Kuşum Neden Böyle Yapıyor?

Hyper

Merhaba kuşuma bakıyorum ve bazen yemini yemek yerine gazete yiyor hatta resim de attım bunun için ne yapmalıyım gazetenin onu zehirlemesinden korkuyorum lütfen bilen biri cevaplayabilir mı?

13 CEVAP

KedicikDeniz

Merhaba kuşuna gazete zarar yapmaz zaten oyun için öyle yapıyor ki bu her kuşta geçerli.Benim bir kuşum var adı alex sultan papağanı zaten profil sayfamda var bakabilirsin.Ama kuşuna sakın et ekmek v.b. verme o zarar verebilir çünkü bikere kuşuma ekmek vermiştim kusmuştu.Umarım yardım edebilmişimdir.

Oske22

Gazeteyi kaldırın bence. Pislesin kafesin tabanina bir sey olmaz.

Oske22

Hayır zararı olabilir. Kolaylık olsun diye genelde gazete seriyorlar hemen alıp atiyorlar gazeteyi ama bana göre zararlı. Bir yerde okumuştum ben de ondan sonra kaldırdım. Her gun yada 2 gun arayla temizliyorum zaten çok puslenmiyor çünkü kuşum kafeste durmuyor. Ona bir tane salıncak yaptim genelde orda takılıyor.

Oske22

Izgara oluyor genelde kafesin altında ondan bulursanız alin bu sekilde gazete serebilirsiniz kus gazete yiyemez

Hyper

Tamam teşekkür ederim birde böyle yapıyor bunu neden yapıyor olabilir söyler misiniz?
https://hizliresim.com/s/upload-success

Siyammm

Gazeteyi maks 2 günde bir değiştirin batmış baya

Hyper

Yanlış olmuş link: https://hizliresim.com/3DtBLF

Alta koydugunuz gazeteyi hergun degistirin kirlenmis baya, cok fazla tuvaletini yapiyorlar hergun degistirmek gerekli hijyen acisindan. Oyun olsun diye yapiyorlar o gazete seyini benim kusum da yapiyordu.

Oske22

Ne yaptığını tam anlayamadım. Bizimki kucukken o delikten girip çıkardı oyun oynardı, onu kastediyorsaniz eger. Demirlere yapışması da ya dışarı çıkmak istiyor yada korkmuş. İlk 10 gun cikarmamak lazim evi kendi gozlemlemlesin diye yoksa uçup kendilerini yaralıyorlar.

Oske22

O gazeteler benim kuşu ishal yapmıştı ilk aldiigmda

Hyper

Benimkini çıkardım 10 gün tam dolmadı ama galiba eve alıştı televizyonun ordan da ayrılmıyor oynuyor orada.

Oske22

Gagasi renk değiştirdi mi biraz

Hyper

Çok fark yok gibi hatta galiba hiç fark yok sizede göstereyim hatta

İlk:https://hizliresim.com/fZqPPR

Şimdi:https://hizliresim.com/MT14MO