Kedim Çok Zayıf Kemikleri Elime Geliyor

Ayseeenur16

Barınağa (mecburen) tedavi için verdiğim kedimi dün tekrar sahiplendim. Ama çok zayıf kilo kaybı yaşamış . Orada iyi bakılmaması ayrı bir konu ama sadece kilo alması ve iyi beslenebilmesi için önerebileceğiniz mama var mı ?

12 CEVAP

Katya06

Yaş mamasını eksit etmeyin. Bir süre yaş ve kuru karıştırarak verin daha iştahlı yemesi için. Kitten mamalar tercih edin. Özellikle advance kitten öneririm. Barınak konusuna değinmeyeceğim ama barınakta kediniz başka hastalıklarda kapabilirdi. Her veteriner artık kolaylık sağlıyor. Umarım böyle bir yanılgıya bir daha düşmezsiniz. Bağışıklığı güçlü tutmaya dikkat edin..

LadyAndCat

İç ve dış Parazitleri Olmadığından emin olun ve kan tahlili yaptırmanızı öneririm böylece sağlık durumu ve hasta olup olmadığını kabaca anlarsınız. Katya’nın dediği gibi yavru maması verin. Zavallı terkedilmenin üzüntüsünden böyle olmuş olabilir. Üzüntüden...:/

Ceydayyavuzz

Bence multivitaminini de eksik etmeyin ve haftada bir kac kez haslanmis yumurta verin. Yemiyorsa yas mamaya karistirin

kedimelsa

Ah kıyamam ben ona vitamin ek gıdalar yumurta peynir kaşar benimki çok seviyor dikkat edin kaşarın tarihine bozuk olmasın burda bir arkadaş eski kaşar vermiş kedisi hastalanmış abartmadan azar azar verin mesela benimki haftada 2 3 kez yumurta yiyor diğer günler 2 gün peynir yiyor 1 gün yarım kaşar bunalr takviye asıl yaş mama kuru mama durumunuz varsa N&D ortaysa proplan olabilir çok bütçenize uymuyorsa bunlar bonacibo da olabilir

Ayseeenur16

Çok teşekkür ederim ilginize

e234567

pandemi zamanında iki sene boyunca barınakta mı kaldı kedi?

Palyaco

Exclusion yavru mama kilo aldırır bağışıklığı guclenir

izmirle

Yaş mamanın yanında irmikle tavuk göğsünü haşlayıp verebilirsiniz. Tavuk göğsü yağsız ve tuzsuz olacak dikkat

Warriorsans

İç dış parazit aşısı yaptırın. Ayrıca bir kan tahlili bakılsa iyi olur. Yavru kedi maması kullanın bu süreçte, yaş mamayı eksik etmeyin. Ayrıca somon yağı kullanmak iyi gelir. Evde tavuk, ciğer, balık, yumurta haşlayıp verebilirsiniz. Kaliteli bir mamayla besleyin. Kilosuna göre günlük yemesi gereken miktarın üzerinde mama verin mesela 40 gr sa 45 gr şeklinde. Normal kilosuna ulaşana kadar 5 10 gr kademeli olarak artırırsınız.

Gmz91910

Siz bu soruyu çok uzun zaman önce sormuşsunuz sanıyorum tarih epey eski☺️ Sanabelle sensitive kuzulu epey kilo aldırıyor☺️

Ayseeenur16

Pandemi döneminde 1 aylık bir ayrılığımız oldu bu kadar.