Kedimin Dışkısı İle Oynaması

Drawhel

Arkadaşlar kedimle oynuyorum oynarken birden tuvalete gidiyor diskiliyor üstünü kapatiyor geliyor tekrar oynuyoruz sonra tekrar gidip diskisini çıkarıp onunla oynuyor :D her tuvaletini yaptığında başında bekleyip hemen atiyorum, birde klozetin kapagini açık görünce içine giriyor :(, bunlar normal mi?

16 CEVAP

fredda

@bobbyninbabasi başkalarının hesaplarından hayvanları alıp kendinizinmiş gibi göstermek isteyen birinden de bu yorum beklenirdi zaten. üslubunuza dikkat edin.

fredda

Bizimki de çişini yaptıktan sonra oynayabiliyor bu yüzden yaptıktan sonra hemen kumu temizlemenizi öneririm. Benim kürekle alıp eleyişimi bile oyun sanıyor, oyun çağında olduğu için. Eminim çözülür. Kumdan çıkarıp başka oyuncaklara yöneltin.

Firuzecik

Benim kıza göre normal değil kakayla oynama. :)) Klozet kapağını kapalı tutuyorum fırsatı olsa girer çok meraklı kendisi

GlsmKrpk

Dışkı ile oynayanı ilk defa duydum :) Kaç aylık küçük sanırım

Drawhel

@Oske22 yok hayır sürekli yapmıyor genelde akşamları oynarken, küçük ve yuvarlak olan her şey dikkatini çekiyor, kupelerim, saç tokalarim vs vs

Drawhel

@Oske22 dün veterinerde kedi geldi kucağıma oturdu (başka bir kedi) almaya çalışanları da ısırdı, tek umudum Zifirinde bir gün kucağıma gelip oturması :/

Oske22

Her kedinin karakteri farklı oluyor. Benimki de gelmez hiç. Ayda yılda bir anca. Kedinize kalmış bir şey o. isterse gelir istemezse de sizden 1 metre ötede durur :D

Drawhel

@Oske22 aynen genelde sadece sevdirir kendisini o da kızgınlığa girdiği zaman :(

Drawhel

@Firuzecik bizimkisi yeni yeni şeyler çıkarıyor :( nasıl unutturacagim bilmiyorum

meowwallace

Merhaba, eğer kediniz sınırlı bir alandaysa ve kumu da bu alanın içindeyse yapıyorlar bunu genelde. Oyalanabileceği oyuncaklar vererek ve bunu alışkanlık haline getirene kadar tekrarlarsanız unutuyorlar. Tuvalet kapağı olayını yaşamadım ama sonuçta meraklı canlılar, normal olduğunu düşünüyorum. Ayrıca bunları yaptığı anda biraz sertçe "hayır" diyerek müdahale ederseniz anlayacaktır muhtemelen.

Drawhel

@bobbyninbabasi oyuncaksiz kalmadı oyuncaklari var, bu hareketleri oynatirken yapıyor zaten dikkatli okursanız..

Drawhel

@GlsmKrpk 5 aylık henüz, altıncı ayına girecek

Oske22

Normal bence benimki de kumu ile oynuyordu. O dönemlerde ne bulurlarsa oynuyorlar zaten. Kakasiyla oynamamasi icin başka seylere dikkat çekin. Ses çıkaran bir şeyler ilgisini çeker. Mesela zilli toplar yada bu tarz başka şeyler

Drawhel

@Oske22 sesli toplardan çok korkuyor ya onu denedim ama sesler çok korkuyor sahiplendigimiz de de çok korkuyordu şu an yeni yeni açılmaya başladı korkutmuslar galiba

Oske22

Olabilir. Zamanla alışır. Zaten seslerden cok korkuyorlar. Süpürge, saç kurutma makinesi, çamaşır makinesi gibi şeylerden. Bugün yine oynadi mi kakasiyla