İdrarda Kan

Arkadaşlar merhaba, yeni üyeyim, dişi kedim 12 gün önce kısırlaştırma ameliyatı oldu. Yaklaşık 5 gündür de İdrarını küçük küçük ve kanlı bir şekilde yapıyor. Gayet hareketli yemesi içmesi iyi, İdrar yaparken herhangi bir ağlama bağırma ses çıkarmıyor ama bu kan olayı canımı sıktı. Veterinere götürdüm hem dikişler hemde bu sorun için ama yüklü bir fatura çıkardı. Bu süreçte malum bende ödeyemeden çıktım. Sizden ricam bu durumda evde yapabileceğim herhangi birşey var mı? Kullanabileceğim ilaç, yemek, beslenme vs,, tavsiyeleriniz ile yardımcı olursanız memnun olurum, maaşımı alır almaz tekrar götüreceğim ama 15 20 gün bu şekilde dayanamaz diye tedirginim. Lütfen yardım edin ????????

17 CEVAP

zeynsudd

İdrarda kan kesinlikle kötü giden birşeylerin habercisi. Veteriner bunu bile bile nasıl eve göndermiş şaşkınım. Acilen vet tedavisi gerekiyor diye düşünüyorum.

Ayseenur10

İdrar yolları tıkanmış bir süre daha böyle giderse yediği mamayı dışarı atamadığı için kusmaya başlıyor ve sorun idrar yollarından böbreğe taşınıyor. Biran önce tedavi olsun ve parasını daha sonra ödemeyi teklif edin 50-100 tl ne varsa ilk etapta biraz verirsiniz bizde bu süreçte çok para ödedik ama taksitle

Aradım söyledim durumu ama kabul etmediler, yani şu durumda yapabileceğim birşey yok mu benim? Böyle çaresiz kalmak çok tuhaf

bilgeeda

Kabul etmedilerse bence başka bir veterinere gidin belli ki veterineriniz hayvanın sağlığından çok cebine girecek parayı düşünüyor

Ayseenur10

Başka veterinerle görüşün lütfen evde yapabileceğiniz pek bir şey yok sonda takılması gerekebilir kedilerde idrar yolu enfeksiyonu diye araştırırsanız sonuçlarının ne kadar ciddi olduğunu görürsünüz

BalliBadem

Nasıl sağlıkçı bunlar ya!!? Başka veterinerlede konuşun lütfen biraz acıklı üzgün konuşun umarım hallolur

Sedanurdrl

veteriner ne dedi idrar yollarında enfeksiyon olarak söyledimi yoksa kısırlaştırmadan dolayı mı

BalliBadem

Acil tedavi olsun akrabamın kediside 1 ay önce kanlı işedi ve akşamına öldü veterinerle konuşun olmadı taksit yapsın kabul etmezse başka vetlerede gidin çok tehlikeli Allah şifa versin

Kısırlaştırmadan kaynaklı değil, antibiyotik yapmamız gerek dedi, enfeksiyondan bahsetti ama detay vermedi tabiki,

Ayseenur10

Ama kesinlikle 15-20 gün bekletmeyin dediğim gibi sorun idrar yolundan böbreğe taşınır

Yarın eczaneden piyeloseptyl diye bir şurup var onu alcam, şuan için yapabileceğim en iyi şey bu sanırım. Veterinerler sağolsun çok hayvanseverler

Zynpkck

İllaki yardım sever bir veteriner vardır ya lütfen lendiniz tedavi etmeye kalkışmayın daha ciddi sorunlara yol açabilir

Veteriner de birşey yapmadı ki, yüzüne baktı sadece antibiyotik yapacağım dedi, ne tahlil ne başka birşey, üstelik gayet rağbet gören bir yer, tabi paran olduğu sürece, yüzüne bakıp antibiyotik yapacağım demek için onca sene okumuş olamaz sanırım. Artı bu arada birkaç yere daha sordum, olumsuz cevap aldım, insaniyetli veteriner bulayım derken kedi göçüp gidecek

Ertasfunda

Merhaba,benım kedimde kısırlaştirildiktan kısa bir süre sonra kanlı ishal olmustu,veterinerimiz enfeksiyon olsugunu söylemişti,4 gün üst üste iğne olmustu,4. Günün sonunda da flagyl şurup alip 3 gün içirmiştuk sonrasında toparladı,baska bir veterinere sorabılırsınız,
Sızn vet epey para göz anlaşilan,

Dışkıda değil kan bizim idrarda,