Kedi Kumu Önerir Misiniz?

omarkai38

10 gün önce kedi sahiplendim o gün bana yakın olduğu için metro marketten aro kedi kumu aldım ama çok memnun kalmadım. 10 gündür hergün hatta bazen günde 2 kere temizlememe rağmen kum çok koku tutuyor ve sanırım topakları alırken parçalanıyor gibi. Sizin önereceğiniz güzel kumlar var mı? Şimdiden teşekkürler.

16 CEVAP

@omarkai38
Lindo Cat ince taneli kokusuz kedi kumu 10 LT sadece 20TL
6 aydır sorunsuz bir şekilde kullanıyorum. Tozutma yok, topaklanma gayet iyi, 15 günde bir kumu tamamen değiştiriyorum. 1 paket 1 ay çok rahat yetiyor. Kokulu olanları da mevcut. Ama kokusuz daha sağlıklı olduğunu düşündüğüm için şimdilik kokusuza devam.

nilayy24

Vancat, proline

anjelik123

Metronun kumunu bende kullanıyorum ve çok memnunum tek koku tutan kum o oldu 1 senedir falan kullanıyorum markette bulamadığımda vancat aldım ve hiç memnun kalmadım kokuyu hiç önlemedi topaklanmasıda iyi değildi bana göre

omarkai38

@anjelik123 acaba ben mi yanlış bir kullanım yapıyorum? Kedimin kabı gayet derin ve geniş. Ayrıca cetvelle ölçerek 10 11 cm kadar kum koydum

anjelik123

Marsilya sabun kokulusunu alıyorum. Kum kabını ful dolduruyorum hiç ölçmedim. Bende her kuma girdiklerinde temizliyorum. Çişlerini alırken hiç parçalanma yaşamadık hatta girip çıktığında hemen aldığım bile oldu ama hiç dağılmadı. Küreğimiz büyük deliklilerden belki onun farkı vardır

kedimelsa

Akkum yeni aldım lindocat de sipariş ettim Akkum aktif karbonlu 15 TL iyi topaklaniyor

Ayselgns

Eczacıbaşı Pisi pisi ince taneli. 5 seneye yakın oldu kullanıyorum.Hiç değiştirmedim. Topaklanması çok iyi. Tozlanma da yapmıyor. Patilerinin arasında da kum kalmıyor. Hem çok uygun hem de uzun süre kullanabiliyorsunuz. Komple kumu atmanız gibi bir durum söz konusu değil zaten. Denemenizi öneririm.

crenxx

Ben şuan pro line ince taneli kullaniyorum güzel topaklaniyor fakat biraz beklemek gerekiyor dogal olarak ve biraz toz çıkariyor pisi pisi ve sanicat de çok öneriliyor fakat ben henüz denemedim

crenxx

Ben şuan pro line ince taneli kullaniyorum güzel topaklaniyor fakat biraz beklemek gerekiyor dogal olarak ve biraz toz çıkariyor pisi pisi ve sanicat de çok öneriliyor fakat ben henüz denemedim

crenxx

Ben şuan pro line ince taneli kullaniyorum güzel topaklaniyor fakat biraz beklemek gerekiyor dogal olarak ve biraz toz çıkariyor pisi pisi ve sanicat de çok öneriliyor fakat ben henüz denemedim

oneremem hayir

mishathecat

İlk akkum kullandım ondan çok memnunum, daha sonra pisi pisi kullandım ama memnun kalmadım topaklanması ve koku tutması kötüydü ayrıca paketin içinden de cam parçaları çıktı, daha sonra mırmır aldım kokuyu mükemmel hapsediyor ama topaklanması mükemmel değil, şimdi de öneri üzerine reflex aldım daha gözlemleyemedim ama bence kum kuru mama gibi kediye göre iyi olup olmaması değişiyor

jamesdeen

dostum VanCat kullandım topaklanması falan gayet iyi. Bir de LindoCat var onu da çok öneriyorlar ama onu henüz kullanmadım. Kullananların çoğu VanCat ile aynı diyor yani ikisi de nerdeyse aynı fiyattalar ve aynı performanstalar.
Bu ay başka bir marka deneyeyim diye hepsi burda'dan Milo marka kedi kumu sipariş ettim. Bence memnun kalıcam zaten kullananların çoğu da beğenmiş, eğer bir şey olursa yazarım buraya deneyimlerimi.

yusufsaygin2

Dostum anladığım kadarıyla bu kedi kumu kediden kediye değişiklik gösteriyor. Üst segment olarak Ever Clean veya SaniCat önerebilirim, fiyat düşünce Quik, ProLine, Pisi Pisi, Alice gibi markalar da göz önüne geliyor.

SerkanO

Ben Proline kullanıyorum ve memnunum da ama LindoCat çok önerilmiş buralarda, en kısa zamanda deneyeceğim.