Kedi Maması

Erogluekiin

Merhabalar benim 2 kedim var. Maddi olarak çok iyi durumda değilim 14 yaşındayım ve bugüne kadar kedilerime kendi imkânlarım ile baktım okul harçlıkları vs. İlk başta felicia veriyordim Petshopdan alıp o zaman kilosunu 20 tl ye veriyordu ama mantar nedeniyle veteriner değiştirmemi söyledi. Mystic aldım ama dışkı kokusu ile baş edemedim...(ailem sorun çıkardı, pelet kum kullanıyorum koku zero) şu an bonocibo kullanıyorum memnunum. Ama her gece düşünmekten yoruldum kedilerime en iyi şekilde bakmak zorundayım. Golosi 20 kg 300 civarı gördüm. Bana yaklaşık 5 ay yetecek bir mama bunu kullanabilir miyim yoksa parama yazık mı olur içeriği değer mi bu paraya? Duyduğuma göre taurin oranı düşükmüş onun için ne yapabilirim gimcatin taurin vardı sanırım. Eğer golosi kullanabilirsem rotasyon için başka neler önerebilirsiniz 15 kg 250 tl yi geçmesin lütfen

33 CEVAP

Gkocg

Aslında felicia çok da kötü bir mama değil ya. Kullanan çok insan gördüm burda memnunlar da baya. Tata bile almıştı yanlış hatırlamıyorsam. O aldıysa iyidir :d

BalliBadem

Evet ciğer yüksek A vitamini içerdiği için haftada 2den fazla vermek ağır gelir, 15 günde bir çok az haftada 1-2 yürekli ciğer süper hem yürekte o kadar fazla A vitamini yok ve ondada baya taurin var

bbeyzvv

bonacibodan devam edin her gün tavuk göğsü ciğer yumurta bunları değiştirerek haşlayıp verin evde yaş mama yapmak daha uygun ayrıca

Oske22

Ben cok üzülüyorum artık kedi köpek sahiplensem mi diye soranlara durumunuz yoksa almayın diyorum. Maddiyat gerektiriyor da biraz bu işler.

bbeyzvv

tavuk göğsü 15 ciğer 5 tl yumurta da günde 1 tane verir bunları veremediği günler yoğurt verir o kadar da fazla çıkmıyor fiyat hele ki tek kediyse bi paket tavuk ciğer 2 gün gider suyuna ekmek doğrar bi gün de onu yer 3 gün mis gibi hazır

Oske22

En uygunu golosi o zaman.

Oske22

Felicia mama mi mantar yaptı onu anlayamadım?

Ebra_erdem

Hiç golosi kullanmadım ama içeriği iyi duruyor taurinli yaş mama ve taurinli malt macun alırsanız açığı kapatırsınız diye düşünüyorum matissede iyi bir mama ama 10 kg 260 tl civarı bu arada internetten mamalar petshoplara göre biraz daha uygun geliyor

Erogluekiin

Hayır mama mantar yapmadı ama değiştirmem istendi sonra da zaten kgsi pahalandı almak istemedim kısırlaşınca mystic aldım

Erogluekiin

10 kg 260 bana pahalı geliyor 2.5 ay anca gider 2 ayda bir 260 tl bana zor gelebilir

Ertasfunda

Merhaba, bonaciboda kötü bir mama değil,neden onunla devam etmek istemiyosunhz,bir rahatszlıkları mı oldu kediciklerin?
Bence kısa sürede cok fazla mama değişikliği yapmayınız,Kediler için sakıncalı olabılır,

Erogluekiin

Hayır bir sakıncası olmadı bonocibo nun sadece kötü hissediyorum onlara kaliteli bir yaşam sunmak istiyorum... Ne yapacağım bilemedim biraz vicdan azabı çekiyorum böyle çevremdekiler nd kullanıyor kötü hissediyorum ama 2 kedi olunca daha zor oluyor daha az yetiyor

Erogluekiin

Golosi eğer kaliteli ve fiyatını hakediyorsa alabilirim 20 kg olduğu için. Rotasyon için ne alabilirim yani 15 kg 260 geçmesin... Prochocie properformance Bonocibo ve mystic var bildiğim

BalliBadem

Bence bonacibo dan devam edin zaten en kötü mamanın yanında günde 1 yemek kaşığı et veya sakatat ekleyince orjen ayarlarına gelir herkes imkanına göre mama veriyor ve nd alabilseniz kediye yaramadıktan sonra ne fark eder ki golosi iyi gelmezse 20 kg mamayı ne yapacaksınız? Ama golosi alırsanız haftada 2 yürekli ciğer verin 2 sindede taurin çok yüksek sentetik takviyeleri olabildiğince vermeyin böbrekleri yorup vücutta birikme yapıyor sentetik takviye ve vitaminler

Erogluekiin

Ciğer fazla zararmış 15 günde bir kullanın diyorlar doğru mu acaba birde sanırım mystic bonocibodan daha iyi öyle mi cidden