matissenin de tüy dökümüne olumsuz etkisi olduğunu söylüyorlar

Ilayda_Meric

Benim de yavru kedim var. Ona ND tavuklu narlı yavru kedi maması kullanıyorum. Severek yiyor.

fredda

ND'ye ne yazık ki yetebilecek bir bütçem yok.

felix_cat

BonaCibo'da da et var.Gerçej eti alıp kurutup ilmemne yapıyorlar.Fürma açıkladı.bonacibodada et vat.feliciadada.bende eski kedime eskiden BonaCibo kuzulu kullandım ve tüy dökme,kepek hepsi geçti yumuş yumuş oldu.felicia ile BonaCibo aynı içerikken felicianın daha çok övülmesi bence haksızlık

Zeynepalex

İçeriği iyi diye ben matiess aldim ama oglum gercekten seçici ve çok zor yedi, baska mamayla karıştırarak zorla bittirdim. Ben içeriği iyi diye almıştım.
Nd açık mama alıyorum , bazen Hills ikiside gayet iyi, Purina one seviyor onu da alıyorum, Bonaciboya deli oluyor, içerik olarak zayıf olsada arada alıyoruz.