Kedi Maması

Erogluekiin

Merhabalar benim 2 kedim var. Maddi olarak çok iyi durumda değilim 14 yaşındayım ve bugüne kadar kedilerime kendi imkânlarım ile baktım okul harçlıkları vs. İlk başta felicia veriyordim Petshopdan alıp o zaman kilosunu 20 tl ye veriyordu ama mantar nedeniyle veteriner değiştirmemi söyledi. Mystic aldım ama dışkı kokusu ile baş edemedim...(ailem sorun çıkardı, pelet kum kullanıyorum koku zero) şu an bonocibo kullanıyorum memnunum. Ama her gece düşünmekten yoruldum kedilerime en iyi şekilde bakmak zorundayım. Golosi 20 kg 300 civarı gördüm. Bana yaklaşık 5 ay yetecek bir mama bunu kullanabilir miyim yoksa parama yazık mı olur içeriği değer mi bu paraya? Duyduğuma göre taurin oranı düşükmüş onun için ne yapabilirim gimcatin taurin vardı sanırım. Eğer golosi kullanabilirsem rotasyon için başka neler önerebilirsiniz 15 kg 250 tl yi geçmesin lütfen

33 CEVAP

Oske22

Arkadaşlar her gün et vs. verin diyorsunuz da zaten imkanı olsa nd orijen acana vs. alır bunlara gerek kalmaz. Ben verebildigim kadar vermeye çalışıyorum ama haftada 1 falan anca oluyor.

Ebra_erdem

Benim bi köpegim bi kedim var kedime 1 ay civarı mystic kullandım sonra n&d ye geçtim aralarında pek fark yok bence köpeğimede mystic kullanıyorum çoğu mamadan daha kaliteli olduğunu düşünüyorum ve ikiside mystici severek yediler

Erogluekiin

Sahiplenirken durumum çok iyiydi aslında bir kediye çok güzel bakabilirim çünkü ay olarak bakarsam daha iyi gider. Ama ikinci kediyi sokakta ölmek üzereyken buldum bırakmaya da gönlüm vermedi. Sorum golosi iyi bir mama mı fiyatına değer mi? Rotasyon için Bonocibo mu mystic mi? Ya da bu fiyatta önerebileceğiniz neler var

Oske22

Evet, ben o şekilde düşünmemiştim ama sizin dediğinizde mantıklı. Sağolun.

Oske22

Ürünün İçeriği: Et ve et ürünleri (15% tavuk eti), tahıllar (12% pirinç), balık ve balık ürünleri (6% somon balığı eti), kanatlı ve balık yağı (4.3% kanatlı yağı, 0.5% somon balığı yağı),bitkisel orjinli türevler (0.5% Arbocel® selüloz lifleri, 0.1% hindiba otu inülini), mayalar (0.5% bira mayası), tohumlar (0.5% keten tohumu), mineraller,yumurta ve yumurta ürünleri, deniz kabukluları(0.005% yeşil kabuklu midye tozu - Perna canaliculus).

Bence iyi içeriği, kötü değil. feliciya gore daha iyi. Felicia da et yok bunda %15 et ve et ürünleri yazıyor. Bonaciboda cok tuz oldugu icin rahatsızlanan kediler olduğu icin onu hic düşünmedim bile ben. Mystic de bilemiyorum iyi gibi ama baska secenek yok mu aklınızda

Oske22

Ayrica 12 kg şeklinde alinca mamalar daha uyguna geliyor internet üzerinden

Erogluekiin

Bu civarda neler var acaba sizin bildiğiniz

Oske22

Benim bildiğim bozita ve brit var bu sitede de cok defa önerilmişti. Size hangisi uygunsa ona bakın. Benim kedi 1 ayda 1 kg anca yiyor sizinkiler 2,5 ayda 10 kg yiyormus masallah :D

Erogluekiin

Ayda bir kedi ortalama 1.5 2 kg yiyor diye biliyorum ordan hesaplıyorum

Erogluekiin

10 kg si 300 tl gözüküyor...

felix_cat

bonacibo tuz oranı%2-1.5

Erogluekiin

Tamam teşekkür ederim acaba bilgisi olan var mı isimlerini yanlış hatırlamıyorsam eğer prochoice properformance ve mystic bu 3 üçünden hangisi iyi rotasyon için

Ceydayyavuzz

Kendinizi kotu hissetmeyin. Uygun bir mama kullanin ve bunun yaninda arkadaslarimizin dedigi gibi ek tavuk ve yumurta verin. Kasaplarda kilosu 2 3 liraya kemik satiliyor. Onun disinda bir tavuk göğüsü 10 lira. Alsaniz 3 4 gun hatta 1 hafta gider. Mamaya ekler verirsiniz. Hele tavuk cigeri cok cok daha ucuz. Boylelikle protein acigini kaparsiniz.

Ceydayyavuzz

Sizi cok iyi anlıyorum. Bende öğrenciyim. Ilk basta kedime whiskas yedirmek zorunda kaldim aylarca. Kendimi hep kotu hissettim, yetersiz geldi ama hep bi şekilde kapamaya çalıştım o acigi. Simdi tosun gibi masallaaah cokda saglikliyuz (hafif siskoyuz ama okadar)

LadyAndCat

UYGUN FİYATLI KISIR KEDİ MAMALARI

  1. Cat Chow Tavuklu 15 kg 270 TL.

  2. Friskies Somonlu 10 kg 130 TL.

  3. Whiskas Tavuklu 1,4 kg 45 TL.

  4. Pronova Somonlu 12 kg 250 TL.

  5. Golosi Somonlu 7,5 kg 160 TL.

  6. Matisse Somonlu 10 kg 280 TL.

  7. Brit Premium
    Tavuklu 8 kg 220 TL.

  8. Bozita Indoor Tavuklu 10 kg 300 TL.