Bonacibo Mama Yorum

zeynsudd

Arkadaşlar ben kedime bonacibo veriyorum ama okuduğum bazı yazılarda ev kedilerine değil de sokak kedilerine verildiğini duydum ama kedim çok severek yiyor.Sizce nasıl uzun vadede kullanan oldu mu?

22 CEVAP

minky

Ahahah.Reflex ile BonaCibo aynı fiyat ve reflex daha kötü.Reflexte tahıl var.Benim komşum 8 yıldır BonaCibo kullanıyor ve memnun ama kediden kediye değişir.ama BonaCibo'dan ucuz ve daha kaliteli MyStic deneyebilirsiniz

Carathras

Zararı olup olmayacağını bilemeyiz benim 10 yaşına gelmiş sürekli Bonacibo yemiş ve hiç hasta olmadığını bildiğim kediler var.
Gelelim niye kötü olduğunu söylediğimize;
Protein kaynağı et değil, nereden üretildiği bilinmeyen protein tozu var.
Mısır ve Pirinç oranı çok yüksek ve içerikler protein kaynağının büyük bir kısmını oluşturuyor.
Kısaca Protein kaynağı tahıllar diyebiliriz.

Reflex'in içeriği Bonacibo'dan biraz daha kötü diyebiliriz ve daha pahalı ...

Fatosdondu

Severek yedikleri dogru, taurin yediriyor. Sokaktakilere aliyorum yiyorlar, evdekilerde kaliteyi biraz daha yuksekte tutmak zorundayim, ev kedisinin bagisiklik dusuk oluyor. Gunluk yedigi zaten 50,60 gram, o kadar paraya kiyiyorum, cocugum yok ama olsaydi gucum yettigince iyi seyler almaya calisirdim, bu da aynisi.

TATA4242

Ya arkadaşlar kaç kere söyledim bilmiyorum ;
Öncelikle
http://www.golosi-pet.com/catalogo/gatto/manzo-riso-adult
Taurin 1000 mg demiş yeterli.
AAFCO ve FEDİAF sınırları vermiş ve isteyen bakabilir.
Bu mamaların AAFCO ve FEDİAF veya benzer kurumların belirlediği ihtiyaçlara göre üretildiğini unutmayın.İsteyen AAFCO VEYA FEDİAF vitamin yazıp,ilk linkdeki pdfyi indirip bakabilir.
Acana veya Orijen yüzde olarak yazıyor.
https://www.acanapetfoods.co.uk/cat-food/acana-regionals-cat/wild-prairie-cat/
Diyelim ki Golosi çok kötü İnstinct mükemmel bir marka veya Golosinin taurin oranı çok düşük diyelim.
https://www.trueinstinct.com/en/natural-food-cats/high-meat-deboned-free-range-chicken-adult
Bakın Chicken meal yazıyor.Taurin oranı yok,B kompleks yok vs.
Naturea et içeriğide çok farklı değil,taurin oranı 900 mg:)
http://natureapetfoods.com/naturals-2/cat-kitten-chicken-2-2/
İçeriği görmek için,indirmeniz lazım.
https://www.exclusion.it/prodotti/gatto/cat-adult-farm-chiduck-and-eggs/
Wildfield ve taurin 1000 mg.
Son olarak bonaciboda et yok et yok diyorsunuz ya Ndye kimse birşey demiyor veya x başka bir markaya.
https://www.*********.com/bonacibo-tavuklu-yavru-kedi-mamasi
Kurutulmuş Tavuk Proteini yazıyor.
https://www.farmina.com/uk/cat-food/n&d-prime-feline/144-chicken-&-pomegranate-kitten.html
Boneless chicken (30%), dehydrated chicken protein (28%) yazması mı,içinde et olduğunu gösteriyor hala anlamadım.Dehydrated demek,susuz demek ve kurutulan üründe dried yazar hadi onu geçtim meat(et)yazar,o bile yazmıyor.Hadi diyelimki et yazmıyor,tamam dehydrated,kurutulmuş demek olsun.Kurutulmuş kuzu proteini demek oluyor,eee bonaciboda aynısı yazıyor.Ne yani saçma salak Boneless(kemiksiz) demesi,et bile dememesi,halbuki ucu o kadar açıkki,ucu hidrolize üründen,Rendering işlemlerden geçen ürünlere kadar varıyor ve biz bunu löp et zannedip,Bonacibo et içermiyor diyoruz.
https://sosyal.petlebi.com/soru-cevap/42082-kaliteli-ve-hesapli-mama-arastiriyorum-kusura-bakmayin
Lütfen arkadaşlar,kendimizi kandırmayalım.

