Kedim Narkozdan Ne Zaman Uyanır

melb

Merhaba, bugün kedim kısırlaştırma ameliyatı oldu az önce eve geldi ama hala narkoz etkisinde baygın gözleri açık ve nefes alıp veriyor ama bir hareket yok ne zaman sürer ayılması bir de kısırlaştırma sonrası bakımı nasıl olmalı? Bunları bizzat yaşamış birinden yardım almak istiyorum.

32 CEVAP

melb

az önce uyandı

Cansumuezza

Evet kısırlaştırma sonrasi 3 gun antibiyotik tedavisi var. Herhangi bir enfeksiyon gelişmesin diye.

Oske22

Evet bizimkine verdiler. mikrop kapmasin diye yapti vet. Uyanması iyi. Umarım tez zamanda iyileşir. İsterseniz bir veterine danışın antibiyotik yapsın. Ben gerekli olduğunu düşünüyorum

Lütfen yardım edin 2 kedim var diğerini biraz önce kısırlaştırdık belediye yaptı. Sorumluluk almıyoruz dedi. Ve 3 saat kadar oldu hala bilinci kapalı ve kedi erkek eve getirdik. Çok korkuyorum. Bu kadar uzun mu sürmüştü?

Cansumuezza

1-2 saate kendine gelmeye başlar. Tam bir ayilma geceyi bulur. Ayılırken kendine zarar vermemesi adına az eşyali tek bir odada tutun

melb

Anladım. Yemek vermeyin dediler sadece su mu vereliö

Oske22

Benimkinin nerdeyse 8 saat civarı sürdü

melb

dişi kedilerde daha uzun suruyomus duydugum kadarıyla

melb

benimki de dişi

melb

profilinizdeki @oske22 kediniz kısırlaştırıldıktan sonraki hali mi

Cansumuezza

Evet yemek verneyin zaten versenizde yemez,yesede kusar. Benim kedimde dişi. İlk gece biraz zor geçiyor ama halledersiniz. Bir sorun olursa dilediğinizi sorabilirsiniz geçmiş olsun

Oske22

Evet. Ama kısırlaştırılamadi :( zaten verseniz de yemiyor ilk gün benim 4 gün oldu hala yemiyor. Zorla yediriyorum

Oske22

Kusuyorlar anesteziyi atlatmak icin

Dilek2101

Ben 1 ay önce kısırlaştırdım. 3 günde tamamen toparladı. Benim kızım ameliyattan yaklaşık 3 saat sonra ayılmaya başladı. Veteriner gelip alabilirsiniz dedi. 8 saat boyunca yemek, su vermeyin dedi. 8 saat sonunda zorlamadan önüne mama ve su koydum çok az bişey yedi, içti. Birkaç kez kustu. Zaten veteriner kusabileceğini söylemişti. Biraz ishal olmuştu bu da normalmiş. Veteriner kedinin dikişlerini yalamasına izin vermememizi söylemişti. Ona çok dikkat ettik. Şuan çok şükür o dönemleri atlattık.

melb

antibiyotik ilaç verilmesi gerekiyor mu çünkü bizimkini belediye yaptı da onlar verirler mi bilmiyorum