Kedim Narkozdan Ne Zaman Uyanır

melb

Merhaba, bugün kedim kısırlaştırma ameliyatı oldu az önce eve geldi ama hala narkoz etkisinde baygın gözleri açık ve nefes alıp veriyor ama bir hareket yok ne zaman sürer ayılması bir de kısırlaştırma sonrası bakımı nasıl olmalı? Bunları bizzat yaşamış birinden yardım almak istiyorum.

32 CEVAP

Anonymus552223

Antibiyotik kullandirtmayanlar da var. Toplu bir sekilde mi veriyorler bilemiyorum. Batikon surebilirsiniz yarasina gecmis olsun.

Oske22

Evet bizimkine hem batikon sürüldü hem de bir kere antibiyotik verildi. 3 gün fazla değil mi?

melb

antibiyotik iğne şeklinde mi veriliyor

melb

bu antibiyotiğin kaç gün sonra yapılması gerekir

Oske22

Benimkine 1 gün sonra yapıldı ameliyattan. Ve 1 kere iğne o kadar.

melb

ağrısı var gibi görünüyor zaten kaldırınca kızıyor ve miyavlıyor bazen kaldırmak zorunda kalıyoruz

Cansumuezza

Kaldırmayın dikişleri acır.

melb

kaldırmamaya çalışıyoruz

melb

yarına geçer mi ağrıları yoksa antibiyotik yaptırmalı mıyız

Oske22

Benimkinde ağrı olmadi herhalde antibiyotikten. Normal devam etti sadece fazla uyudu ve yemedi. Aci cekseydi bağırırdi diye düşündüm

melb

kaldırınca miyavlıyo

Nilsa

Benim kedim de bugun kisirlastirma ameliyati oldu..Antibiyotikli jel sürüldü..Başka bişey verilmedi..Ayıldı ama kutusundan çıkarmıyorum.. 15.00 de ameliyattan çıktı.. 24.00 gibi etkisi geçer dedi dr.Ama çok üzücü ve zor bi süreç

emellkya

Bende 7 aylık dişi kedimi bu sabah kısırlaştırdım. 11 buçukta operasyona alındı ve 12 buçukta uyanmış bir şekilde veterinerden aldım. Tek bir minik dikişi var ve şu an eski haline döndü diyebilirim. Sadece birazcık yorgunluğu var o kadar.

kuruvasan

Biraz fazla olmuş 3 saat inşallah düşündüğümüz şey olmaz:(

AleynaParlak

Bir süre dikişleri alınana kadar yaş ama ama su oranı fazla olsun yani schesir , ND gibi su oranları fazla