Ben Kedi Sahiplenmek İstiyorum Hangi Irk Kedi Önerirsiniz

SefanurUzun

oyuncu bir arkadas istiyorum hangi ırk sahiplene bilirim

18 CEVAP

Ceydayyavuzz

Cinsle alakasu yoktur bunun aslinda. Bir barinaga gidin,hayvanlari sevin. Biriyle mutlaka inanilmaz bir bag kurup sahipleneceksiniz. Ustelik o hayvanlar daha can dostu,daha bagli oluyorlar sahiplerine. Irk onemsiz :)

BalliBadem

Tekir hem oyuncudur hemde kedinin hasıdır heryer yuva arayan tekir bebek ilanlarıyla dolu

Siyammm

Cins seçmeden önce kediyi zamanı gelince kısırlaştırabilecekmisiniz, 15-20 yıl birlikte yaşayabilecek misiniz, hergün vakit ayırıp bıkmadan mamasını suyunu düzenli koyabilecekmiziniz bunları düşünün eğer bu isteğiniz geçici bir heves değilse alın .
Cins konusuna gelince tüy bence önemli bir faktör . O yüzden uzun tüylü İran ,chincilla almayın her kedi tüy döker ama bunuda unutmayın. İlle cins öner diyosanız ; Siyam kedileri oyuncu ve akıllıdır sadık olmalarıyla bilinirler. British shorthairlarda çok iyi ev arkadaşıdır. Ama illa kedi o cins diye öyle olacak diye bir şey yok mesela siz kardeşinizle aynı ailedensiniz ama karakterlerinin farklı. Bence tekir bı kedi sahiplenin binlerce ilan var kanımızın kaynadïğı birini alın. Cins kedilerin bo"*u temiz değil yani aynı sevgiyi size bir tekirde verebilir. Şu tekir tırmalar cins kediler usludur fln onlar cahil lafı aklınızda olsun

NSukun

Tekir sağlıklı hareketli akıllı bir kedi ırkıdır hersokakta bulunabilir hele bu dönemde yavru bulma sansinizda çok yuksektir

mishathecat

Bence de tekir sahiplenin. Hem oyuncular hem çok akıllılar. Cins kedi iyidir usludur akıllıdır diyenleri anlamıyorum. Arkadaşımın chincillası var 3 senedir onlarla tırmalama tahtasını da öğretti ama hala tırmalama tahtasını değil koltukları tırmalıyor. Benim tekir minnoşuma ben 1 kez gösterdim tırmalama tahtasını nasıl kullanacağını ihtiyacı olduğunda onu kullanıyor hep

Kedimiriltisi

İlgilenecek bol vaktiniz varsa engelli sahiplenin.. O kadar yuva bekleyen engelli var ki.. Ben ikinci bir kedi sahipleneceğimde öyle yapmayı düşünüyorum

mishathecat

Sizin eğitmeniz ve kedinin karakteriyle de ilgili. Minnoşuma her şeyi öğrettim ısırmaması gerektiğini öğretemedim mesela :D

Zukoo

Tekir görüp görebileceğiniz en sakin en güzel huylu ırktır. Hele ki ona nazik ve sevgiyle yaklaşırsanız, güzel bakarsanız, özen gösterirseniz hayatınıza mükkemel bir arkadaş dahil etmiş olursunuz. Ben kesinlikle tekir öneririm. Bu sitede bir sürü tekir ilanı mevcut. Barınaklar da tekir dolu.

mervegck06

Valla cins önemli değil kedinin karakteri önemli psikopat bir british shorthair annesiyim

Anonymus552223

Ilanlara bakin, suan binlerce yavru sahiplendirilmeye calisiyor, yavrulama mevsimi oldugu icin. Illaki bir bag kuracaginiz kedi cikacaktir. Karakter ise sans meselesi. Ama su varki 1 yasina kadar hepsi yaramaz oyuncu ve hareketli olur. Dogustan gelen bir hastaligi olmadigi surece. Siz de duzgun egitip travma yasatmaz ve ona sakin bir ortam saglarsaniz, sevecen ve mutlu bir kedi olur sizi de mutlu eder

Zeynepalex

Tekirler catlak oluyor, çok hareketli oluyorlar. İyi araştır kedi bakımı öyle göründüğü kadar kolay değil. Bunun aşısı var, kısırlaştırilması var, mama seçebilir, tüyü dökülür, kıskançtır.. kedi kedidir yani :))
Seversen ama her şey iyi ve güzel olur, git barınağa sana şirin gelen bir tanesini evlat edin gel :)) hatta o seni seçer :))

zeynsudd

Benim kedim tekir british shorthair melezi. Çok akıllı ve bu aklını tekir babasından aldığını düşünüyorum. Ve şunu da belirtmek isterim ki ben barınaktan sahiplenmediğime çok pişman oldum. Kesinlikle barınaktan sahiplenmelisiniz onların bize daha çok ihtiyacı var.

Bariscanli42

Cins önemli değildir sonunda bir evlattır o

blue_hpood

lütfen iyi düşünün. her şeyiyle düşünün. gerçekten kolay ama zor da bir şey.
ve lütfen cins falan ayırmayın, kediler zaten oyuncudur.

Yagizsolakk

Kesinlikle sokaktan sahiplenün veya sokak kökenli bi canlıyı.bunu deme sebebim klasikleşmiş sahiplen olgusundan değil. Yerlerinde harbiden 1gr. Durmuyorlar boyna koşmaca oyun !!!