yasminackz

Bende bonacibo kullanıyorum yaklaşık bir yıldır ondan öncesinde matisse denedim Bonaciboya geçince tüyleri bile daha güzel oldu İçeriğinden sonra kediye iyi gelip gelmediği de önemli bence

LadyAndCat

İmkanınız varsa lütfen kedinize daha iyi bir mama alın. Ucuz olduğu için sokak kedileri için kullanılan bir mama. İçinde hiçbir protein kaynağı yok. Protein tozu var. Bu tozun içinde gaga , ayak bile olabilir.
Biraz daha paranıza kıyın ya da evde kendiniz kedinize mama hazırlayın. İndirimleri takip ederek kediniz için daha iyi mama seçenekleri bulabilirsiniz.

BalliBadem

Tata, çok doğru konuşmuşsunuz bende söylüyorum mamada et yazıyorsa bile en iyi ihtimalle kesimhane de artan hayvan parçalarıdır diye sanki kedi maması için gelip dana fln kesicekler bide en kaliteli kısmını ekleyecekler mamaya buna inanan varsa da ne diyeyim

mra

İçeriği çok karmaşık bir mama doğrusu. Ben de sokak kedilerine alıyordum normalde, ama son zamanları onlar da yemez oldu. Bence içeriğinde daha az tahıl olan mama bulursunuz biraz yüksek fiyata. O mamalarda yararlı bir şey yok diyorlar okuduğum makalelerde. Aroma yüklü olduğunu yazıyorlar.

Zeynepalex

Bonaciboyu bende veriyorum kedime cok severek yiyor ama su hir gerçek iceriği pekte iyi değil. Nd açık mama alıyorum, bazen de Hills hesaplı oluyor, arada Bonaciboda veriyorum, ayrica vitaminde kullaniyor

BalliBadem

Evet Ece ye katılıyorum evde mama yapmak zor değil ve mamadan daha uygun yada aynı fiyata geliyor
Home cat food , barf feeding , raw feeding gibi kavramları Google lamanızı öneririm

Zynpkck

Eğer düşünürseniz golosi tavsiye ederim bende bonacibodan sonra ona geçmiştim ciddi anlamda tüy sağlığı değişmişti yavrumun gerçi şuan nd kullaniyorum ama golosiden memnundum matisse var onlar içeriğinde et olan mamalar bonacibonun içinde et yok ne kadar sağlıklıdır bilemem ayrıca kedinin sevdiği değil kedinin sağlığına iyi gelen bi mama tercih edilmeli bu tip mamalar uzun vadede sorunlara yol açabiliyo

Myait degil mystic olacak yanlis olmus*

Zynpkck

Zaten insanlardada böyle değilmidir sağlıksız cipsleri hamburgerleri sevmezmiyiz aslında bunlarda uzun vadede bu sürede kastım 3-4 yıl bizlerde sağlık sorunu yaratabilir kedilerimizde aynen böyledir size şeker uzatsalarmı yersiniz yoksa ıspanakmı birde böyle düşünün

TATA4242

Birde son olarak,yanlış düşündüğümüz bir konu daha var,kuru et şöyle iyi böyle iyi diyoruz ya,1 kg kuru et için,yanlış değilsem 3 kg et gerekiyor.Hani mamalarda löp et kullanıldığını düşünenler varsa,bunuda hesaba katsın.Yani 9 küsür kg sütden 1 kg süt tozu çıkıyor,bunu düşünerek hesaplayın.İşlemler benzer uygulanan ürün farklı.

Simgebykl

Bonacibo kedime hiç iyi gelmedi bir aya yakın ishaldi ve kusuyordu mama markasını değiştirdiğim an bunlarda bitti. Her mama her kediye iyi gelmiyor sanırım