Kedim Aşı Oldu Yardım Edin

kedimelsa

Arkadaşlar kedim bugün aşı oldu 55 günlük falan 2 aya yakınladi sadece iç parazit aşısı oldu mamasını yedirdim öyle gittik ve şuan yorgun halsiz hep yatıyor hiç tuvalete çıkmadı az ateşi var ve yemek yese de iştahsız yiyor normalmidir lütfen yardım edin

21 CEVAP

Esraesngl

Birde yemek birsey yiyip icmediyse tuvaleti elbette gecikir , siz yinede en azindan telefonla irtibata geçin veterinerinizle

Cansumuezza

Aşılardan sonra halsizlik ve ateş normaldir aşırı olmadığı sürece

kedimelsa

Yaklaşık 5 saat önce yapıldı ve tuvalete çıkmadi ozamandan beri ayrıca mamasını da yiyor onda sorun yok uyudu da rahat bıraktım onu oynatmadim sonra oynatmayı denedim oynuyor ama az oynuyor halsiz

sekersoytolga

Asi yapılırken veterineriniz ateşine bakti mi ? Normal şartlarda durgunluk,hafif yüksek ateş,halsizlik görülmesi normal zaten. Ayrıca ilk kez yapıldığı için,box a koyup goturdugunuz için vs vs stres yapmış olabilir. Bence çok elzem bi durum yok,tecrübe ettikçe alışırsınız. Ama tabi gözlem altında tutmanızda fayda var yine de

Jdbzey

Merhabalar,benim de kedilerim aşıdan sonra bir iki gün halsiz bicimde yatabiliyorlar aşının etkisiyle hafif ates halsizlik olabilir bunlar normal korkmayin eger yine de iciniz rahat değilse veterinerinizle konusun

kedimelsa

Yaklaşık 4 5 saattir aynı

Oske22

Veterinere goturmeniz gerek. Aşıdan sonra bazi kedilerde böyle semptomlar gözükebiliyor. Bizimkinde de kaşıntı şeklinde olmuştu. Vakit kaybetmeyin bence yarın gidip danışın.

kedimelsa

Ölür mü ne olur ya

Zynpkck

Çok erken değilmi nöbetçi veterinere götürün ama önce sakin olun lütfen

Oske22

Yok ne ölmesi korkmayın.

Esraesngl

Aslinda her aşıdan sonra durgunluk, iştahsızlık , hafif ateş, asık suratlilik olur. Hatta bu 1 veya 1 buçuk gun sürebilir. Ki benim kizda tam olarak bunlar oluyor. Ama tuvalete hic cikmamis olmasi biraz düşündürdü

Oske22

Ne zamandır tuvalete çıkmadı

kedimelsa

Arkadaşlar yiyor hatta şırınga ile bile zorla verdim kıyamadım zorla verdim kendisi de yataktan zıplıyor yiyor yeri atlıyor yatıyor yemiş gördüm yeni şimdi sütünü koydum demin mamasını yedi ölmez dimi lütfen yardımci olun

fredda

alerji gibi durumlar ortaya çıkmadıkça ve bu söylediğiniz belirtilerin süresi uzamadıkça bence sorun değil. panik olmayın, yoksa en ufak nedeni ölecek olmasına bağlarsınız. bizimkinin aşısından sonra böyle bir şey yaşamadık, hatta doping almış gibi koşturuyordu evde. yan etkilerini araştırırken gözüme halsizlik/hafif ateş gibi belirtiler çarpmıştı. endişelenmeyin.

kedimelsa

Ölmesin çok korkuyorum vallahi dayanamam çok teşekkürler yazilaniz için bide zayıf bedeni ondan herhalde yemeyini yiyor gene hc yememesinden iyidir