Mama Ve Süt

kedimelsa

Arkadaşlar yavru 2 aylik kedime bugün burdan reflex marka mama aldım skt 2021 ve 1 günde geldi çok aşırı memnun kaldım sonra herşey çok güzel sonra reflex mamayı ve sütü koydum ikili kaba yarım saate kedim yedi ve hepsini çıkardı katı bı şekilde tüy de yoktu içinde süt ve mama mı dokunmuş olabilir hemen değiştirdim su ve mama koydum

16 CEVAP

2 aylik kediye süt vermenize gerek yok artik. Normal inek sutu muydu kedi sutu mu?

ferolet

Mamanın yanına neden süt koydunuz ki?

Ceydayyavuzz

Reflex protein acisindan yetersiz bir mama. Haftada iki uc kez yumurta haslayip verin. Bunun disinda biraz tavuk,tavuk cigeri,bildircin,et... artik her ne bulursaniz haslayip icine biraz patates,havuc,cok cok az pirinc koyup protein ihtiyacini karsilamasini saglayin.

Zeynepalex

Süt verme gerek yok,refleksden daha iyi mamalar var bütcene uyarsa Nd alabilirsin.
Birde bir öneri : cam, porselen tarzında mama kabı tercih et, ilerde plastik alerji yapabilir, sağlıklı değil

Ebra_erdem

Laktozsuz süt değilse inek sütüyse ondan kaynaklı olabilir

elifdizman

Sütü kedilerin midesi sindiremediği için kabız oluyorlar. Sütü sulandırarak haftada 2 3 kere vermenizi öneririm. Ben o şekilde veriyorum nadiren de olsa

BalliBadem

Süt vermemelisiniz bu herkesin yaptığı çok yanlış birşey midelerine dokunuyor ishal yada kusma yapar ayrıca mamayı geçiş sürecine uygun vermeniz gerek eski mamayla yeni mamayı karıştırıp 1 hafta sonunda yeni mamaya geçmeniz gerek
Birdaha süt vermeyin lütfen

Ceydayyavuzz

Lutfen bir daha bu sekilde sut vermeyin. Kediler icin inek sutu bilinenin aksine asiri asiri sagliksiz birsey. Ishal yapar,kabız yapar,kusturur,bagirsaklari bozar... hafta da bir ya da iki kere su ile karistirin. 4te 3ü su olsun. 4te biri süt. Lütfen dikkat edin. Yoğurtta ayni sekilde,haftada en fazla 1 corba kasigi,ilik bir halde.

kedimelsa

Hep laktozsuz süt veya bebek sütü içiyordu bende nebilym vitamin olsun diye verdim işte süt de yanında

kedimelsa

Su ile karıştırarak veriyordum sütünü zaten şimdi bugün mama verdim ve kustu

Ceydayyavuzz

Sadece et de olur tabii,sebze ve pirince ihtiyaclari yok aslinda

kedimelsa

Suanlik bunu aldım evet içeriğinde ki proteinin yetersiz olduğu hakkında yorumlar yazılmıştı çok teşekkürler yumurta veriyorum haslayip ve et de veriyorum ona ayrı yapıyorum tuzsuz baharatsiz

fredda

mamanın içeriğini kontrol ettin mi belki içindeki tahılı sindirememiş olabilir. ya da alerjik bir durum söz konusudur mamanın içeriğine karşı. sütün son kullanma tarihi uygun muydu?

kedimelsa

Evet sütü yeni aldım son kullanma tarihine de baktım zaten düne kadar hep içiyordu bugün geldi maması ve ilk defa kustu 2 aylık oldu acaba tüy yumağı olabilir mi değişik bı şekilde kustu katıydı yani bilmiyorum üzüldüm baya süt ve mama dokundu dediler

Sütü sulandirarak da olsa vermeye gerek yok. Yogurt falan verin sut yerine yogurt cok faydali kedilere. Mamaniizida degistirseniz iyi olur icerigi iyi degil butceniz yetiyorsa nd alin yetmiyorsa brit care veya cok ucuz olan mystic marka mama var. Mama kabiniz da plastik olmasin keisnlikle ledi aknesine yol aciyor. Celik veya porsleen olsun.